Asociatyvi nuotrauka.

Kriminalai

Mažametis patyrė sužalojimų

Nijolė STUNDŽIENĖ

Vasario 11-ąją, sekmadienį, apie 20.55 valandą, į Ukmergės ligoninę dėl sužalojimų buvo pristatytas mažametis (g. 2022 m.). Berniuką į gydymo įstaigą iš namų, esančių Ukmergėje, atvežė mama (g. 1997 m.). Vaikas tolesniam gydymui buvo išvežtas į Vilniaus ligoninę.

„Gimtosios žemės“ kalbinta Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Baranauskienė sakė, kad dėl šio įvykio buvo gautas pranešimas, į kurį nedelsiant sureaguota: „Vaiko teisių gynėjai susitiko ir bendravo su šeima, išklausė šeimos narių nuomones ir šiuo metu vertina situaciją bei sprendžia, kokia pagalba šeimai būtų reikalingiausia. Minimas vaikas yra saugus, medikų priežiūroje ir gauna visą reikalingą pagalbą.

Pastaruoju metu minėtoje šeimoje augo tik vienas vaikas. Pagalba šeimai buvo teikiama jau kurį laiką, ja rūpinosi savivaldybėje dirbantys socialiniai darbuotojai. Artimiausiu metu bus sprendžiama, ar vaikui saugu grįžti į šeimą bei kokių paslaugų galimai pritrūko ir ko dar reikėtų, kad ateityje vaikas galėtų augti saugus, sveikas ir tinkamai prižiūrimas.“

L. Baranauskienė negalėjo atsakyti, kaip vaikas patyrė sužalojimus. Neatmetama ir smurto prieš mažametį galimybė.

Nukentėjusio berniuko motina iš viso turi tris vaikus, kurių du gyvena pas savo tėvus, buvusius moters sutuoktinius. Ji šiuo metu mažametį augino su sugyventiniu.

Dėl šio įvykio policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo ir fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo pagal LR BK 138 str. 2 d., 140 str. 3 d.

Vaiko teisių gynėjai primena, kad siekiant apsaugoti vaikus nuo skaudžių nelaimių šeimoje, suaugusiesiems, leidžiant laiką su vaikais namuose, arba viešoje vietoje, svarbu visada išlikti budriems. Ypatingo dėmesio reikalauja situacijos, kai šalia yra mažametis vaikas.

„Vaikai iš prigimties yra judrūs, smalsūs, linkę tyrinėti, todėl tėvai, norėdami sukurti jiems saugią aplinką, viską turėtų apžiūrėti ir įvertinti vaiko akimis – ką galima pasiekti, kur užlipti, ką paimti, ką atidaryti.

Svarbu prisiminti, kad net ir trumpam nukreiptas dėmesys ar saugių aplinkos sąlygų vaikui trūkumas bet kada gali virsti nelaimingu atsitikimu.

Kilus klausimams kviečiame žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant Skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112“, – ragino Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas