Asociatyvi nuotrauka.

Kriminalai, Naujausi

Po susidūrimo su briedžiu apgadinti du automobiliai

Gegužės 24-osios naktį, apie 2 valandą, automagistralėje Vilnius–Panevėžys, Taujėnų seniūnijoje, ties Dumblio kaimu, automobilis VOLVO FM9, lenkdamas TOYOTA markės transporto priemonę, susidūrė su staiga į kelią išbėgusiu briedžiu. Susidūrimo su gyvūnu neišvengė ir TOYOTA.

Kaip pranešė Vilniaus VPK Komunikacijos skyriaus specialistė Asta Korgertienė, eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadinti automobiliai, briedis sužeistas. Vairuotojai užpildė eismo įvykio deklaracijas.

Pasak A. Krogertienės, vairuotojai, važiuodami miškingais kelių ruožais, turėtų būti dėmesingi. Pranešimai apie šiame kelyje išbėgančius briedžius yra gana dažni.

Specialistai teigia, kad vienos taisyklės, kaip išvengti akistatos su laukiniu gyvūnu, nėra. Dažniausiai gyvūnų elgesys neprognozuojamas, todėl važiuojant miškingu keliu, atokesnėse vietovėse naktį arba paryčiais, reikia būti ypač atsargiems. Labai didelė tikimybė, kad anksti ryte arba vakare ant kelio gali išbėgti stirna, briedis ar kitas žvėris. A. Krogertienės teigimu, ypač budriems reikėtų būti važiuojant prieš auštant ar kelios valandos nusileidus saulei. Taip pat svarbu neignoruoti įspėjamojo kelio ženklo „Laukiniai žvėrys“, žyminčio kelio ruožą, kuriame yra padidėjusi rizika susidurti su miško žvėrimis, todėl reikia sumažinti greitį ir būti labai atidiems.

„Jeigu vis dėlto nepavyko išvengti susidūrimo su žvėrimi pirmiausia reikia pasirūpinti savo ir su jumis važiuojančių žmonių saugumu. Šiukštu nelipti iš automobilio, jei šalia blaškosi gyvūnas. Geriau palaukti, kol jis nurims. Susidūrus su laukiniu gyvūnu, dėl savo ir kitų eismo dalyvių saugumo reikia įjungti automobilio avarinę signalizaciją, pastatyti avarinio sustojimo ženklą, kuris įspėtų kitus vairuotojus apie susidariusią situaciją kelyje.

Ir apie sužeistą, ir apie mirtinai nutrenktą gyvūną visada reikia pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112“, – patarė policijos atstovė.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas