Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Įsigijo karkasinę pirtį, o šį po 2 metų ėmė pūti

Ne paslaptis, kad lauko pirtys yra ypač populiari ir patogi alternatyva tradicinėms pirtims. Pastarosios reikalauja daugiau laiko, pinigų ir pastangų jų statybos bei priežiūros metu. Tačiau, karkasiniai variantai yra žymiai lengvesni, mobilūs, greitai pastatomi ir palyginti – labai pigūs. Kaip ir bet kuris kitas statinys, karkasinė pirtis turi savo privalumų ir trūkumų, kuriuos reikia žinoti prieš ją įsigyjant ir naudojant. Vienas iš tokių trūkumų yra galimas karkasinių pirčių puvėsio atsiradimas, kuris gali sukelti rimtų problemų tiek pirties savininkui, tiek aplinkai.

Puvėsis yra tam tikrų grybų sukeltas procesas, kurio metu mediena praranda savo stiprumą, elastingumą ir estetiką. Šie grybai – mikroskopiniai organizmai, kurie maitinasi medienos angliavandeniliais ir skaido ją į mažesnes molekules. Jie auga ir dauginasi esant drėgmei, šilumai ir deguoniui. Karkasinės pirtys yra ypač pažeidžiamos, nes jos yra statomos iš medienos ir yra veikiamos didelės drėgmės ir temperatūros svyravimų. Be to, jos dažnai yra statomos ant žemės arba ant pamatų, kurie nėra tinkamai hidroizoliuoti ir apsaugoti nuo drėgmės ir kenkėjų.

Vos po poros metų pirtis pradėjo pūti žaibiškai

Į mūsų redakciją besikreipusio Klaipėdos rajone gyvenančio Dominyko atvejis yra puikus pavyzdys kokios problemos gali kilti pasirinkus tokį statinį. Jis užsisakė karkasinę pirtį iš vienos internete bereklamuojančios įmonės, kuri žadėjo greitą, kokybišką ir pigų sprendimą. Žmogus pasirinko karkasinę pirtį, kuri buvo 3×4 metrų dydžio, su viena patalpa, o joje buvo krosnis, kubilas ir suoleliai. Ji buvo pastatyta per kelias dienas. Dominykas buvo patenkintas savo pirkiniu ir pradėjo juo naudotis kartą per savaitę kartu su savo šeima ir draugais.

Tačiau, po dviejų metų, Dominykas pastebėjo, kad jo visas statinys pradėjo keistis. Mediena tapo tamsesnė, minkštesnė ir ėmė skleisti nemalonų kvapą. Kai patikrino pirties būklę, jis pamatė, kad mediena buvo apaugusi pelėsiu, grybais ir aplipusi įvairiais vabzdžiais. Pirtis buvo kaip reikiant supuvusi ir tapo nebetinkama naudoti. Dominykas susisiekė su pirties gamintojais ir pareikalavo paaiškinimo ir kompensacijos. Tačiau, jis negavo jokio atsakymo ir sužinojo, kad įmonė, iš kurios jis užsisakė šį statinį, tiesiog bankrutavo ir tiek. Žmogus liko be jokios galimybės pirtį sutvarkyti ar pakeisti kita.

Puvėsio priežastys ir kaip galima išvengti tokios situacijos?

Susisiekus su ekspertais iš „3bsauna.eu“, gavome išsamų paaiškinimą kodėl taip galėjo atsitikti. Jų teigimu, karkasinių pirčių puvimas yra dažnas ir sudėtingas reiškinys, kuris priklauso nuo daugelio veiksnių. Vienas iš svarbiausių yra medienos kokybė ir jos apdorojimas. Karkasinėms pirtims reikia naudoti kokybišką, sausą ir tinkamai apdorotą medieną, kuri yra atspari drėgmei, šilumai ir kenkėjams. Ji turi būti impregnuota, dažyta ir padengta specialiomis medžiagomis, kurios apsaugo ją nuo išorinių veiksnių. Ji taip pat turi būti atsargiai gabenama prieš statybų procesą, jog būtų išvengti galimų pažeidimų.

Kitas svarbus veiksnys, pasak specialistų, yra pirties konstrukcija ir montavimas. Karkasinė pirtis turi būti suprojektuota ir pastatyta pagal visus statybos ir saugos standartus bei normas. Ji privalo turėti tinkamą ventiliaciją, šildymą, izoliaciją ir hidroizoliaciją. Pirtis turi būti gerai pritvirtinta prie pamatų, o jie turi būti pakankamai aukšti, lygūs ir sausi. Pamatų medžiaga turi būti atspari drėgmei ir kenkėjams, pvz., tai gali būti betonas, akmuo arba metalas. Durys ir langai turi būti sandarūs ir uždaromi pagal nurodymus. Krosnis ir kubilas turi būti tinkamai įrengti ir prijungti prie vandens ir elektros tinklų. Pirties vidus ir išorė turi būti reguliariai valomos ir dezinfekuojamos.

Ekspertai pabrėžia, kad bet kokia pirtis turi būti tinkamai eksploatuojama ir prižiūrima, kad ji išlaikytų savo funkcionalumą ir estetiką. Kiekviena jų turi būti naudojama pagal instrukcijas ir rekomendacijas, kurios yra pateikiamos gamintojų ar montuotojų. Kiekviena pirtis turi būti įkaitinama ir vėdinama reguliariai, kad būtų išvengta per didelės drėgmės ir pelėsio susidarymo. Svarbiausia, šis statinys turi būti valomas ir dezinfekuojamas po kiekvieno naudojimo. Tai ypač liečia krosnį, kubilą ir suolelius. Netinkama priežiūra yra viena dažniausių puvėsio ar pelėsio atsiradimo priežasčių.

Galiausiai, specialistai pabrėžia, kad pirtis turi būti tikrinama ir remontuojama bent kartą per metus arba dažniau, jei yra pastebimi kažkokie defektai ar pažeidimai. Tad, visada siūloma atkreipti dėmesį į garantinį aptarnavimą, kuris apibrėžiamas pirkimo – pardavimo sutartyse.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Pipelazde :
  Specialistai Dazyti su antiseptiku Asilai specialistai juk pirtis susidaro didele temperatura ir pietini kas alsuoja chemija saunu Mano pirtis be koncertratu be dazu Akmuo medis metalo biski ir jau 16 metu ir dar tiek o gal ir daugiau laikys Jau pakeiciau 2 pecius izdega o mediskaip naujas Po grindim vencijiacija terp lentu vidaus vedinimas. Sgogas alsuoja Specialistai tai tik i durnyna vezti
 • Tadas :
  Fizokos mokykloi nuo 2009 neber , ir vopšiem ten žemė apvali, pl....
 • Raimondas :
  Jai statyti iš žalio ir džiovinto medžio tai stovėtu kaip seni rąstų namai o kai daro iš sausuolių ko kelinti metai turim sočiai ko daugiau norėt?
 • NG Namas :
  Pirko ,,papigiai,,.. Tokių statytojų pilna kai šiuo metu konkurencija didelė ir siūlo vis mažesnę kainą, medžiagų sąskaita, o tai reiškia šlapia mediena, prasta vata, plėvelė, plėvelė nesandarinta ir pan. Va tau ir pigiau. Jei nupirko už 2,5-4 tūkst. tai nereikia tikėtis kokybės. Pažiūrėkit medžiagų kainas, o kur dar darbas? Kodėl ta įmonė bankrutavo? Todėl kad pelnas per mažas. Pažįstu tokių.
 • Vitalinis :
  Šitas straipsnis ir ypač "profų" komentaras parodo, kad pirčių statytojai (tikėkimės, mažuma) Lietuvoje nesimokė fizikos mokykloje, o pertvarų konstrukcijas projektuoja "patys", t.y. nepatiki profesionaliems konstruktoriams. Dėmesio: ir namų, o ypač pirčių išorės sienos turi būti VĖDINAMOS (pasidomėkit apie vėdinamus fasadus). Jokia dezinfekcija nepanaikina nuolatinio drėgmės šaltinio dėl rasos taško. Čia kelio pradžia... O jei vistiek neaišku, naudokit uždarų putų polistireną su Al plėvelėmis, ir pamirškit tą akmens vatą.
 • Audrius :
  Visu pirma gera ventiliacija turi buti .
 • Antanukas :
  Pirma, kyla labai pagrįstas klausimas - ką Klaipėdos rajone gyvenantis Dominykas pametė Ukmergės rajone, kad kreiptis į redakciją? :). Antrasis klausimas - kodėl komentatorė Jūratė elgiasi kiauliškai ir rašo paniekinančius komentarus didžiosiomis raidėmis? Trečiasis klausimas - kas sugalvojo tokią, švelniai tariant, neprotingą reklamą, diskredituojančią karkasines pirtis? :). Karkasinių pirčių gamintojai? :) Ketvirtasis klausimas - kaip sekasi Ukmergės vyrų futbolo komandai?
 • Juratė :
  ŠUNS BŪDA.
 • Juozas :
  Gera reklama karkasistams
 • Mindaugas :
  Sveiki,kai statai karkasinė pirtį reikia darbus atlikti pagal reikalavimus. Aš statau pirtis daugiau nei 23 metus, dar ne vieną nepradėjo pūti ar pelyti,ant medžiagų negali taupyti kaip daugelis daro. Reikia žinoti ką darai,baigti mokslus ir išmanyti drėgmės ir šilumos medžiagų sandarą ir t,t Svarbu visus darbus atlikti pagal gaisro reikalavimus, tikras kaminas gaisro sieną iš plytų,betonuotos grindys -uzdeta mozaikinės tinkas grindims kad nebūtų slidu. Jai reikia konsultacijos prašom kreipkitės prieš pirkimą bet kokio statynio iš karkaso. Mindaugas Grinkevičius, mane rasite internete kaip karkasinės pirtys.lt
 • Vidas :
  Gramatines klaidas išsitaisykit, beraščiai. Gėda!
 • Orka :
  Šiaip eksplotuojant tokia pirtį su kubilu viduje, reikalinga žiauri ventiliacija, patys ir supūdė ta pirti. Bet koks medis net ir gerai apdorotas, neatlaiko tokio drėgmės kiekio.
 • Re :
  Jai nevėdino ir nekaitino.O tik pudė ir šutino jokia garantija nepadės.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas