Renginio dalyviai lankėsi Leonpolio dvare.

Aktualijos, Naujausi, Sveikata

Tarptautiniame seminare – apie sveiką ir tvarų maistą

Gegužės 14–15 d. Ukmergės rajono savivaldybėje vyko tarptautinis seminaras „Dinamiškos maisto produktų įsigijimo dienos“. Daugiau nei 30 renginio dalyvių iš Belgijos, Estijos, Latvijos, Suomijos, Švedijos ir Lietuvos dalijosi patirtimi, diskutavo aktualiais nūdienos klausimais apie tvarų maitinimą mokyklose, vaikų darželiuose, ligoninėse ir kitose viešosiose įstaigose, apie tvarų maisto produktų pirkimą, viešųjų pirkimų liberalizavimą ir kt.

Rajono savivaldybės administracijos direktorė Inga Pračkailė susirinkusiesiems papasakojo apie Ukmergės įdirbį ir geruosius pavyzdžius – sėkmingai vykdomą ekologišką maitinimą visose septyniose ikimokyklinio ugdymo įstaigose bei planus taip maitinti ir rajono mokyklų bendruomenes.

Pasak I. Pračkailės, planuojama keisti maitinimą ir mokyklose. Tikslas – pirkti gerą, kokybišką ir ekologišką produkciją iš vietos ūkininkų, ką dabar daro lopšeliai-darželiai. Sutartis su dabartiniais maitinimo paslaugos teikėjais baigsis kitais metais, todėl yra laiko pasiruošti.

„Supirkti kiekvienai mokyklai naują šiuolaikišką virtuvės įrangą būtų per brangu, o ir su ja dirbti galinčių specialistų neturime tiek jau daug. Šiuo metu intensyviai mąstome, tariamės, skaičiuojame – kaip ir kur sukurti vieną gerą virtuvę su gera įranga bei gerais virtuvės šefais. Ir paskirstyti iš jos maistą kitoms mokymo įstaigoms. Atstumai juk nedideli. Taip būtų paprasčiau ir su logistika, ir su viešu produktų pirkimu iš ūkininkų, ir su sandėliavimu. Viskas būtų vienose rankose“, – konferencijos metu kalbėjo I. Pračkailė.

Kad Ukmergės vaikų darželiuose vaikai maitinami skaniu ir sveiku maistu seminaro dalyviai įsitikino patys – paskanavę lopšelio-darželio „Žiogelis“ darbuotojų ir vaikų iškeptos duonos bei sausainių. Seminaro metu šios ugdymo įstaigos vadovę Birutę Jucevičienę savivaldybės administracijos direktorė pasveikino su praėjusią savaitę žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko įteiktu reikšmingu apdovanojimu – medaliu „Už sveikos vaikystės puoselėjimą“. Ukmergiškiai apdovanoti už tai, kad jau penkerius metus įstaigoje organizuoja ekologinį maitinimą ir buvo šios veiklos pradininkai Lietuvoje.

Pasveikinta lopšelio-daželio „Žiogelis“ direktorė B. Jucevičienė, kuri neseniai buvo apdovanota žemės ūkio ministro medaliu „Už sveikos vaikystės puoselėjimą“.

Apie Ukmergėje vykusį seminarą „Dinamiškos maisto produktų įsigijimo dienos“ informavusi rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Zimblienė sakė, jog renginyje dalyvavę svečiai pateikė daug naudingos informacijos. Pranešimą apie ekologiškų maisto produktų pirkimą ir trumpas tiekimo grandines pristatė Lietuvos viešųjų pirkimų tarnybos vyriausiasis patarėjas Kęstutis Kazulis, VšĮ CPO LT (Centrinės perkančiosios organizacijos) Biuro ir veiklos aptarnavimo srities pirkimų skyriaus vadovas Dainius Navickas papasakojo, kaip vykdomi viešieji pirkimai Lietuvoje, Latvijos kaimo plėtros konsultavimo ir mokymo centro atstovė Agnesė Radžele-Šulce kalbėjo apie mokyklų maitinimo sistemos pertvarką Latvijoje, Tartu savivaldybės atstovė Kadri Leetsaar – apie maisto produktų įsigijimą iš trumpos tiekimo grandinės šiame Estijos regione, Sebastian Fjäll iš Valentiuna savivaldybės Švedijoje pristatė savo savivaldybėje vykdomą dinaminę pirkimo sistemą, Illkka Latomaki iš Seinajoki taikomųjų mokslų universiteto (SeAMK) Suomijoje dalijosi patirtimi apie ūkininkų įtraukimą, o Marijke Van Ranst iš BioForumo Belgijoje aptarė perkančiojo subjekto vaidmenį.

Seminarą organizavusi Švedijos BJR maisto koalicijos atstovė ir kelių tarptautinių projektų, kuriais siekiama tobulinti mokyklų maitinimo sistemą, koordinatorė Jennifer Avci pasidžiaugė, kad viešajame Baltijos jūros regiono sektoriuje daugėja sveiko ir tvaraus maisto. Ji susirinkusiuosius supažindino su projektais, kuriais siekiama tobulinti mokyklų maitinimo sistemą regione.

Šio seminaro metu vyko kūrybinės veiklos dirbtuvės, aplankyta Vidiškių pagrindinės mokyklos valgykla, paragauti iš Leonpolio dvare užaugintos produkcijos pagaminti patiekalai ir kt.

„G. ž.“ inform.

D. ZIMBLIENĖS nuotr.

Svečiai buvo pakviesti ir į Vidiškių pagrindinę mokyklą.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • b :
    Darba parcija ukmergeje ...

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas