Asociatyvi nuotrauka.

Naujausi, Nuomonių telefonas

Šiuo metu rajone gyvena 423 ukrainiečiai

Nijolė STUNDŽIENĖ

Į redakciją skambinęs ukmergiškis sakė, kad jau antri metai savo butą nuomoja ukrainiečiams. Pasak vyriškio, nuo ateinančių metų keičiasi kompensacijų už ukrainiečių apgyvendinimą tvarka – valstybė atsisako kompensacijų. Laikraščio skaitytojas norėjo sužinoti, ar nuo karo pabėgę žmonės pajėgs patys susimokėti už būstą, ar jie nebus priversti grįžti į karo niokojamą tėvynę?

„Įdomu, kiek mūsų rajone šiuo metu gyvena ukrainiečių, kiek ukmergiškių gauna kompensacijas už jų apgyvendinimą? Gal žinoma, kiek ukrainiečių yra įsidarbinę ir pan.“ – teiravosi laikraščio skaitytojas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informavo, jog būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, kompensacijas gaus už laikotarpį iki šių metų gruodžio 31 dienos.

 „Ukrainos žmonės mūsų šalyje puikiai įsitvirtino darbo rinkoje. Remiantis „Sodros“ ir Užimtumo tarnybos duomenimis, apie 30 tūkst. užsieniečių dirba ir gauna su darbo santykiais susijusias pajamas. Be to, jie turi geras sąlygas užsiimti savarankiška veikla, gauna socialinę paramą, naudojasi kitomis paramos būstui priemonėmis, pavyzdžiui, kreipiasi į savivaldybę, kurioje gyvena, dėl rinkos sąlygomis nuomojamo būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijos. Tikimasi, kad tai dar labiau paskatins užsieniečius integruotis į darbo rinką ir apsirūpinti būstu savarankiškai“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras Martynas Šiurkus.

Viceministro teigimu, siekiant ilgalaikės perspektyvos, mūsų valstybės tikslas – ne tik teikti pagalbą, bet ir skatinti ukrainiečių savarankiškumą. Labai svarbu palaikyti ukrainiečių iniciatyvą ir norą tapti visuomenės dalimi, atsakingai prisidedant prie jos gerovės.

Rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė paaiškino, kad Ukmergės rajone šiuo metu gyvena 423 ukrainiečiai. Lapkričio mėnesio duomenimis, 76 ukmergiškiai gauna kompensacijas už būsto suteikimą karo pabėgėliams iš Ukrainos, o 40 ukrainiečių šeimų už 89 asmenis gavo socialinę pašalpą.

Užimtumo tarnybos (UT) Vilniaus klientų aptarnavimo departamento Ukmergės skyriaus duomenimis, nuo karo pradžios iš viso įdarbintas 191 karo pabėgėlis iš Ukrainos, per šiuos metus įdarbinti 38 asmenys. 2023 m. su subsidija darbdaviui (įdarbinimo subsidijuojant priemonė) įdarbinta 18 asmenų, nuo karo pradžios subsidijos skirtos 27 karo pabėgėliams.

17 asmenų, finansuojant UT, nukreipti mokytis lietuvių kalbos, 1 dalyvavo pameistrystės programoje ir 2 profesiniame mokyme.

Šių metų gruodžio 15 dieną UT Ukmergės skyriuje buvo registuotas 61 ukrainietis, iš jų: 36 turi bedarbio statusą, 13 yra besirengiantys darbo rinkai, 1 – praradęs bedarbio statusą, 2 – užimti asmenys ir 9 dalyvauja laikino užimtumo priemonėse.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Švabra :
  Oho kiek prisikaupusio brudo lenda...
 • Viktorui- Patriotui :
  I fronta !!! Jie jusu laukia.
 • O.k. :
  Ai, pamirsau. Lietuva 3 vieta pagal skurda uzima. Turtingi esam. Dalinam ir dar duosim!!!
 • viktoras :
  Labai keistas komentaras.Kuo mes blogesni...Sugriauti namai,iszudyti seimos nariai.Tenka su vaikais ieskoti prieglbscio svetimose salyse.Kaip galima lyginti ir kodel lietuviams reiktu duoti tuos 100 euru.Normaliems zmonems nereikia ,o pijokams lazdu,o ne pinigu
 • **** :
  100 eur kaledu proga visi Ukr. gavo? O Lietuvos pilieciai? Ko mes blogesni?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas