Aktualijos, Naujausi

Į rajono kelius išriedės naujas neįgaliesiems vežti pritaikytas mikroautobusas

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja

 

Rajono savivaldybės meras Darius Varnas lapkričio 27-ąją Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos pirmininkei Daliai Unikienei įteikė naujutėlaičio specialiai neįgaliesiems vežti pritaikyto mikroautobuso „Ford Transit“ raktelius.

„Neįgaliesiems vežti pritaikyti automobiliai iš esmės pakeičia šių žmonių gyvenimo kokybę. Tikiuosi, kad turėdama specialiai pritaikytus automobilius, neįgaliųjų bendruomenė taps savarankiškesnė, galės labiau pasirūpinti žmonėmis, kuriems transporto paslaugos labai reikalingos. Juk neįgaliesiems reikia tų pačių dalykų, kaip ir visiems,“ – sakė meras D. Varnas.

2023 metais pagamintas M1 klasės mikroautobusas turi ne tik 8 sėdimas vietas keleiviams ir vairuotojui, bet ir talpina 2 neįgaliųjų vežimėlius bei įrengtą šiuolaikišką, kompaktišką ir neužimantį daug vietos keltuvą jiems įkelti. „Ford Transit“ viešųjų pirkimų būdu už daugiau nei 59 tūkst. Eur nupirktas iš UAB „Ridvija“. Iš šios sumos 35 tūkst. Eur paramą skyrė Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai, o 24 390 Eur – rajono savivaldybės administracija.

Iš kairės – meras D. Varnas, Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė ir D. Unikienė.

Mikroautobusas įsigytas Ukmergės rajono vietos veiklos grupei (VVG) įgyvendinant projektą „Pavežėjimo paslaugos socialinės atskirties mažinimui Ukmergės rajone“, kurio partneriu yra savivaldybės administracija.

Projekto tikslas – siekiant gerinti Ukmergės rajone gyvenančių neįgaliųjų socialinę integraciją į visuomenę, didinti neįgaliųjų savarankiškumą, užimtumo, integracijos darbo rinkoje bei dalyvavimo visuomeniniame gyvenime galimybes, teikti pavežėjimo paslaugas neįgaliesiems.

„Šis pirkinys – tai mūsų veik-los įvertinimas ir pati geriausia dovana artėjant gruodžio 3-iajai, Tarptautinei neįgaliųjų dienai. Naujuoju automobiliu naudosis rajono kaimuose gyvenantys neįgalieji ir socialiai pažeidžiami asmenys, kuriems dar nėra nustatytas neįgalumas. Visiems jiems yra labai sudėtinga arba tiesiog neįmanoma pasiekti gydymo įstaigas viešuoju transportu. Tie žmonės bus vežami pas Ukmergėje ir kituose šalies miestuose dirbančius medikus – atlikti dializių, tyrimų, operacijų, konsultuotis ir kt.“, – sakė D. Unikienė.

Naujasis „Ford Transit“ – antrasis Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos mikroautobusas. Iki šiol ši organizacija naudojosi 2016 metais Neįgaliųjų reikalų departamento (NRD) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skirtu „Ford Transit Custom“, turinčiu tik vieną vietą neįgaliojo vežimėliui ir nuovažas, o ne keltuvą, jam įkelti.

„Pavežėjimo paslaugos poreikis – didžiulis, be jos dar teikiame ir pagalbos į namus paslaugą seniūnijose. Su vienu mikroautobusu jau nebespėjame ir visko neaprėpiame. Vidutiniškai per mėnesį mūsų turimu mikroautobusu važiuoja po 20–30 neįgaliųjų, kai kurie iš jų ir ne po vieną kartą. Šia paslauga naudojasi visi rajono neįgalieji, ne tik mūsų sąjungos nariai“, – teigė apie 400 narių vienijančios Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos vadovė.

Pasak jos, vairuoti naująjį „Ford Transit“ įdarbintas žmogus iš socialiai pažeidžiamos grupės (turi negalią).

Dainiaus VYTO nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas