Susitikimo rajono savivaldybėje metu.

Aktualijos, Naujausi

Susitiko su kultūros darbuotojais

Vasario 6-ąją rajono savivaldybės vadovai: meras Darius Varnas, vicemeras Eugenijus Kuodelis ir administracijos direktorė Inga Pračkailė susitiko su Ukmergės kultūros centro (KC) vadovais ir jo skyrių darbuotojais. Susitikime taip pat dalyvavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas bei vedėjo pavaduotoja Lolita Gerulskienė.

Susitikimą inicijavęs savivaldybės meras teigė, jog sukvietęs kaimiškose vietovėse dirbančius kultūrininkus siekia iš pirmų lūpų išgirsti, tiesiogiai susipažinti su problemomis, su kuriomis jiems tenka susidurti. Aptarti kultūros sektoriui ir jo darbuotojams aktualūs klausimai, kultūros namų patalpų būklė bei su jų šildymu susiję klausimai, taip pat bendradarbiavimas su seniūnijomis, viešosios bibliotekos padaliniais, vietos bendruomenėmis.

Šiuo metu Ukmergės KC veikia 13 skyrių: Dainavos, Deltuvos, Krikštėnų, Liaušių, Pabaisko, Siesikų, Sližių, Šventupės, Taujėnų (Taujėnuose ir Baleliuose), Vepriuose, Vidiškiuose (Vidiškiuose ir Rečionyse), Želvoje ir Žemaitkiemyje. Juose dirba 33 darbuotojai – 18 renginių organizatorių ir 15 meno vadovų. 2023 metais šiuose skyriuose buvo suorganizuotas 521 renginys (koncertai, spektakliai, edukacijos, parodos), kur apsilankė 25 345 žmonės. Skyriuose taip pat veiklą vykdo 37 kolektyvai bei 20 studijų (būrelių), į jų veiklą yra įsitraukę 479 dalyviai.

Minėti KC skyriai savo veiklą vykdo seniūnijų administruojamuose kultūros namų pastatuose. Suremontuotomis patalpomis šiuo metu džiaugiasi Krikštėnų, Vidiškių, Deltuvos ir Želvos skyrių darbuotojai. Didelių atnaujinimo darbų reikalauja Veprių ir Siesikų kultūros namai, renovacijos laukia ir vietinės reikšmės architektūros ir kultūros paveldo objektas – Šventupės dvaras, kuriame yra įsikūręs KC skyrius.

Susitikimo savivaldybėje metu kultūrininkai taip pat išsakė poreikį atnaujinti informacinių technologijų priemones bei skirti atskirą finansavimą reprezentacinėms išlaidoms bei renginių organizavimui.

„Tikiuosi, kad pastarojo susitikimo metu pavyko ne tik išklausyti, bet ir išgirsti mūsų rajono kultūrininkų problemas. Visokie ūkiniai reikalai neturėtų trukdyti jų tiesioginiam darbui. Tikrai padėsime, ieškosime sprendimų ir būdų, kaip tas problemas pašalinti,“ – sakė meras D. Varnas.

Žinia apie susitikimą pasidalino Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Zimblienė.

„G. ž.“ inform.

D. ZIMBLIENĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas