Spustelėjus šaltukui ir vandens telkinį kaustant ledui, paukštis liko įkalintas kasdien vis labiau beužsitraukiančiame vandens lopinėlyje.

Aktualijos, Naujausi

Neišskridusią gulbę pavyko išgelbėti

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Deltuvos miestelio Tvenkinio gatvės aktyvių gyventojų dėka buvo išgelbėta užšąlančiame tvenkinyje užsilikusi gulbė.

Deltuviškiai bemaž dvi savaites nerimavo dėl miestelio tvenkinyje nuo vasaros gyvenusios gulbės. Spustelėjus šaltukui ir vandens telkinį kaustant ledui, paukštis liko įkalintas kasdien vis labiau beužsitraukiančiame vandens lopinėlyje. Kaip pasakojo į redakciją užsukusi deltuviškė Vida, vietos gyventojai įtarė, jog gulbė yra sužeista, jai reikia pagalbos. Žmonės įvairiais būdais dėl neaiškių aplinkybių neišskridusį paukštį bandė penėti ant ledo pildami grūdus, mėtydami batono, duonos gabalėlius. Tačiau gulbė prie kranto neprieidavo.

„Kreipėmės pagalbos į daugybę tarnybų, bet visi lyg susitarę aiškino, kad paliktume laukinį paukštį ramybėje, teigė, kad tai ne jų reikalas, neva jis gal būti užsikrėtęs paukščių maru ir pan.“ – nusivylimo neslėpė moteris.

Pasak jos, ji skambino telefonu 112, susisiekė su Aplinkos apsaugos departamentu, buvo užsukusi į Ukmergės maisto ir veterinarijos tarnybą, kreipėsi į Deltuvos seniūną, apsilankė pas rajono savivaldybės merą Darių Varną, net televiziją žadėjo kviesti. Deja, niekas nesiskubino gelbėti gulbės. Moteris neva tik sulaukė keisto skambučio: jai paskambinęs asmuo paklausė, iš kur turėtų paimti nugaišusį gyvūną. O kai sužinojo, kad gulbė gyva ir ją reikia gelbėti, nepažįstamas asmuo atseit pareiškė, kad surenka tik gaišenas…

„Mano įsitikinimu, gulbei gali būti sužalotas sparnas, ji negali paskristi, – kalbėjo Vida. – Mačiau, kaip virš jos skrido būrys gagenančių gulbių, kurios ją kvietė pakilti, suko ratus, o vėliau nutolo. Ši taip ir liko tvenkinyje. Bijau, kad ji išalkusi nusilps, sušals ir žus. Juolab kad aplink paukštį jau skraido varnai, žmonės matė sėlinančią lapę…“

Deltuviškei vis tik pavyko susitarti su UAB „Nuaras“ Kaune veikiančia gyvūnų prieglauda, kuri pažadėjo atvykti ir pasirūpinti sparnuočiu.

Į Deltuvos miestelį, prie tvenkinio, atvyko „Nuaro“ gyvūnų priežiūros specialistas Tomas Čepkauskas su savo šunimi Leksa. Kadangi ant plono ledo vyras nesiryžo lipti, bendrojo pagalbos centro numeriu 112 bandė išsikviesti ugniagesius gelbėtojus.

„Gimtosios žemės“ kalbintas T. Čepkauskas prisipažino, jog nesitikėjo, kad ugniagesių teks laukti daugiau kaip pusantros valandos. Pasak jo, gelbėtojai atvyko tik paskambinus antrą kartą. Belaukiant jų, dresuotas šuo gulbę atginė arčiau kranto. Atvykus ugniagesiams, kurie vilkėjo specialius drabužius, ir jiems padedant, gyvūnų priežiūros specialistas paukštį pačiupo bei įkėlė į specialų transportavimo narvelį.

Sugauta Deltuvos tvenkinio gulbė buvo išgabenta į Kauną. Paaiškėjo, kad ji visiškai sveika.

„Paskristi ji negalėjo tik dėl to, kad per vasarą vietos gyventojų buvo peršerta. Sočiai maitindami gulbes žmonės dažnai nuslopina šių vandens paukščių žiemos migracijos instinktus“, – sakė T. Čepkauskas. Ir prašė dar kartą žmonėms priminti, kad paukščių bei kitų laukinių gyvūnų šiltuoju metų laiku maitinti nereikia, nebent žiemą galima duoti maisto, bet tik natūralaus.

„Nuaro“ specialistas informavo, kad Deltuvos gulbė šiuo metu paleista į laisvę – prie Kauno marių hidroelektrinės, kur vanduo neužšąla ir žiemą.

Deltuvos miestelio Tvenkinio gatvės gyventojai už išgelbėtą paukštį ypač dėkingi UAB „Nuaras“ gyvūnų priežiūros specialistui T. Čepkauskui, gelbėjimo operacijoje dalyvavusiam su augintine Leksa.

SKAITYTOJOS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas