Jaunuoliai džiaugėsi, kad įgūdžių sėmėsi Ukmergės policijos komisariate.

Jaunimas, Naujausi

Praktika policijoje pranoko lūkesčius

Asta KROGERTIENĖ

Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio specialistė

 

Rajono Policijos komisariate praktiką atlieka keturi Lietuvos policijos mokyklos kursantai – Dovydas Sadauskas, Nedas Papšys, Donatas Šinkūnas ir Adas Alekna. Su jaunuoliais kalbėjome apie sprendimą rinktis policininko profesiją, mokslus ir Ukmergėje atliktą praktiką.

D. Sadauskas ir D. Šinkūnas yra Jono Basanavičiaus gimnazijos auklėtiniai, A. Alekna – Antano Smetonos gimnazijos. Jaunuoliai pasakoja, kad jau 10 klasėje buvo apsisprendę stoti į Lietuvos policijos mokyklą. Tad tikslingai ruošėsi, sportavo.

N. Papšio kelias į policiją buvo ilgesnis – pirmiausia jis atliko privalomąją karo tarnybą. Sugrįžęs dirbo ir svarstė tolimesnius pasirinkimus. Nedas pasakoja, jog besimokydamas Ignalinoje lankė pasieniečių būrelį ir jau tuomet susižavėjo statutine tarnyba.

Visi vaikinai atviravo, kad labiausiai juos žavi tai, jog būti policininku nėra įprastas darbas. Sportuoti mėgstantiems jaunuoliams patinka patirti naujus iššūkius.

Donatas sako, kad ne visi artimieji pritarė jo pasirinkimui, bandė įtikinti, neva tai – pavojinga ir per mažai apmokama profesija. „Tačiau aš jau buvau apsisprendęs, o kai užsibrėžiu, to ir siekiu. Ruošiausi stojamiesiems, bėgiojau, dariau prisitraukimus…“ – kalba jaunuolis.

Lietuvos policijos mokykloje kursantai mokosi jau aštuonis mėnesius. Kiekviena diena prasideda mankšta, pamokos vyksta nuo 8 iki 17 val. Studentai daug sportuoja, susipažįsta su administracine ir baudžiamąja teise, dalyvauja pratybose, mokosi taktikos ir daug kitokių dalykų. Jie žavisi savo dėstytojais, kurie teoriją moka perteikti įdomiai ir nenuobodžiai. Sporto instruktoriai mokymus priartina prie realių situacijų ir nuolat akcentuoja, su kokiomis situacijomis teks susidurti darbe.

Visgi geriausias patyrimas yra darbinėje realybėje. Tai jau antroji kursantų praktika. Pažinčiai su policininko darbu dvi savaitės buvo skirtos rudenį. Jaunuoliai dirba kartu su policininkų ekipažais. Pareigūnai praktikantams leidžia pajusti tikrą darbo „skonį“. Jie ne tik reaguoja į įvykius, bet ir bendrauja įvykių vietose su žmonėmis, stabdo automobilius, drausmina triukšmautojus.

„Praktika moko daug gerų dalykų – bendraujam su nukentėjusiais, mokomės reaguoti, vyresnieji pareigūnai paaiškina, kaip priimti sprendimus. Visa tai užsirašome savo praktikos dienoraščiuose“, – pasakoja vaikinai ir vieningai pritaria, jog džiaugiasi savo praktikos mokytojais.

„Net nesitikėjom, kad Ukmergės policijos komisariatas gali būti toks draugiškas kolektyvas – kaip vienas kumštis“, – sako jie.

D. Sadauskas, norėdamas geriau pažinti darbą, tapo policijos rėmėju. Dar iki praktikos, savaitgaliais grįžęs į namus, laisvalaikiu kartu su pareigūnais jis vykdavo patruliuoti.

Kursantai jau nekantrauja baigti Lietuvos policijos mokyklą ir užsivilkti policijos pareigūnų uniformas bei patirti tikrą darbą. Na, o vėliau žada gilinti specialybės žinias ir siekti savų tolesnių tikslų.

AUTORĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Molis :
  Visi keturi ryži, ar man taip atrodo? Nieko ner baisiau kaip ryžas mentas😬
 • Staska :
  Ko bijai pavardink, net idomu pasidarė
 • Miestelenui :
  Pokyciai ...? su tais paciais milicininkais (pensininkais). Kam tos pasakos. Vardint gal nereikia pavardziu kurie turetu senai senai senai buti pensijoje .... Zmogaus nepakeisi.
 • Miestelėnas :
  Policijos sistemos viduje įvyko daug gerų pokyčių, pasikeitė požiūris į kolegas, praktiškai nebegirdėti korupcijos..., norėtųsi kad tie pokyčiai sparčiau vyktų ir išorėje - siekiant viešosios tvarkos, noriau aiškinantis paprastus nusiklstimus...
 • **** :
  Milicininkai darbo patirtim pasidalins ...

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas