Iš kairės – D. Varnas, G. Šukys ir I. Pračkailė.

Naujausi, Sportas

Į Ukmergę ateina aukšto lygio krepšinis

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja

 

Po kelerių metų pertraukos Ukmergė vėl turės krepšinio komandą ir sugrįš į Lietuvos krepšinio žemėlapį. Antrojoje pagal pajėgumą Lietuvoje – Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujanti krepšinio komanda Vilniaus „Stekas“ (iš 14 NKL komandų šiuo metu yra 8-ta) sutinka žaisti už Ukmergę ir keisti savo pavadinimą į Ukmergės „Stekas“.

Tai nuspręsta praėjusią savaitę, rajono savivaldybės merui Dariui Varnui ir administracijos direktorei Ingai Pračkailei susitikus su Vilniaus „Steko“ įkūrėju ir vadovu – viešosios įstaigos (VšĮ) „Krepšinio pulsas“ direktoriumi Gyčiu Šukiu.

Vilniaus „Stekas“ komanda unikali tuo, kad 2010-aisiais susibūrė kaip draugų komanda, pradėjusi žaisti žemiausiame sostinės mėgėjų lygos divizione, tačiau per 13 metų iškovojusi net 10 titulų ir apdovanojimų bei sportiniu principu atkeliavusi iki NKL.

„Priimame pasiūlymą – į Ukmergę atvesti aukšto lygio krepšinį. Mūsų miestui bus didelė garbė turėti savo krepšinio komandą. Tikiuosi, kad šios naujos komandos tikslas – ilgalaikis projektas ir bus siekiama, kad Ukmergės krepšinio tradicijos būtų tęsiamos, miesto komanda ne tik nuolat dalyvautų šalies krepšinio lygose, bet ir patektų į vyrų krepšinio komandų čempionatą – Lietuvos krepšinio lygą (LKL)“, – sakė meras D. Varnas.

Pasak mero, rajono Savivaldybės taryboje, tvirtinant ateinančių metų biudžetą, bus apsispręsta dėl paramos (iš Kūno kultūros ir sporto plėtros programos lėšų) skyrimo Ukmergės „Stekui“.

„Kodėl Ukmergė? Tai geografiškai logiškas ir teisingas sprendimas. Didžioji dauguma NKL komandų yra Žemaitijoje, tad matome poreikį ir galimybes vystyti aukšto lygio krepšinį čia, Aukštaitijoje. Trys didžiausi miestai vienodu atstumu nutolę nuo Ukmergės, pusvalandžio trukmės kelionės iki jų, tad turėsime geras galimybes kviestis ir sudaryti patogias sąlygas ne tik talentingiausiems Ukmergės krepšininkams, bet ir žaidėjams iš Vilniaus, Kauno ar Panevėžio, – mintimis dalijosi G. Šukys. – Vilnius turi LKL grandus Vilniaus „Rytą“ ir Vilniaus „Wolves“, taip pat yra „Rytas-2“ (dubleriai, žaidžiantys NKL) ir moterų krepšinio komanda „Kibirkštis“, dalyvaujanti Europos taurėje. Tad aukšto lygio krepšinio Vilniuje netrūksta, nekalbant apie begalę mėgėjų komandų.

Mano supratimu, jeigu kalbame apie komandinį sportą (krepšinis, futbolas, rankinis ir pan.) Ukmergėje nėra jokios aukšto meistriškumo komandos, tad su mūsų klubo atėjimu miestas taps matomas šalies krepšinio žemėlapyje, bus reprezentuojamas visos Lietuvos mastu.“

Pasak VšĮ „Krepšinio pulsas“ direktoriaus G. Šukio, krepšinio varžybos yra ne tik sportinis, bet tuo pačiu ir pramoginis renginys, tad aštuonis mėnesius per metus ukmergiškiai bent kartą per savaitę turės renginį, kuris burs, masins, skatins susitikti, bendrauti ir kartu palaikyti savo miesto komandą. Ukmergės „Stekas“ galės ir turės tapti miesto socialinio gyvenimo dalimi. Komanda žada bendradarbiauti su Ukmergės sporto centru bei kartu kurti Ukmergės rajono krepšinio piramidę.

Naujoji krepšinio komanda planuoja rungtyniauti Ukmergės TVM.

Primename, kad vyrų krepšinio komanda „Olimpas“ atstovavo Ukmergei 10 metų, iš jų 8 sezonus žaidė Regionų krepšinio lygos (RKL) čempionate. Nuo 2022 – 2023 metų ši komanda nekomplektuojama. Ukmergės moterų krepšinio komanda „Vilkmergė“ dalyvavo kelis sezonus Lietuvos moterų krepšinio lygos varžybose, o 2018-2019 metų sezone laimėjo sidabro medalius.

AUTORĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Ukmerge :
  Nuo kada viesai bus paviesinta Ukmerges Stekas?!
 • KO :
  čia smulkintis perkam "Rytas"
 • Ukmerge :
  Maziau kalbu... o i sale palaikyti ukmerges steko .valio!!!
 • LKL? :
  o gal į Eurolyga iš kart?
 • jonas :
  Gal geriau juoduku komanda, koks skirtumas kas atstovaus Ukmerge..Nors didesnis susidomejimas butu provincija.
 • Spartako fanas :
  geriau padvigubintų- patrigubintų parama futbolo klubui FKS "Ukmergė", ten bent jau ukmergiškių žaidžia, bei daugiau nei dvigubai daugiau žiūrovų susirenka.
 • Vidimantas :
  O kaop su sporto sale kuri talpintų bent 1200 žiürovų,nes kitaip negalėsi žaisti LKL?
 • Rita :
  Sveikinimai komandai ir Ukmergei. Linkime juo daugiau pergalių ir sirgalių!
 • Kęstutis :
  Dar viena ,,skylutė’’ Ukmergės pinigėliams į sostinę iškeliauti. Savai komandai išsiugdyti pinigėlių tai neatsiranda.
 • Nekantrumas :
  Kada varžybos?
 • oo :
  vel porele is savivaldybes... :) ale visur kartu....
 • //// :
  Labai trumpam. Paskitines konvulsijos.
 • ? :
  galiu lažintis, ukmergiskio nei vieno. bet šiaip gerai, tik esminis klausimas ar ilgam...
 • Keista :
  Turejom moteru komanda zaidziancia auksciausiame lygyje. Dabar ateina 8 komanda is NKL. Auksto lygio "tskant".......... musu valdzia savam lygyje, koks miestas, toks ir "auksto" lygio krepsinis.
 • Ukmerge :
  Super darbas, aciu merui ir stekui!

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas