Aktualijos, Naujausi

Ar dalyvavo Tarybos narys posėdyje?

Loreta EŽERSKYTĖ

Politikams keliami aukštesni moralės reikalavimai, elgesio kodekse jiems numatyti sąžiningumo, padorumo, pavyzdingumo principai. Jų poelgius, pasisakymus aplinka stebi tarsi per padidinamąjį stiklą ir vertina kur kas griežčiau. Tad nenuostabu, kad ir bet koks politikoje esančio žmogaus slystelėjimas viešojoje erdvėje sukelia pasipiktinimo bangą, yra komentuojamas, vertinamas.

 

Prisijungia tik dėl atlygio?

Neseniai redakciją pasiekė toks ukmergiškio elektroninis laiškas: „Esu pilietiškas Ukmergės rajono gyventojas, man rūpi, kokius sprendimus priima mūsų valdžia. Turėdamas laisvo laiko su įdomumu peržiūriu Tarybos ir komitetų posėdžių įrašus. Stebint komitetų posėdžius ne kartą susidarė įspūdis, jog kai kurie Tarybos nariai, nedalyvaujantys posėdžio metu salėje, ramiausiai dirba savo darbus, tvarko reikalus, o prisijungia tik tam, kad gautų už dalyvavimą posėdyje atlygį. Štai sausio 24 dienos posėdžio metu vienas Tarybos narys vaikšto po Vilnių, pasikalba su sutiktais žmonėmis, galiausiai užsuka į mėlyną būdelę… Kartais nuotoliniu būdu posėdyje dalyvaujantys politikai priešais kamerą įsitaiso (pagal vaizdelį ekrane) vos pakilę iš lovos.. Yra pasitaikę anapus ekrano matyti politiką, besielgiantį neadekvačiai. Ir visa tai vyksta stebint kitiems posėdžio dalyviams. Bet kodėl jie į tai nereaguoja? Posėdžiai tiesiogiai transliuojami ir įrašomi jau daugiau nei pusę metų, bet per tą laiką niekas nesikeičia. Juk toks „dalyvavimas“ svarstant svarbius rajono žmonėms klausimus visų pirma rodo nepagarbą rinkėjams, pagaliau – visai Savivaldybės tarybai, kitiems dalyvaujantiems posėdyje. Dar vienas pakankamai reikšmingas dalykas – jei neklystu, už šį „darbą“ jiems mokamas atlygis. O gal kai kurie prisijungia tik dėl to? Nejaugi maža „čekiukų“ skandalo?

Kadangi pats rinkau Tarybos narius, man rūpi, kad jie dirbtų produktyviai, o ne keltų pasipiktinimą, turėčiau ir pasiūlymą. Neprošal būtų Tarybos narius supažindinti, kaip jie turėtų elgtis, atrodyti eidami savo pareigas, galbūt ir priminti, kaip naudotis nuotolinio vaizdo įranga.

Taip pat norėčiau sužinoti, kaip apmokestinama Tarybos nario veikla, kokią algą jie gauna kas mėnesį. Beje, www.ukmerge.lt pateikiamas tik 2023 m. III ketvirčio vidutinis darbo užmokestis“.

Nederamas elgesys netoleruojamas

Skaitytojo laišką persiuntėme rajono savivaldybės administracijai. Situaciją pakomentavo Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Zimblienė.

„Savivaldybės administracija ir meras nėra atsakingi už atskirų Tarybos narių elgesį. Už suaugusių žmonių elgesį ir moralę atsako tik jie patys. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad nederamas elgesys yra toleruojamas. Todėl jau ne kartą buvo žodžiu atkreiptas dėmesys į dalyvavimo posėdžiuose nuotoliniu būdu praktiką, t. y. kad neužtenka laikytis Tarybos veiklos reglamente nustatytų formalių reikalavimų – jungtis į posėdį nurodant savo vardą ir pavardę bei nuolat būti matomiems ekrane – būtina laikytis ir pamatinių etikos, pagarbaus elgesio standartų“, – teigė D. Zimblienė.

Pasak jos, dar iki skaitytojo minimo sausio 24-osios posėdžio, sausio 10-ąją, posėdžiavo Tarybos Etikos komisija. Komisijos nariai aptarė visus nederamo dalyvavimo posėdžiuose nuotoliniu būdu atvejus ir pateikė konkrečią rekomendaciją: „Atsižvelgiant į protokole aptartus atvejus, Tarybos nariams, dalyvaujantiems posėdžiuose nuotoliniu būdu, rekomenduoti posėdžio metu neužsiimti jokia pašaline veikla bei laikytis etikos ir etiketo reikalavimų“. Taip pat Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja patikino, jog su rekomendacija visi Tarybos nariai buvo supažindinti elektroninių ryšių bei dokumentų valdymo sistemos priemonėmis.

„Visa informacija apie Tarybos narių darbo apmokėjimą skelbiama savivaldybės interneto svetainėje ukmerge.lt/Taryba/Veiklos apmokėjimas. Šiuo metu jau paskelbta informacija ir apie 2023 m. IV ketvirčio vidutinį darbo užmokestį. Atsiprašome, kad pastarosios informacijos paskelbimas vėlavo“, – redakcijai pateiktame atsakyme pažymėjo savivaldybės atstovė.

Mero atsiprašė

Gavę oficialų rajono savivaldybės atsakymą vis tik nusprendėme pakalbinti ir pačius politikus bei pasidomėti, kaip jie vertina skaitytojo minimo kolegos Romo Pivoro, kuris į Tarybą išrinktas pagal Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą, elgesį.

Rajono savivaldybės meras Darius Varnas teigė, jog po minėtojo Kontrolės komiteto posėdžio jis kalbėjosi su Tarybos nariu: „Jis teisinosi, atsiprašė. Mano nuomone, šį atvejį turės svarstyti Etikos komisija. Galbūt bus priimtas sprendimas Tarybos veiklos reglamente padaryti pakeitimų.“

Paklaustas, ar Tarybos nariui turi būti atlyginama už tokį „dalyvavimą“ posėdyje, meras paaiškino, jog Tarybos narių veiklos apmokėjimas reglamentuotas ne Tarybos sprendimu, o įstatymu.

D. Varnas neneigė, jog Tarybos narius nemaža dalimi motyvuoja atlyginimas: „Ankstesnės kadencijos Tarybos narių posėdžių lankomumas buvo ženkliai prastesnis. Dabar jie posėdžius lanko drausmingiau.“

Politikas savo elgesį turi įsivertinti pats

Socialdemokratas Arūnas Dudėnas minėtajame sausio 24 dienos Kontrolės komiteto posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu.

„Kartais taip nutinka, kad negaliu atvykti į savivaldybę ir gyvai dalyvauti posėdyje, tad prisijungiu per nuotolį. Visada stengiuosi jungtis iš darbo vietos ir iš tiesų dalyvauti svarstant darbotvarkės klausimus, o ne užsiimti pašaline veikla. Mano manymu, produktyviai galima dirbti ir nebūnant posėdžio vietoje – šiuolaikinės technologijos tai leidžia. Matyt, svarbiau yra paties politiko nusiteikimas“, – mintimis dalijosi ne vieną kadenciją Taryboje dirbantis socialdemokratas.

A. Dudėnas teigė, kad kategoriškai pasakyti, ar diskutuojamu atveju turėtų būti skiriamas Tarybos nariui atlygis už dalyvavimą posėdyje, jis negalėtų: „Tai diskutuotina. Taip, dalyvavimas kelia abejonių. Bet savo elgesį pirmiausia turi įsivertinti pats politikas. Manau, kad politikui viešumas, jo svarstymas Etikos komisijoje turėtų būti pakankamai veiksmingos priemonės“.

Jei negali – nedalyvauk

Darbo partijos atstovė Angelė Jokubynienė, kuri ankstesnėje Tarybos kadencijoje yra buvusi Etikos komisijos pirmininke, mano, jog kolegos elgesys negali būti toleruojamas. Jos teigimu, Tarybos nariai posėdžių datas žino iš anksto ir pagal tai turėtų derinti savo tiesioginį darbą bei kitas veiklas: „Nemanau, kad kažkur vaikštant galima tinkamai dalyvauti posėdžio darbe. Tad jei nutinka taip, jei tenka išvykti, atsiranda kitų būtinų reikalų, posėdžio reikia atsisakyti, o ne vaidinti, kad dalyvauji…“

A. Jokubynienė nepritaria praktikai prie posėdžių jungtis per nuotolį. Jos manymu, tai yra rimtas darbas ir jis turi būti dirbamas posėdžių salėje.

Turi jausti atsakomybę

R. Pivoro bendrapartietė Danutė Užkurėlytė mano, jog kiekvienas į Savivaldybės tarybą išrinktas narys neša didžiulę atsakomybę – prieš rinkėjus, kitus politikus bei pačią Tarybą.

„Šis statusas mus įpareigoja visur ir visada elgtis atsakingai. Jei jau sutikome dalyvauti rinkimuose, mumis pasitikėjo, išrinko, dirbti atmestinai negalime. Nebūtinai visos Tarybos nario pareigos turi būti užrašytos popieriuje – jis tai turi turėti savo širdyje“, – įsitikinusi D. Užkurėlytė.

Svarstys Etikos komisija

Savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininkas Giedrius Auglys patikino, jog kolegos R. Pivoro elgesys bus svarstomas.

„Jau pirmame Etikos komisijos posėdyje inicijavau rekomendacijas, kaip Tarybos nariai turėtų elgtis nuotolinių posėdžių metu. Jie negali kažkur vaikščioti, bendrauti, susitikinėti. Rodos, tai turėtų būti elementaru ir visiems suprantama. Tenka apgailestauti, kad ne visi į tai atkreipė dėmesį“, – sakė pirmininkas.

Politikas savo kaltės neįžvelgia

Pakalbinome ir patį R. Pivorą. Tarybos narys teisinosi, jog sausio 24-ąją turėjo dalyvauti Vilniuje vykusiame respublikiniame renginyje – žemdirbių pikete. Kadangi tuo pačiu metu vyko ir Kontrolės komiteto posėdis, jis jame dalyvavo per nuotolį.

„Kaip ir numato reglamentas, visą laiką buvau prisijungęs ir matomas“, – sakė Tarybos narys.

R. Pivoras patikino, jog jam dirbant Savivaldybės taryboje atlygis už šį darbą tikrai nėra svarbiausias dalykas: „Paprastai per mėnesį man perveda apie 670 eurų, už sausį gavau šiek tiek daugiau nei 400 eurų. Kodėl tokia suma buvo išmokėta, nesiaiškinau. Taip, kaip ir neprašiau, kad man už Tarybos darbą būtų mokama kažkokia alga.“

Palikite komentarą apie straipsnį

 • 6 palata :
  Issikvietei greitaja, mokek! Nes bukle ne kritine .... Ane, Jolanta? ka reikia vartoti, kad toki brieda viesai dristi kalbeti ...medicina Lietuvoje nemokama! ar Ukmergeje bus mokama? mat pasak jos, kv.privalo ivertinti savo bukle- kritine ar ne! ir tik tada kviesti greitaja! Ne kritine bukle, susimokek! Kai pati rengesi taip kad zmones ( ne vienas) nesugeba suprasti i ka ji apsiredusi...parodo ir pacios suprati kaip privalo atrodit tarybos narys. Ar uzsimetusi ka buvo ...
 • kas ja rinko? :
  Politike i skara susiviniojusi, norinti baudojanti uz iskvietima greitosios, nes zmogus nemoka ivertinti savo sveikatos bukles ( kritine ar ne) ... intelekto gyli gerai parodo ... parodo ir poziuri i zmones ( kuriu saskaita sedi taryboje ( ju isrinkta) ir gaunanti atlygi is ju ( darbo uzmokesti, tarybos nario uzmokesti), jos vyras taip pat!!! savo poziuri i zmogu ...,pagarba jam, jo poreikiams. Ilse Koch,o Buchenvaldo ragana Nr. 2 Ukmerges taryboje sedi? Skaitykite daugiau: /www.lrytas.lt/pasaulis/rytai-vakarai/2017/07/24/news/buchenvaldo-ragana-siaubinga-vienos-is-ziauriausiu-pasaulio-moteru-istorija-2012382 /www.vrk.lt/kandidatai-2023-sav?srcUrl=/rinkimai/1304/rnk1630/kandidatai/savKandidatasPrivInterDekl_rkndId-2421366.html
 • Jo :
  Oj komentatoriai skaros nuo chalato neskiria
 • ATA :
  Pamirsk tu agniu, dabar auglys vadovauja paradui ...
 • Rinkėjas :
  A kur agnė??? Nebežinau už ku balsuot???
 • Nu jo :
  //rezultatai.vrk.lt/?srcUrl=/rinkimai/1304/rnk1630/kandidatai/savKandidatasPrivInterDekl_rkndId-2425238.html
 • Rinkėjas :
  Nevarykit ant auglio, šaunuolis savo FB grupėje apie orus praneša, kada snigs, kada lietus, dar kokią nesamone praneša kurią visi žino, tampa matomas. Žiūrėk kaip jo pirmtakė ant miesto sienų plakatuose kabės kaip gelbėtojas :))) kaip jaunoji karta kuri kaip ir zinkevičius(čekistas) kitas auglio pirmtakas žadėjo, žadėjo,, žadėjo.....:(((
 • 123 :
  Vienos istaigos ( savivaldybes) vadove ir su dres kodu nedraugauja ... pusnuoge. Gal ten soc.igudziu trukumas ... keburienei taip pat ... Gaila, kad tarybos nariams, seimo nariams, ministrams nera privalomos nepriklausomu pasichiatru patikros !
 • Maras :
  Lietuvoje, kad nuotoliniu budu jungtis butina ( leidziama)? 2 kartus i menesi atvykti sunku? Ar pinigu vis maza ? Zmones uz toki atlygi menesi dirba( sunkiai dirba), o cia atvykti 4 val. sunku! kojas sluosta ir i zmones ir i istatymus.
 • Butent :
  Pagarbos nulis… tuoj guledami lovoj jungsis prie posedzio. Uz tokius “bajerius” turetu gauti ispejima! Nesvarbu ,kad namie esat,prasom bent kazkoki “dress koda” tureti,is pagarbos kolegoms,ziurovams,SAU. . Tuoj vasara,gal su plafkem jungsites? Ar prie upes/ezero budami,degindamiesi? Pagalvokit truputi… atsipalaidave per daug… neatrodo ? Niekas nekontroliuoja?
 • **** :
  Esi svogeris ir draugelis? NE. Intelektu nesuzalotas veidas svogerio ar draugelio - nekliutis!!! O chalatas parodo poziuri i piliecius, i darba ir kulturos lygi. Toj nuogi, su buteliu sedes ir viskas bus gerai ...
 • Kodel :
  Nepriims? Priims jei bus svogierku ar draugeliu. Gali but eilinis gamyklos darbininkas. Aisku isvaizda irgi nemazai reiskia,jeigu atrodysi kaip pijokas po naktines pamainos,uztines,tai nelabai gal priims… teks toliau svajoti.
 • Man tai :
  Patiko J. Kėburienė sėdinti su chalatu namuose per posėdį… :) žmogus galimai ką tik atsikėlė,net kavos galbūt nespėjo išgerti,o čia jau “dirbti” reikia! O šiaip simpatiška Moteris… !
 • Kas :
  Čia toks Narbute dirbo? Hahaha! Jeigu butu mano valia,as beveik visus is savivaldybes idarbinciau gamyklose! Nauda butu 100% didesne.
 • Kv. kas masto :
  Pabandikit tapti partijos nariu! Bet kokios. Suprasit. Eiliniu net nepriims.
 • vietinis :
  Kuo ilgiau dar Varnas, Auglys tylės ir slėps antikorupcijos pirmininko prasižengimus, apie kuriuos visas miestas žino, tuo jiems bus blogiau. Nedalyvauta posėdyje prisiekiant, atimtos teisės, darbas Narbute - dar mažai?
 • Torpedo :
  Geriau paklausk kas ji ten itaise! Kuo intelektualesnis veidas, tuo geriau. Kuo dg. kompromato tuo dar geriau. Cia kaip su antikorupcines komisijos pirmininke ir ziniu ir darbo patirties- "vadove nuo prigimties,gimusi TIK vadovauti." Parasams. Ko gi prokuroras-advokatas V.Kersnauskas ne vadovauja siai komisijai? jurgelaitis, kopustas- patirties ir supratimo turi marios ...
 • Kas :
  Tas Auglys... suplanaves GALIMAI buvo jau senokai lysti i savivaldybe... prasidejo viskas nuo grupes facebooke... Tik kokia is jo nauda ten? Ka jis supranta,sugeba,ka baiges... ?
 • **** :
  Atsikrate ir niekas nieko ne tirs. VRK atliks kontrole kad jos kvapo neliktu taryboje.
 • Pranė :
  o Auglys dėl agnytės tirs ką nors, ar savų netiria?
 • Info :
  Savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininkas Giedrius Auglys patikino, jog kolegos R. Pivoro elgesys bus svarstomas. CHe-Che, o agnytės elgesys? https://www.youtube.com/watch?v=Bwh5LDZLn_I
 • Kas??? ( vardas, pavarde) :
  O kas juos ten ikiso niekam nera ydomu ? Kur ta idarbinimo agentura, a?
 • Įlindę :
  Tais laikais ,ir niekas iškrapštyti negali. Galetų kas su televizijomis pajudinti... vietiniai nepadės,padės Skirmantas Malinauskas,siena.lt ,ir kiti žurnalistai! Nes bardakas totalus. Kiek bemokslių,kiek giminaičių sulindę? Nesupranta kur randasiir ką ten veikia. Į gamyklas įdarbinti,bus didesnė nauda!!!
 • O.k. :
  Tai kas juos rinko- 100 mecius? Kas taip sustato sarasus rinkiminius? Kam tai naudinga, kam jie naudingi ...
 • Tikras cirkas :
  Ir pusė atrodo net nesigaudo,nesuprantą ką ten veikia prisijungę... keista,kad dar moka kameras įsijungti... (gal atžalos,ar anūkai padęda?) Į pensiją laikas,įndę tai laikais,ir laikotės iš paskutiniųjų šiltos vietelės,nes kur jūs daugiau eisit dabar dirbti??!!
 • 6 palata :
  //azuolynoklinika.lt/
 • **** :
  Pasiutlige nera gydoma ... ypac moteru.
 • ??? :
  Parsivest tai parsivest, ???:)) o kaip dėl pasiutligės???
 • skaitom :
  Ukmerges zinios vasario 15 d.
 • Arunui :
  Kreipkus i savivaldybe, rastu del vieso pareiskimo del tarybos nares. Kas draudzia?
 • Arunui :
  Kas ten ka komentuos? ten komentatoriu nera. Visur jos parasai. Prades kalbet, leks visi. Ko ne komentavo viesai kodel priesaika su visais tarybos nariais nedave? tyli iki dabar komentatoriai savivaldybes?!?! Ko nutyli kad partijoje galimai naryste sustabdyta...ir uz ka ...
 • Arūnas :
  6palata-ne tavo reikalas kuo aš tikiu-šita reikalą dėl Balčiūnienės turėtu savivaldybė pakuomentuot -arba paneigti arba patvirtint-kas per slėpimai???O čia naivuolis ne naivuolis šeštos palatos pacientas komentarai ni v p.... Ni ....... 🥶
 • Pranasui :
  parsivesk namo ir stebek amzina ruja. Niekas nedraudzia.
 • Pranašas :
  Nevarykit ant agnės - pavasaris!!! Mačiau šiand dvi lapes taip gražu, rujojimas tokiu laiku šventa, o dudėnai, pivorai ko norėt supuvę žmonės, čekistai, čempionai, jie galvoja kad jų dukstynoj bus duobės gylesnės ir platesnės:))))
 • 6 palata :
  Antra ... ir tuo tiki? Naivuolis ...
 • Arūnas :
  670€ gauna beveik už nieką.Kai daugelis visą mėnesi sunkiai dirba už minimuma-720 €dabar 🤯.Ir taip įdomu kaip ponia Balčiūnienė-kaip ir antrą kart pagauta neblaivi už atomobilio vairo? Kodėl neskelbiat šito reikalo?
 • Grazu! :
  //youtu.be/Bwh5LDZLn_I?si=AehLYoRGrYbKMxPh
 • Orlauskas :
  https://youtu.be/Bwh5LDZLn_I?si=Ek2d8OMVAuyaF8f5
 • sss :
  visos tos etikos komisijos vistiek nieko nenubaudzia. o tos pastabos juokas. ir geras atlyginimas 670 euru :) as galima sakyti tiek gaunu uz normalu darba.. absurdas.
 • O sita dalyvavo posedi? :
  youtu.be/1c5HzAFKzFg?t=2353 alga turbut ikrito i saskaita?
 • **** :
  O kaip bus su balciuniene?!Kaip ten savivaldos istatymo 11 str.?
 • Xe :
  Ką žmonės išsirinko tą ir gavo. Ko dabar piktintis?
 • cha :
  O kai meras sedi telefone per posedzius akivaizdžiai matosi jo nepagarba tarybos nariams

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas