Asociatyvi nuotrauka.

Naujausi, Nuomonių telefonas

Vasaros, kuomet karštas vanduo bus tiekiamas be pertrūkių, teks palūkėti

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Į redakciją paskambinęs Pivonijos mikrorajono gyventojas kalbėjo dėl kasmet, pasibaigus šildymo sezonui, atliekamų šilumos tinklų vamzdynų hidraulinių bandymų ir katilinių remonto darbų: „Anksčiau kiekvieną vasarą daugiabučių gyventojams karštas vanduo būdavo netiekiamas dvi savaites, dabar patikrinimai ir remonto darbai atliekami greičiau, tai užtrunka keturias-penkias dienas. Tačiau ši pauzė, kuomet nėra karšto vandens, daugelį išmuša iš vėžių. Kiek pamenu, visada buvo aiškinama, kad be to neįmanoma išsiversti. Esą, jei vasarą vamzdynai nebus patikrinti, prasidėjus šildymo sezonui įvykusios avarijos pareikalautų daugiau ir laiko, ir sąnaudų. Tačiau prieš kelias dienas girdėjau radijo laidoje kalbantį Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos vadovą, kuris teigė, jog minėtieji hidrauliniai bandymai esanti viena paskutiniųjų užsilikusių sovietmečio šmėklų ir karšto vandens tiekimo pauzių galima išvengti. Pasak jo, nemaža dalis mūsų šalies rajonų jau pakeitė senuosius vamzdynus į šiuolaikiškus modernius, kuriuose įdiegtos ankstyvos stebėsenos ir profilaktikos priemonės. Kitaip tariant, hidrauliniai bandymai jiems jau nereikalingi. Įdomu, kokia situacija Ukmergėje? Ar ilgai teks laukti vasaros, kuomet karštas vanduo bus tiekiamas be pertrūkių?“

Skaitytojo pateiktą klausimą perdavėme UAB „Ukmergės šiluma“. Įmonės direktorius Vydas Paknys pripažino, jog dauguma ukmergiškio pastebėjimų yra teisingi.

„Iš tiesų mūsų įmonei pavyko ženkliai sumažinti katilinių stabdymo remontams trukmę. To priežastys – vykdomas šilumos ūkio sistemų atnaujinimas bei patobulintas darbų organizavimas. Matome tiesioginę naudą tiek įmonei, tiek vartotojams dėl kasmet, katilinių stabdymo metu, atliekamų profilaktinių bandymų bei remonto darbų. Nauda pasireiškia tuo, jog daugelį metų UAB „Ukmergės šiluma“ valdomose centralizuoto šilumos tiekimo sistemose neįvyko avarijų ar reikšmingesnių sutrikimų, o vartotojai viso šildymo sezono metu gauna kokybišką bei nepertraukiamą šilumos energiją. Priešingu atveju, esant žemai lauko oro temperatūrai, įvykus šilumos tinklų gedimui (avarijai), vartotojai ir šilumos tiekėjas patirtų didelių nepatogumų, o galimai – ir žalą“, – teigė V. Paknys.

Pasak direktoriaus, nors UAB „Ukmergės šiluma“ ūkyje didžioji dalis vamzdynų (87 proc.) atnaujinta, tačiau hidrauliniai bandymai yra privalomi vadovaujantis šilumos tinklų priežiūros reikalavimais, kurie šiuo metu dar nėra pakeisti.

„Dar noriu pastebėti, kad sudėtingoje centralizuoto šilumos teikimo sistemoje yra ir daugiau svarbių technologinių įrenginių (katilai, katilinių elektros pastotės, kuro padavimo sistemos, kaminai ir pan.), kurie taip pat reikalauja atsakingos ir savalaikės priežiūros bei remonto, kurį atlikti šildymo sezono metu nėra technologinės galimybės. Tad vasaros, kuomet karštas vanduo bus tiekiams be trumpalaikės pertraukos, dar teks luktelėti“, – sakė įmonės vadovas.

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Patys ir kentekit :
    Klounai jus,kodel pvz Vilniuje max 1-2 dienas nebuna karsto vandens??!! Kas cia per sovietmetis,savaitem atjungia... vienas dirba penki stovi,ruko,,va rezultatas!!! Kaip moka,taip ir dirba,tokius su botagu vyti kaip arklius,arba mesti is darbo,galimai dar gerimelio spiritinio paragauja darbo metu. Tuoj atjungsim Vidiskiuose,Leonpolyje,Taujenuose menesi visai vandeni,galesit ponai Musoj,ar Sventojoj praustis!!!!!

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas