Asociatyvi nuotrauka.

Naujausi, Nuomonių telefonas

Nuo ko pradėti daugiabučio namo renovaciją

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Ukmergės miesto gyventojas norėjo gauti informacijos apie galimą daugiabučio namo renovaciją. Kaip teigė ukmergiškis, jo namo gyventojai yra įkūrę daugiabučių ir privačių namų savininkų bendriją.

„Mes vis dažniau pasvarstome, kad reikėtų ir mūsų namą renovuoti, tačiau nežinome, kur turėtume dėl to kreiptis, nuo ko pradėti. Kas galėtų mums paaiškinti, kokių veiksmų turime imtis, ar galime tikėtis valstybės kompensacijos?“ – teiravosi skaitytojas.

Į skaitytojo klausimą atsakė rajono savivaldybės administracijos Urbanistikos ir infrastruktūros skyriaus vyr. specialistė Aistė Fominskytė: „Ukmergės rajono savivaldybėje vykdoma valstybinė daugiabučių gyvenamųjų namų modernizavimo (atnaujinimo) programa. Norint joje dalyvauti, daugiabučių namų savininkų bendrija, jungtinė veikla ar įgaliotas namo administratorius turi surengti susirinkimą, kurio metu daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų dauguma turi nuspręsti dalyvauti programoje ir rašytinį pritarimą pateikti Ukmergės savivaldybės administracijai. Gavus susirinkimo protokolą, daugiabutis namas yra įtraukiamas į Programos sąrašą, o Programos administratorius – UAB „Ukmergės butų ūkis“ – perka energetinio naudingumo sertifikatą ir investicinį planą, kurie yra pristatomi gyventojams. Pasirinkus modernizavimo priemones, investicinis planas tikslinamas, tik po patvirtinimo kartu su kitais dokumentais yra teikiamas Aplinkos projektų valdymo agentūrai. Vėliau Administratorius konkurso būdu atrenka projektuotoją, rangovą ir techninį prižiūrėtoją. Socialiai remtini asmenys, turintys teisę į kompensaciją už šildymą, sutikę renovuotis namą, gauna 100 proc. valstybės paramą“.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Baisu :
  Tokia nasta prisiimti,tada vaikams palikti... kokybes nulis,kainos kosmines,ir viskas dabar subrange. Prie lito reikejo daryti! Dabar paskola uz buta vertingesne taps.....
 • **** :
  Kaina ta pati uz sildyma+ paskola! Ar jums to reikia? Ir milijonas nuo namo vid. nubyra i kisene( visa atkatu sistema veikia) pradedant nuo namo pirmininko
 • Geriau :
  Nepradeti. Nervu gadinimas,daznu atveju brokai pridaromi,darbai nepabaigiami iki galo,daznu atveju plaunami pinigai.... tai vat,pagalvokit gerai.
 • Dalia :
  Atsakymas.: Geriau nepradeti

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas