Apsilankymas mažųjų autobusų gamybos bendrovėje „Altas auto“.

Aktualijos, Naujausi

Lankėsi autobusų gamybos bendrovėje

Rajono savivaldybės meras Darius Varnas, vicemeras Eugenijus Kuodelis ir UAB „Ukmergės autobusų parkas“ direktorius Rimvydas Olšauskas kovo 14 dieną lankėsi Vilniaus rajono Pikutiškių kaime įsikūrusioje mažųjų autobusų gamybos bendrovėje „Altas auto“.

Ukmergiškius priėmęs bendrovės įkūrėjas ir generalinis direktorius Edvardas Radzevičius pristatė jau 22 metus sėkmingai veikiančią įmonę – vienintelę Europoje mažųjų autobusų gamybos bendrovę, parodė gamybines patalpas, gaminius ir kt.

Ši įmonė specializuojasi dyzelinių ir elektrinių autobusų „Mercedes Benz Sprinter“ ir MAN surinkime. Tai – iki 19 sėdimų vietų vadinamieji mikriukai. Plėsdama savo gaminių asortimentą ir eidama į vidutinių autobusų segmentą, „Altas auto“ pradeda gaminti „Altas Novus City V7“ (16 sėdimų ir iki 16 stovimų vietų) bei „Altas Novus City N8“ (21 sėdima ir 32 stovimos vietos) autobusus. Didžioji dalis – apie 90 proc. įmonėje pagamintų autobusų šiuo metu yra eksportuojama į Vakarų Europos šalis (Skandinavijos šalys, Vokietija, Anglija, Italija, Šveicarija), „Altas auto“ pagaminti autobusai keleivius taip pat veža Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Izraelyje.

Šiais metais planuojama surinkti iki 800 autobusų. „Altas auto“ šiuo metu dirba apie 300 darbuotojų.

UAB „Ukmergės autobusų parkas“ dalyvauja Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiamame projekte ir planuoja įsigyti 10 elektrinių autobusų.

„Turime tikslą dar apžiūrėti ir Klaipėdoje, įmonėje „Vėjo projektai“ gaminamus elektrinius autobusus „Dancer“ bei susipažinti su Vilniaus rajono UAB „Forveda“ surenkamais elektriniais autobusais. Kiekvienas toks susitikimas padeda daugiau sužinoti apie elektrinių autobusų gamybos ir eksploatacijos ypatybes ir galimybes, įvertinti, kokių autobusų reikia Ukmergei“, – sakė UAB „Ukmergės autobusų parkas“ vadovas R. Olšauskas.

Gavus banko finansavimo sprendimą ir pasirašius paramos sutartį su Centrine projektų valdymo agentūra, bus pradėta vykdyti minėtų autobusų tarptautinė viešųjų pirkimų procedūra. Tikėtina, kad pirmieji elektriniai autobusai Ukmergę turėtų pasiekti kitų metų 2–3 ketvirtį.

www.ukmerge.lt

Palikite komentarą apie straipsnį

 • aPsurdas :
  Sitas kaimietis su savo besmegeniais klapciukais baigia Ukmerge suvaryt.
 • (⁠☞⁠ ͡⁠°⁠ ͜⁠ʖ⁠ ͡⁠°⁠)⁠☞ :
  Geriausias "bajaris" tai naujas ekranas ant autobusų stoties su užrašu: VISI KELIAI VEDA Į UKMERGĘ. Visi keliai gal ir veda - tik tais keliais net autobusai nebevažiuoja. Iš rajono į miestą tik su taksi.
 • Dziugu :
  Nu zada kara, kariauti agituoja jauna karta, tai manau begs su visais pinigais per upeli, o karas viska nurasis! O makatonai ant ausu dar limpa visiems ... visi nori karo, o jie teps slides...
 • metro :
  ir metro idėja numirė? maniau stotelės Antakalnio g irengineja antrus metus
 • Gintaras :
  O aš galvojau, kad jau lėktuvus pirksim.... Keistas koks, gatves griauna ir planuoja autobusus pirkti, tai kur jie važiuos???
 • **** :
  Svabo partija, ko dar norit?
 • Bus dar geriau :
  Vardas NAUDOS- patis isrinkot!
 • Aha :
  Kur rajoniniai autobusai mokinių atostogų dienomis??? Ką meras daro,kad sutvarkyti viešojo transporto problemą rajone? Žadėjo nemokamą viešajį transportą - o realiai jokio nebera. Nereikia to nemokamo - bent jau mokamą duokit. Kiek žmonių turėjo mesti darbus,nes taksi pirmyn atgal po keliolika kilometrų važinėti neapsimoka, daugiau kaip pusę algos vien ant taksi niekas nedės. O kur dar pensininkai ir neįgalūs,kurie net iki vaistinių,gydytojų ar kitų įstaigų neturi kuo nuvykti. Valdžios pareiga užtikrinti viešąjį susisiekimą. Liepą bus metai kai nebėra susisiekimo nei rajone nei tarp miestų.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas