Jaunimas, Naujausi

„NeZombėk“ festivalis Ukmergėje: gyvos tradicijos ir jaunimo energija

„NeZombėk“ – gilias tradicijas turintis renginys jaunimui, kuris vyksta Ukmergėje nuo 2014 metų. Šis festivalis yra skirtas jaunimui įtraukti į savanorystės veiklas, skatinti aktyvumą ir pilietiškumą, pristatyti galimybes. Šiais metais festivalis vyko Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje, kuri po atsinaujinimo tapo dar atviresnė jaunimui. Nauja, darbui su jaunimu skirta darbuotoja Asta Girnienė –  stiprus ženklas, kad biblioteka įsipareigoja būti jaunimui atvira ir palaikyti jo potencialą.

Šiemet festivalis atidarytas surengus  diskusiją. Joje dalyvavo jaunimo organizacijų atstovai: Gertrūda Baublytė, Aurika Jusaitė, Ukmergės rajono jaunimo koordinatorius Deividas Mickus, moderatorė – Rūta Girnytė. Diskusijos metu buvo kalbama apie savanorystę ir jos svarbą bei naudas, dalijamasi patirtimi ir įžvalgomis. 

Eurodesk Lietuva atstovas A. Kubiliūnas ne tik pristatė jaunimui savanorystės galimybes užsienyje, bet ir skatino jaunimą naudotis šiomis galimybėmis kaip puikiu būdu augti ir patirti. Buvo suteikta nemažai informacijos, kur ieškoti galimybių savanoriauti, kaip pasirinkti savanoriavimo krypti, laiką  ir pan. 

Jaunimo organizacijų mugė: šurmulys ir kūrybiškumas

Festivalio metu vykusi jaunimo organizacijų mugė tapo vieta, kur jaunimas galėjo susipažinti su įvairiomis organizacijomis, klausytis jų veiklos pristatymų ar net svarstyti galimybę prie jų prisijungti. Ši mugė ne tik skatino bendradarbiavimą, bet ir buvo praturtinta dainomis ir šokiais, atskleidžiančiais kūrybiškumo ir gyvenimo džiaugsmo esmę.

Gilos asmeninės diskusijos su įdomiais svečiais

Festivalio metu vykusi diskusija su Pijum Vasiliausku (Pijus Opera), Lietuvos rekordo repo srityje savininku, pasiūlė ne tik muzikos pasaulio įžvalgas, bet ir asmeninį pasakojimą apie jo kelionę nuo Ukmergės iki tarptautinės garbės. 

Susitikimas su stend-up komiku Nedu Zimantu ne tik nuskaidrino orą, bet ir suteikė įžvalgų apie kelią į šypseną ir gyvenimo džiaugsmą.

Festivalį užbaigė Pijaus Operos pasirodymas, kuris ne tik repavo savo dainas, bet ir leido jaunimui mėgautis freestyle improvizacijomis, kurios atspindėjo jo nepriekaištingą talentą ir žavesį.

Apibendrinant: jaunimo aktyvumas ir galimybės

Anot Ukmergės rajono jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ vadovo Simono Kalesnyko, „NeZombėk“ festivalis 2023 metais Ukmergėje ne tik susirinko  jaunimą į vieną vietą, bet ir įkvėpė. Aktyvios diskusijos, kūrybiškos veiklos ir įdomūs svečiai paliko stiprų įspūdį. Šis renginys ne tik įrodė, kad Ukmergės jaunimas gali būti aktyvus ir kūrybiškas, bet ir kad biblioteka gali tapti jaunimo centru. „NeZombėk“ festivalis – tai ne tik vienkartinis renginys, bet ir įvykis, kuris įkvepia jaunimą nezombėti ir pasinaudoti visomis galimybėmis, kurios jiems siūlomos.

Organizacija Ukmergės rajono jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ šį festivalį įgyvendino vykdydami Jaunimo reikalų agentūros jaunimo dalyvavimo ir atstovavimo stiprinimo konkurso projektą „Aktyvus jaunimas Ukmergėje“, kurį koofinansuoja Ukmergės rajono savivaldybė, o projekto partneris -VšĮ Jaunimo laisvalaikio centras.

URJOSAS informacija

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas