Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Ar šilumos siurbliai oras-vanduo tinka mano namams?

Dažnai pasitaikanti klaidinga nuomonė apie oro šilumos siurblius yra ta, kad jie tinkami įrengti tik naujos statybos objektuose. Nors šilumos siurbliai yra ideali šildymo sistema šiuolaikinėms naujoms statyboms, jie taip pat gali patenkinti daugelio kitų nekilnojamojo turto objektų šildymo poreikius.

Kaip veikia oro šilumos siurblys?

Apibendrinant galima pasakyti, kad oras-vanduo šilumos siurbliai išgauna ore esančią šilumos energiją ir paverčia ją į naudingą energiją, kuri gali šildyti sistemos vandenį, tiekiamą į radiatorius arba grindinio šildymo sistemas, kad sušildytų jūsų kambarius, taip pat pašildyti vandenį katile, kad karštas vanduo būtų tiekiamas į jūsų čiaupus. Šilumos siurbliai, naudojantys atsinaujinančiąją energiją, yra ekologiškesnis ir tvaresnis namų šildymo sprendimas, pasižymintis puikiu efektyvumu ir patogiu valdymu vartotojams bei montuotojams.

Ar šilumos siurblys tinka mano namams?

 Atsakymą į šį klausimą lemia keli veiksniai, tačiau daugeliui namų šilumos siurblys bus tinkama šildymo sistema. Jei jūsų namuose yra pakankama izoliacija, o sistema yra tinkamai suprojektuota ir įrengta, parenkant tinkamo dydžio šilumos siurblį, pavyzdžiui oras-vanduo, jis galės patenkinti jūsų patalpų šildymo poreikius ir karšto vandens poreikį. Tačiau jei šilumos siurblį savo namuose įrengsite neatlikę kai kurių toliau nurodytų patikrinimų, šilumos siurblio sistema gali neveikti gerai.

Svarbiausia – izoliacija

 Jei namo izoliacija prasta, o daug šilumos energijos išeina pro sienas, langus, duris ar stogą, tikėtina, kad prieš įrengiant šilumos siurblį reikės pagerinti namo izoliaciją. Oro šilumos siurbliai yra žemos temperatūros sistemos, o tai reiškia, kad sistemos vanduo, tekantis per grindinį šildymą ar radiatorius, bus vėsesnis nei aukštos temperatūros sistemoje, pavyzdžiui, naudojant tradicinį dujinį katilą. Šilumos siurblys vis tiek užtikrins pageidaujamą patalpų temperatūrą, jei bus tinkamai parinkti įrenginiai ir jei jūsų namuose yra tinkama izoliacija.

Nekilnojamojo turto dydis ir šildymo poreikis

 Jūsų namo dydis, jame gyvenančių žmonių skaičius, jūsų asmeniniai pageidavimai dėl patalpų temperatūros ir karšto vandens poreikis – tai veiksniai, nuo kurių priklauso, kokio dydžio šilumos siurblio reikės jūsų namui. Kuo didesnis patalpų šildymo ir karšto vandens poreikis, tuo didesnio dydžio šilumos siurblio galios jums reikės. Svarbu, kad įrengimo inžinierius atliktų išsamų jūsų namų patalpų šilumos nuostolių skaičiavimą, kad patvirtintų, kokio dydžio šilumos siurblys veiksmingai ir efektyviai patenkins jūsų poreikius, nesvarbu, ar tai būtų mažas 6 kW šilumos siurblys, ar didesni 17 kW šilumos siurbliai.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas