Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Storosios žarnos uždegimas: kokie simptomai verčia sunerimti?

Tikriausiai kiekvienas esame susidūrę su virškinimo problemomis ir žinome, ką tai reiškia. Sutrikęs tuštinimasis, apetito stoka, skausmai pilvo srityje – šie simptomai dažniausiai būna trumpalaikiai, tačiau jiems užsitęsus verta kreiptis į medikus. Juolab kad panašiais simptomais pasireiškia ir storosios žarnos uždegimas, ir rimtesnės ligos, pavyzdžiui, vėžiniai žarnyno susirgimai.

Virškinamojo trakto ligų priežastys

Daugeliu atvejų virškinimo problemos prasideda nejučia, o kai kuriuos simptomus esame linkę ignoruoti. Storosios žarnos uždegimas gali pasireikšti tuštinimosi sutrikimais, apetito praradimu, skausmais, tačiau jei simptomai nėra ryškūs, aiškiai išreikšti, jų įtakos gyvenimo kokybei nepajusite. Visgi jei jie tampa nuolatiniais kasdienybės palydovais, reikėtų nedelsti kreiptis į gydytojus. Iš tikrųjų net ir, rodos, nežymūs simptomai, tokie kaip pilvo pūtimas ar viduriavimas, užsitęsę gali pranešti apie rimtas sveikatos problemas. Geriausia ne spėlioti, o atvykti pasitikrinti.

Virškinimo problemas gali lemti įvairios priežastys: netinkama mityba, žalingi įpročiai, stresas, nuovargis. Kartais įveikti problemas padeda gyvenimo būdo pokyčiai, tačiau rimtesniais atvejais gali prireikti ir gydymo. Tikslingai taikomos diagnostinės priemonės padeda greitai nustatyti diagnozę ir skirti tinkamą gydymą savijautai pagerinti. Gyvenimo būdo pokyčiai yra labai svarbūs, tačiau reikėtų nepamiršti, kad storosios žarnos uždegimas gali būti nulemtas ir genetinių veiksnių, autoimuninių procesų. Svarbu kuo anksčiau diagnozuoti negalavimą, jo priežastį ir pradėti gydymą.

Tinkamos mitybos svarba

Storosios žarnos uždegimas ir kiti negalavimai didele dalimi yra lemiami mūsų gyvenimo būdo, o konkrečiai – mitybos. Dėl to rekomenduojama jai skirti daugiau dėmesio, laikytis subalansuotos dietos ir į racioną būtinai įtraukti pakankamai baltymų, vaisių ir daržovių, probiotikų. Reikėtų vengti itin riebaus, aštraus, kepto maisto, alkoholinių ir gazuotų gėrimų, cukraus. Geriausia valgyti dažniau, tačiau mažesnėmis porcijomis – tai padės nepersivalgyti ir privers nuolat palengva veikti jūsų virškinimo sistemą. Taip pat nepamirškite kasdienės mitybos papildyti būtinais elementais: organizmui reikia vitaminų, mineralų, riebalų rūgščių, antioksidantų.

Kada kreiptis į medikus?

Storosios žarnos uždegimas gali užklupti įvairaus amžiaus vyrus ir moteris, tad nei vienas nesame apsaugoti. Jei kartojasi tokie simptomai kaip nuovargis, vėmimas ir pykinimas, pilvo skausmai, išmatose matote gleivių ar kraujo, krinta svoris, nedelskite ir kuo skubiau atlikite tyrimus. Tai labai svarbu, nes šie simptomai gali būt ir storosios žarnos vėžio ženklas.

Antra vertus, minėti simptomai taip pat gali lemti ir įvairius negalavimus, kurie sukelia lėtines ligas, pavyzdžiui, opinį kolitą, Krono ligą. Tokios komplikacijos yra labai rimtos ir reikalauja ilgalaikio ar visą gyvenimą trunkančio gydymo. Kartu tai gali sukelti kitų neigiamų padarinių, tokių kaip lėtinis mitybos nepakankamumas, mažakraujystė ir kt. Tai dar viena priežastis, kodėl susidūrus su virškinimo problemomis ar kitais minėtais simptomais negalima delsti.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas