Grupės ,,Žirniukas“ ugdytiniai apsilankė bibliotekoje.

Jaunimas

Prasminga diena su knyga

Jolanta VERBICKIENĖ

Vaikų lopšelio-darželio ,,Eglutė“ mokytoja

 

Vykstant Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, kurios tema buvo ,,Europos šeimoje“, vaikų lopšelio-darželio ,,Eglutė“ priešmokyklinės grupės ,,Žirniukas“ ugdytiniai apsilankė Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Vaikų literatūros ir edukacijų skyriuje.

Viešnagė buvo turininga. Kelionėje vaikai, lydimi šių eilučių autorės ir jos padėjėjos Birutės, kalbėjosi, gėrėjosi pavasario žaluma, kvapniais žiedais, šnokščiančia upe ir tiltu per Šventąją. Pakeliui apžiūrėjome upės pakrantę, žaidimų aikštelę…

Bibliotekoje mus pasitiko vaikų skyriaus darbuotojos Danutė ir Jolanta, kurios iš karto tapo atvykusių skaitytojų bičiulėmis. Susipažinome su knygelių pasirinkimo, pasiėmimo skaitymui į namus taisyklėmis, skaitytojo kortele, organizuojamomis veiklomis, į kurias vaikai ateina su tėveliais.

Darbuotojos mums pristatė ir skaitė vokiečių autorių (Aprilkind, Barbaravan den Speulhof, Stephan Pricken) knygelę ,,Piktulis… nori laimėti!”. Tai – istorija apie mažąjį trolį Piktulį ir jo draugus. Po išklausytos pasakos ugdytiniai smagiai pajudėjo šokdami abėcėlės šokį. Paskui visi kartu žaidė žaidimą ,,Atspėk personažą”, kur reikėjo žinoti pasakos veikėjus, situacijas. Čia puikiai sekėsi Melitai, kuri su mama domisi knygomis, lankosi bibliotekoje, skaito pasakas, atpažįsta jų herojus.

Po viktorinos leidomės į biblio-tekos rūsį, kur mūsų laukė kūrybines dirbtuvėlės su užduotimi sukurti tokį namą, į kurį norėtų užeiti kiekvienas. Kūrybinis procesas vyko grupelėmis, prie stalų, bet kiekvienas įgyvendino savo viziją. Sukūrę namą su stogu, vaikai iš spalvoto popieriaus kirpo langus, duris, klijavo, džiaugėsi savo daugiabučiu. Visi kartu dėliojo ant stendo darbus – kūrėme splavotą Ukmergės miesto gatvę, kuri taip pat priklauso Europos šeimai. ,,O kad visi namai būtų tokie stiprūs, gražūs, juose gyventų geri žmonės ir nebūtų karo”, – tokį palinkėjimą išsakė berniukas, atvykęs iš Ukrainos. Tai pats svarbiausias ne tik Europos šeimos valstybių, bet ir visos planetos žmonių noras – gyventi taikoje, su šeima, darnioje, saugioje aplinkoje.

AUTORĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas