Jubiliatė S. Rindzevičienė juokauja, kad dar nors dešimtmetį norėtų nugyventi: „Juk dabar taip gera gyventi!”

Naujausi, Žmonės

Guvi šimtametė pati augina gėles ir daržoves

Chrisija KVIETKAUSKIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 

Pirmadienį, sausio 22-ąją, Sofijai Rindzevičienei, gyvenančiai Ukmergėje, suėjo 100 metų. Garbaus jubiliejaus proga pasveikinti ilgaamžės atvyko rajono savivaldybės meras Darius Varnas ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė.

Linkėdami senolei stiprios sveikatos ir gražių dienų, svečiai jai įteikė gėlių, mero sveikinimą, vienkartinę išmoką (412 Eur 50 ct) ir dovaną – šiltą antklodę.

Šimtametę sveikino rajono savivaldybės meras D. Varnas ir Socialinės paramos skyriaus vedėja A. Leonavičienė.

Svečius pasitiko žvali ir labai svetinga jubiliatė, į kurią pažvelgus nė nepasakytum, kad jai jau šimtas metų – močiutė puikiai atrodo.

S. Rindzevičienė gimė 1924 metais Česonių kaime (Ukmergės r.) Juliaus ir Stasės Skapinskų šeimoje. Šeimoje augo 6 vaikai, Sofija buvo vyriausia. Ji baigė Laičių pradinės mokyklos keturis skyrius. Tėvai savo žemės neturėjo, tačiau ją nuomodavosi, todėl nuo mažens jai teko daug dirbti, padėti tėvams. Ponia Sofija dabar net nenori prisiminti tų sunkių laikų, kadangi lydėjo didelis skurdas.

Būdama 20-ies metų mergina ištekėjo už septyneriais metais vyresnio Stasio Rindzevičiaus. Antrojo pasaulinio karo metais sovietai vyrą išvarė į frontą. Kariauti jam neteko, nes nušalęs kojų ir rankų pirštus ilgai gulėjo ligoninėje, o per tą laiką pasibaigė karas.

Pora susilaukė dviejų vaikų: dukros Laimutės ir sūnaus Romualdo, kuris, eidamas 36 metus iškeliavo Anapilin – nuskendo.

Kaime gyvenusi šeima dėl darbų stygiaus persikėlė į Ukmergę. Pradžioje gyveno pas vyro motiną, o neilgai trukus prisiglaudė pas tetą name, kuriame dabar ir gyvena jubiliatė. Stasys buvo darbininkas, Sofija įsidarbino sanitare ligoninėje ir išdirbo ten net 42 metus.

S. Rindzevičienės dukra – meilės emigrantė, šiuo metu gyvena užsienyje. Ilgaamžė džiaugiasi trimis anūkais: Inga, Aidu ir Rūta. Turi 6 proanūkius ir 2 proproanūkius.

Šiuo metu senolė gyvena viena ir tvarkosi savarankiškai. Arčiausiai jos – anūkas Aidas su šeima bei marti Regina, kurie senolei padeda ir dažnai aplanko.

Jubiliatė džiaugiasi kiekviena diena. Vasarą augina gėles, turi ir daržovių lysvelę, žiemą labai mėgsta megzti. Keliasi anksti, tvarkosi, kūrena krosnį, pati pasigamina valgį, pasipuošia ir laukia aplankančiųjų. Nepratusi gulėti, tinginiauti.

Neišranki maistui senolė mėgstanti, kaip ji sako, skaniai, t. y., riebiai, saldžiai pavalgyti. Geria kavą ir nemėgsta arbatų. Sako, kad reikia valgyti tai, ko organizmas nori. S. Rindzevičienė beveik nesilanko pas gydytojus, nevartoja vaistų.

Ponia Sofija džiaugiasi, kad sulaukė 100 metų jubiliejaus ir juokauja, kad dar nors dešimtmetį norėtų nugyventi: „Juk dabar taip gera gyventi!”

Paminėti šios garbios sukakties artimųjų apsuptyje senolė vyks į Uteną, pas anūkę Rūtą.

Pati visada buvusi geranoriška, ji linki visiems džiaugtis gyvenimu ir mažiau pykti.

Dainiaus VYTO nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas