Asociatyvi nuotrauka.

Naujausi, Nuomonių telefonas

Kodėl šventupiečiui taip brangiai kainuoja buto šildymas?

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Į redakciją kreipėsi Šventupėje, viename Melioratorių gatvės daugiabučių gyvenantis vyras. Jis prašė paaiškinti, kodėl šio daugiabučio namo gyventojai už šildymą moka ženkliai brangiau nei gyvenantys Ukmergės mieste.

„Laikraštyje perskaičiau, kad Ukmergėje nerenovuotų namų gyventojai už 50 kv. m ploto buto šildymą moka 75-85 Eur. Mano buto bendras plotas nesiekia 38 kv. m, už šildymą sausį turiu mokėti be kelių centų 100 Eur. Ir tai be mokesčio už „gyvatuką“. Galbūt paklausite – kokiame name gyvenu? Nors pats namas ir nerenovuotas, jame langai pakeisti, renovuota šiluminė trasa bei šilumos mazgas. Norėčiau sužinoti, kodėl šventupiečiams taip brangiai kainuoja šildymas“, – kalbėjo gyventojas.

Skaitytojui atsakė UAB „Ukmergės šiluma“ direktorius Vydas Paknys. Jis paaiškino, jog šildymo sąnaudoms turi įtakos ne tik lauko temperatūra, drėgnumas, vėjuotumas, bet ir daugelis kitų faktorių.

„Didelį poveikį šildymo sąskaitoms turi atskiro pastato kokybė bei jame palaikoma patalpų temperatūra. Šilumos suvartojimas atskiruose, nors ir panašiuose pastatuose, gali skirtis ženkliai, o tai tiesiogiai lemia šildymo sąskaitos dydį. Šilumos sąnaudos atskiruose namuose priklauso nuo jų dydžio, medžiagiškumo, geometrijos, aukščio, sienų ir langų kokybės, stogo bei rūsio būklės. Labai didelę įtaką turi daugiabučio namo vamzdynų sistemos subalansavimas, šilumos punkto valdiklio teisingų režimų nustatymas, šilumos punkto automatizavimas. Daug kas priklauso nuo namo šilumos punktą prižiūrinčios įmonės ar asmens kvalifikacijos bei pastangų, labai svarbi daugiabučio namo tinkama priežiūra bei gyventojų noras taupyti šilumą, neperkaitinti patalpų“, – vardijo direktorius.

V. Paknys taip pat pažymėjo, kad kiekvieno namo faktines šilumos sąnaudas fiksuoja įvadiniai šilumos apskaitos prietaisai.

„Norime atkreipti dėmesį, kad šilumos kilovatvalandės kaina yra nustatyta ir taikoma vienoda visiems – tiek Ukmergės miesto, tiek Šventupės gyvenvietės – šilumos vartotojams. Taip pat UAB „Ukmergės šiluma“ internetinėje svetainėje yra galimybė analizuoti kiekvieno daugiabučio namo šilumos suvartojimą, palyginti namo suvartotos energijos poreikį su kitais namais tame pačiame gyvenamajame rajone, ar palyginti savo daugiabutį viso miesto daugiabučių namų kontekste (https://www.ukmergessiluma.lt/suvartojimas/)“, – pažymėjo šilumą tiekiančios įmonės vadovas.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Kaimu kaimas :
    Uz tat tarybos nariai algos neima, tik vokelius ... nes idejniai, ir vokelio pakanka!
  • Info :
    Deltuvoje renovuotam daugiabutyje už 2 kambariu 48 kv/m buta reikia moketi 80 eur. Va tau ir renovacija ...

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas