Vykdant pratybų užduotis aktyvuotas ir Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Operacijų centras.

Aktualijos, Naujausi

Buvo simuliuojama Astravo jėgainės avarija, tikrinama perspėjimo sistema

Pirmadienį, kovo 18-ąją, Lietuvoje vyko valstybinio lygio civilinės saugos pratybos, simuliuojant avariją Astravo atominėje jėgainėje, taip pat buvo tikrinama gyventojų perspėjimo sistema.

Šių pratybų tikslas – patikrinti, kaip valstybės, savivaldybių ir kitos institucijos yra pasirengusios reaguoti galimos branduolinės avarijos atveju, taip pat į galimus išpuolius prieš įvairius infrastruktūros objektus ar valstybės institucijas, kaip vyktų gyventojų evakavimas iš skubių apsaugomųjų veiksmų veiklos zonos ir kt.

Pratybose, kurios vyko nuo 8 iki 17 valandos, dalyvavo Nacionalinė saugumo komisija, Nacio-nalinis krizių valdymo centras, 6 ministerijos, 5 valstybės institucijos ir įstaigos, visos šalies savivaldybės bei 7 nevyriausybinės organizacijos.

Kaip pažymėjo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius, šių pratybų metu imituota, kad Baltarusijoje esančioje Astravo atominėje elektrinėje įvyko branduolinė avarija, apie tai informuota Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija. Visas scenarijus buvo sudėliotas taip, kad Radiacinės saugos centro automatizuotos stotys pastebėtų gama dozės galios augimą ir tokiu atveju pradėtų veikti visas mechanizmas – visos šalies institucijos ėmėsi visų būtinų veiksmų apsaugoti gyventojus ir saugiai juos evakuoti arba užtikrinti jų saugumą. Pratybų metu, 10 valandą, šalies gyventojai tris minutes girdėjo sirenų gausmą – buvo tikrinama gyventojų perspėjimo bei informavimo sistema. Be to, gyventojams į mobiliuosius telefonus buvo išsiųsti trumpieji perspėjimo pranešimai.

Svarbu žinoti, kad Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema (GPIS) veikia visų trijų mobiliojo ryšio operatorių UAB ,,Bitė Lietuva“, AB ,,Telia Lietuva“, UAB ,,Tele2“ 2G (GSM), 3G (UMTS), 4G (LTE) tinkluose. Perspėjimo pranešimus gali priimti tie telefonai, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.

Atliekant GPIS patikrinimą, kurio metu yra įjungiamos sirenos, prašoma laikytis rimties, įsijungti Lietuvos radiją ar televiziją ir, nustojus kaukti sirenoms, išklausyti informaciją. Daugiau informacijos galima sužinoti www.lt72.lt ir pagd.lrv.lt.

„G. ž.“ inform.

Daivos ZIMBLIENĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

  • savas :
    durnynas daugiau nieko.Vis gasdina.Anksciau dalino kazkokias tabletes tipo pades nuo radiacijos kuriu galiojimas jau pasibaige dabar vel is naujo gasdinama nors toje elektrineje yra didziausia apsauga visoje europoje bet kazkam vis knieti pagasdinti zmones .Zmones jau nekvaili jie daugiau bijo pamatyti landsberginius valdzioje
  • **** :
    Ir vis gasdina ...

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas