Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Virškinimo problemos: ar žinote, kaip reikia vartoti angliuką?

„Jeigu skauda skrandį, išgerk angliuką“, – turbūt šį patarimą tenka išgirsti gan dažnai. Vaistininkas Paulius Raudonis pastebi, kad iki šiol ne kiekvienas žino, kam iš tiesų reikalingas angliukas, o dar svarbiau – kaip jį teisingai vartoti. Vaistininkas išskiria dvi svarbiausias taisykles, kurių reikėtų laikytis.

 

Patikslina, kada reikia vartoti angliuką

 „Angliukai – tai dar kitaip vadinamoji aktyvinta anglis, kurios žmonės kur kas dažniau vaistinėse ieško prieššventiniu laikotarpiu arba jau atsistojus nuo šventinio stalo. Dauguma mano, kad angliukai gali suaktyvinti virškinimą, tačiau iš tiesų angliukai gelbsti apsinuodijus ir tais atvejais, jeigu persivalgę susiduriate su pilvo pūtimu bei dujų kaupimusi“, – pasakoja P. Raudonis.

Anot vaistininko, aktyvinta anglis padeda iš organizmo pašalinti susikaupusias toksines medžiagas po apsinuodijimų, tačiau ji nepadės suvirškinti maisto persivalgius. Norintiems pagerinti virškinimą, patariama pirmiau vartoti daug skysčių ir rinktis augalinius arba sintetinius virškinimo fermentus.

Apskaičiuokite, kiek jums angliukų reikės

„Suvartojus vieną angliuką pagerėjimo tikėtis nereikėtų. Norint sulaukti rezultatų, paprastai aktyvintos anglies reikia suvartoti kur kas daugiau, t. y. vienam kilogramui įprastai skiriama viena aktyvintos anglies tabletė. Tad jeigu žmogus sveria 70 kilogramų ir nori numalšinti pilvo pūtimą ar apsinuodijimo simptomus, jam reikėtų suvartoti 7 angliukus“, – pasakoja vaistininkas P. Raudonis.

Visgi, jis pataria aklai šia taisykle nesivadovauti, o geriau visada paskaityti vartojimo lapelį, kuriame bus patikslinta, kokį kiekį aktyvintos anglies galima išgerti.

„Kiek aktyvintos anglies reikės suvartoti, gali nulemti pora aspektų. Pavyzdžiui, jeigu aktyvinta anglis yra kapsuliuota, o ne supresuota tabletė, jos galimai prireiks mažiau. Taip pat jeigu reikia išgerti didesnį kiekį aktyvintos anglies, paskirstykite tabletes trims kartams per dieną“, – pataria vaistininkas P. Raudonis.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas