Jaunimas

Šaltis prailgino atostogas

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Po žiemos atostogų šį pirmadienį mokiniai vėl turėjo susirinkti į mokyklas. Tačiau praėjusį savaitgalį užklupę šalčiai daugeliui pakoregavo atostogų trukmę. Sausio 8-osios rytą Ukmergėje termometro stulpelis kai kur nusileido žemiau –27 laipsnių, todėl dauguma mokinių pasiliko namuose.

„Gimtosios žemės“ kalbintas rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas informavo, jog švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtinti Bendrieji ugdymo planai ir mokyklų ugdymo planai nustato, kad oro temperatūrai nukritus iki 20 laipsnių šalčio ar žemiau, į mokyklą gali neiti pradinukai, 1–5 klasių mokiniai. Jei yra minus 25 laipsniai ir šalčiau, į mokyklą gali neiti ir vyresnių (6–12) klasių mokiniai.

Pasak vedėjo, nuostatos dėl šalčio netaikomos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms (grupėms), nes į darželius vaikus pristato tėveliai, kurie pasirūpina saugiu vaikų atvykimu.

„Neatvykusiems į mokyklą dėl šalčio mokiniams mokymuisi reikalingą informaciją pateikia mokytojai ir teikia konsultacijas elektroninių dienynų pagalba ar kitomis priemonėmis. Dėl šalčio praleistos dienos įskaičiuojamos į ugdymo dienų skaičių ir trumpinti atostogų ar atidirbti vėliau nereikia. Taip pat iš mokinių nereikalaujama pateisinimo už pamokas, praleistas dėl šalčių“, – kalbėjo V. Kalinas.

Pirmadienio rytą, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, saulei tekant Ukmergėje termometrai rodė –27,1 laipsnio šalčio, o kai kur dar daugiau, todėl galimybe likti namuose pasinaudojo ir pradinukai, ir vyresnių klasių mokiniai.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo teigimu, visos rajono mokyklos dirba ir priima vaikus esant bet kokiai temperatūrai. Aišku, buvo vaikų, kurie pirmadienio rytą atvyko į pamokas. Į vienas mokyklas susirinko apie 15 proc. mokinių, į kitas – 30 proc.

„Kai mokiniai atvyksta į mokyklas, jie nepaleidžiami į namus, jiems organizuojamos ugdomosios veiklos, maitinimas“, – sakė vedėjas, pridurdamas, jog nepaisant šaltuko, pirmadienį kursavo ir mokykliniai autobusėliai.

Antradienį atslūgus šalčiams bendrojo lavinimo mokyklose ugdymo procesas vyko įprasta tvarka.

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas