Aktualijos, Naujausi

Be priežiūros palikti automobiliai turės dingti iš kiemų ir gatvių

Raginame neeksploatuojamų (nenaudojamų), be priežiūros paliktų transporto priemonių savininkus jomis pasirūpinti ir kuo skubiau jas pašalinti iš bendrojo naudojimo vietų. Be priežiūros paliktos stovėti transporto priemonės ne tik apriboja kitų vairuotojų galimybes naudotis bendromis vietomis automobiliams statyti, bet ir yra opi problema aplinkosauginiu požiūriu.

Informuojame, kad bus vykdomos neeksploatuojamų transporto priemonių, kurios neturi savininkų (ar kurių savininkai nėra žinomi), pripažinimo bešeimininkiu turtu procedūros, kurių metu automobiliai bus perimami Ukmergės rajono savivaldybės (toliau – savivaldybė) žinion – nuvežami ir saugomi, kol atsiras savininkas arba teismas priims sprendimą dėl jų pripažinimo bešeimininkiu turtu.

Reaguodami į daugiabučių namų gyventojų pranešimus dėl kiemuose ilgą laiką stovinčių nenaudojamų automobilių, savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus pareigūnai 2024 metų sausio mėnesį vykdė patikrinimus miesto daugiabučių namų kiemuose bei kitose bendro naudojimo vietose ir nustatė daugiau nei 50 transporto priemonių, kurioms yra uždraustas dalyvavimas viešajame eisme.

Primename, kad Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme įtvirtinta, kad transporto priemonės savininkas (valdytojas) privalo užtikrinti, jog bendrojo naudojimo vietose nebūtų laikoma transporto priemonė, kuriai šio įstatymo nustatytais pagrindais ilgiau kaip tris mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme, tai pat, kai transporto priemonė ilgiau kaip tris mėnesius neįregistruota. Pastarojo tikrinimo metu savivaldybės pareigūnai tokių transporto priemonių nustatė 38. Visų šių transporto priemonių savininkų (valdytojų) atžvilgiu bus pradėtos teisenos pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 414 str. 1 d. bei skirtos nuobaudos – įspėjimai. Kartu su nutarimais automobilių savininkai (valdytojai) gaus raštus, kuriuose bus prašoma pašalinti transporto priemones iš bendro naudojimo vietų bei įspėjama, kad nepašalinus transporto priemonių iki nurodyto termino gali būti pradėtos teisenos pagal Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 414 str. 2 d. (bauda nuo 140 iki 300 Eur su galima transporto priemonės konfiskacija).

Patikrinimų metu taip pat buvo užfiksuota 12 transporto priemonių be valstybinių numerių ar su užsienietiškais numeriais, kurių savininkus nustatyti sudėtinga. Tokias transporto priemones ketinama iš daugiabučių kiemų pašalinti, pervežant saugoti į uždarą aikštelę, bei pradėti neeksploatuojamų transporto priemonių pripažinimo bešeimininkiu turtu procedūras.

Ukmergės rajono savivaldybės administracija

Užs. Nr. 065

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Geriau zmones :
  VI Registru centras uzsiklauskit ar yra suformuotas z.sklypas aplink daugiabuti kuriame jus gyvenat. Tada galesit paklausti uz koki z.sklypa ir kodel UBU renka pinigus uz vals.zemes prieziura? Ir kur dingsta jusu visu pinigai!!! Biudzete yra pinigai skirti vals.zemes prieziurai.
 • **** :
  Zinai tu, pirikupu ar ne. Ne tavo reikalas. Nenurodines kiek ir ko galma laikiti ant valst.zemes! Ne nuosavybe asmens. Apsitverk savo zeme ir nurodinek!
 • Isgrusti :
  Pirikupu privarytos aiksteles,uzgrustos… uz Pivonijos,galimai Optima 13,Norfos Uzupio….
 • **** :
  1. Nuosavybe nelieciama (konstitucija) 2. prie daugiabuciu nera aut.stovejimo aiksteliu, nera ir suformuotu z.sklypo uz kuri UBU renka pinigus " uz prieziura"( kv.gali uzsiklausti VI Registru centras) 3. laikas nera ribojimas kiek gali stoveti automobilis ant valst.zemes. 4. kas nustatines kad jis be prieziuros, netinkamas?kai yra visi dokjmentai, kad jis tinkamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas