Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Apyvarpės uždegimas – ir paauglių tarpe

Sakoma, kad vyrai kur kas mažiau rūpinasi savo sveikata nei moterys. Žinoma, tai liūdina, kadangi tiek vieni, tiek kiti turi tokias pačias galimybes pasirūpinti savimi. Reikia tik sekti organizmo pokyčius ir pamačius kokius nors nesklandumus, keistus požymius – į juos reaguoti.

Štai gana dažnai nesikreipiama į specialistus, kai kankina įvairios problemos susijusios su varpa. Ypač dažnai pasitaiko apyvarpės uždegimas, kuris gali kankinti bet kokio amžiaus vyrus, tad greitai reaguoti yra būtina. Kuo ilgiau laukiama – tuo liga labiau progresuoja.

Apyvarpės uždegimo požymiai

Apyvarpės uždegimas gali būti tiek bakterinės, tiek nebakterinės kilmės. Ši infekcija dažniausiai pasireiškia paraudus varpos galvutei, taip pat ir atsiradus bėrimui, vyras gali jaustis skausmą, taip pat ir niežėjimą, kitus nemalonius potyrius, kurie jam trukdo gyventi įprastai.

Dažniausiai visi šie požymiai ryškiausiai matomi tuomet, kai po lytinio akto praeina kelios dienos. Ilgainiui požymiai gali kiek slopti ir vėliau – vėl augti. Kai kurie medikai teigia, kad apyvarpės uždegimas pasireiškia labai panašiais požymiais kaip ir sergant kokia nors LPL. Tiek vienu, tiek kitu atveju svarbiausia yra kuo greičiau reaguoti, kadangi laukiant ilgainiui liga tik didėja ir vėliau kova su ja trunka tik ilgiau. Galiausiai, juk visi minėti požymiai tikrai blogina vyro gyvenimo kokybę.

Apyvarpės uždegimo priežastys

Nors apyvarpės uždegimas kai kuriems vis dar siejasi su tabu ir atrodo, kad tokia liga serga tik prastai higieną palaikantys asmenys, tačiau tai nėra tiesa. Ją gali sukelti ir labai įvairios odos ligos, pavyzdžiui, egzema, dermatitas, psoriazė… Taip pat jį iššaukti gali ir labai įvairios cheminės medžiagos, pavyzdžiui tokios, kurios yra dedamos į lubrikantus arba prausiklius, kurie yra naudojami intymios higienos metu.

Šio tipo uždegimą taip pat gali lemti ir įvairios kilmės gleivinės pažeidimai. Jie dažniausiai atsiranda dėl grubaus lytinio akto. Galiausiai, infekcija, kuri kaip minėjome, gali būti tiek bakterinės kilmės, tiek nebakterinės kilmės.

Bakterinės kilmės uždegimą dažniausiai sukelia:

  1. Grybelis.
  2. Drėgnose ir šiltose vietose besidauginančios bakterijos.

Bet kuriuo atveju svarbiausia yra kuo daugiau dėmesio skirti higienai, kadangi tai gali padėti išvengti uždegimo, kad ir kokia yra jo atsiradimo priežastis.

Uždegimo gydymas

Kad ir kokia yra šios problemos kilmė – svarbiausia yra kuo greičiau kreiptis į medikus ir naudotis jų paskirtu gydymo  metodu. Tokiu atveju liga nedidės ir kova su ja bus greita, svarbiausia, visam laikotarpiui. Pirmiausia yra atliekama diagnostika, kadangi reikia nustatyti, kad tai yra uždegimas, o ne kokia nors kita problema. Dažniausiai diagnozuojama tik apžiūros metu, kadangi apyvarpė yra paraudusi. Taip pat gali būti imamas mėginys nuo varpos, taip pat galima ir biopsija, tačiau ji daroma labai retai.

Priklausomai nuo problemos paskiriamas ir konkretus gydymas. Reikia ne tik didesnės higienos, tačiau dažnai skiriami ir labai įvairūs vaistai, antibiotikai arba tepaliukai. Gydymo metu siūloma susilaikyti nuo lytinių santykių.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas