Susitikimo metu.

Aktualijos

Priešgaisrinių tarnybų vadovai aptarė aktualius klausimus

Vasario 1-ąją Ukmergės rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje lankėsi ir su jos direktoriumi Rimvydu Lukošiumi susitiko Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dainius Vyšniauskas.

Susitikimo metu vadovai aptarė 2023 metų abiejų priešgaisrinių tarnybų bendros veiklos rezultatus bei veiklos kryptis 2024 metams.

D. Vyšniauskas apžiūrėjo Pabaisko ugniagesių komandos patalpas, gaisrinę techniką, gelbėjimo ir gesinimo įrangą. R. Lukošius svečiui pristatė praėjusių metų pabaigoje įsigytą naudotą gaisrinį automobilį „Iveco“. Direktorius pasidžiaugė, kad tai ketvirtasis vakarietiškas automobilis, kuris buvo įsigytas iš savivaldybės skiriamų lėšų.

„Tai šiuolaikiškas automobilis, kuris tenkina ugniagesių gelbėtojų poreikius – jame yra viskas, ką reikia turėti ugniagesiui gelbėtojui atliekant gesinimo ir pirminius gelbėjimo darbus. Automobilyje yra privalomas kiekis įvairaus skersmens gaisrinių žarnų, jis aprūpintas elektros generatoriumi su incidento vietos apšvietimo įranga, akumuliatorine gelbėjimo įranga, gaisriniu siurbliu, plūduriuojančiu vandens paviršiumi, motorine žolės gesinimo įranga, kvėpavimo organų apsaugos aparatais, dviem greito reagavimo ritėmis, radijo ryšio ir navigacijos sistemomis ir pan. Be to, šioje transporto priemonėje sumontuotas kombinuotas (normalaus ir aukšto slėgio) gaisrinis siurblys. Automobilis turi 2,5 tonos vandens ir 100 litrų putokšlio talpas, aprūpintas stacionariu, didelio vandens našumo lafetiniu švirkštu“, – pasakojo R. Lukošius.

Šiuo metu dvi ugniagesių komandos gesinti gaisrų, atlikti gelbėjimo darbų  vyksta sovietiniais gaisriniais automobiliais. Ugniagesiai tikisi, kad netolimoje ateityje tarnyboje bus eksploatuojami vien tik Europos šalyse pagaminti automobiliai.

„G. ž.“ inform.

Rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas