Iš kairės – M. Mikulinaitė, D. Ščipokaitė, A. Mickūnaitė ir ukmergiškių trenerė V. Savickienė.

Sportas

Šachmatininkės iškovojo sidabrą ir bronzą

Virginija SAVICKIENĖ

 

Vasario 15–19 dienomis Kaune vyko svarbiausios šachmatininkams varžybos – Lietuvos jaunučių-jaunių (BM10-18) standartinių šachmatų čempionatas. 224 šachmatininkai penkias dienas kovojo ne tik dėl čempionų vardų, bet ir teisės atstovauti Lietuvai Europos ir pasaulio jaunių čempionatuose.

Ukmergės sporto centrui atstovavo septyni šachmatininkai: Edvinas ir Mingailė Latanauskai, Adas Valikonis, Kęstutis Katinas, Tajus Augūnas, Mėta Mikulinaitė ir Agnė Mickūnaitė.

Jaunučių iki 10 metų grupėje puikiai žaidė aštuonmetis E. Latanauskas. Jis visą turnyrą laikėsi geriausiųjų dešimtuke ir tik paskutinė pralaimėta partija šachmatininką nubloškė žemyn į penkioliktą vietą. Toje pačioje grupėje A. Valikonis tarp 42 dalyvių užėmė 18 vietą.

M. Latanauskaitė dešimtmečių mergaičių grupėje užtikrintai iškovojo ketvirtą vietą.

Dvylikamečių grupėje solidžiai žaidė T. Augūnas. Likus vienai partijai ukmergiškis dalinosi 3–6 vieta. Tačiau laimėti paskutinio taško jam nepavyko ir kitąmet reikės bandyti iš naujo.

K. Katinas žaidė jaunių iki 14 metų grupėje, laimėjo keturias partijas iš aštuonių ir užėmė 22 vietą.

Labiausiai įtemptos kovos vyko merginų iki 16 metų grupėje, kurioje žaidė A. Mickūnaitė ir M. Mikulinaitė. Lengvų partijų nebuvo, visos vyko ilgiau nei keturias valandas. Abi mergaitės patyrė po vieną gana skaudų pralaimėjimą, viena partija baigėsi lygiosiomis ir keturias užtikrintai laimėjo. Turnyrui pasibaigus reikėjo laukti galutinių rezultatų, nes abi ukmergiškės ir šiaulietė Deina Ščipokaitė surinko vienodai taškų – po 4,5. Papildomi rodikliai čempionės vardą lėmė šiaulietei, Mėta tapo vicečempione, Agnė iškovojo bronzos medalį.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas