Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Naudoti automobiliai su garantija – pardavėjų triukas ar reali nauda pirkėjui?

Nors daugelis naudoto automobilio vis dar dairosi skelbimų portaluose, sparčiai populiarėja ir paslauga pirkti dėvėtas transporto priemones iš salono. Čia naudoti automobiliai su garantija yra parduodami geresnėmis sąlygomis, visada siūloma ir galimybė mokėti dalimis. Atrodo, tai išties vertingas pasiūlymas pirkėjams, tačiau vis dar yra skeptikų, abejojančių tokios garantijos nauda. Kaip yra iš tikrųjų ir kodėl tokia pardavėjo garantija vis dėlto naudinga pirkėjui?

Kokia garantija suteikiama naudotiems automobiliams?

Jei nauji automobiliai yra parduodami su visa apimančia kelių metų ar net ilgesne garantija, tai naudotiems automobiliams siūlomos kiek kitokios garantinio aptarnavimo sąlygos. Visų pirma, skiriasi pats garantinis laikotarpis, kuris gali siekti nuo kelių mėnesių iki pusmečio, metų ar kiek ilgiau. Tai priklauso nuo automobilio amžiaus, istorijos ir būklės. Taip pat reikėtų žinoti, kad naudoti automobiliai su garantija nėra apsaugoti nuo visko, nes ji suteikiama tik pagrindiniams mazgams, pavyzdžiui, varikliui, greičių dėžei.

Iš pirmojo žvilgsnio gali pasirodyti, kad naudotų automobilių pardavėjų siūloma garantija pernelyg ribota. Tačiau turėtumėte įvertinti ir tai, kad naudotas automobilis nėra naujas, trumpesnis ir bendras jo tarnavimo laikas. Apie tai pagalvojus trumpesnis garantijos terminas taip pat atrodo logiškas.

Garantija naudotiems automobiliams apima svarbiausius mazgus, kurių remontas dažnai kainuoja brangiau net ir už patį automobilį. Tai apsauga pirkėjui, be to, tokie dideli gedimai, jei automobilis nėra techniškai tvarkingas, dažnai pasirodo jau per pirmuosius naudojimo mėnesius.

Ar naudoti automobiliai su garantija kainuoja brangiau?

Norint įvertinti kainų skirtumus, reikėtų lyginti du identiškus automobilius: skelbime ir naudotų automobilių salone. Visgi vertinant bendrą tendenciją reikia pastebėti, kad kainos nelabai skiriasi – dėl garantijos tikrai neteks mokėti brangiau. Naudotų automobilių vertė dažniausiai nustatoma pagal bendras rinkoje vyraujančias kainas, todėl peržvelgę daugiau pasiūlymų pastebėsite, kad kainos salonuose nėra pakeltos.

Antra vertus, naudoti automobiliai su garantija yra geresnis sprendimas, padedantis apsisaugoti nuo didelių finansinių iššūkių. Skaičiuojantiems verta pagalvoti ir apie tai, kad garantija naudotiems automobiliams yra suteikiama pardavėjo sąskaita, o tai reiškia, jog pardavėjas pasitiki automobilio technine būkle. Tai privalumas jums, nes perkate patikimą automobilį, kuris visada buvo tinkamai prižiūrimas.

Kodėl verta pirkti naudotą automobilį su garantija?

Jokia garantija neapsaugos jūsų automobilio amžinai, tačiau trumpesnė garantija yra daug geriau už jokią. Pavyzdžiui, pasirinkę naudotą automobilį su metų garantija galėsite jaustis ramūs, tai gana ilgas laikotarpis, per kurį turėtų paaiškėti rimčiausios problemos, jei automobilis tokių turi. Be to, naudoti automobiliai su garantija yra puikus pasirinkimas tiems, kurie labai nepasitiki dėvėtomis transporto priemonėmis.

Reikia pripažinti, kad rimtų variklio ar greičių dėžės gedimų šiuolaikiniuose automobiliuose pasitaiko gana retai, tačiau remontas tokiais atvejais kainuoja labai brangiai. Garantija, kurią naudotiems automobiliams suteikia patikimi pardavėjai yra puikus būdas nuo tokio netikėtumo apsisaugoti ir išvengti didelių išlaidų. Dėl šios priežasties visada geriau rinktis naudotą automobilį su kuo ilgesnės trukmės garantija.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas