Viktorinos „Lietuvos laisvės keliais“ laimėtojai, vertinimo komisijos nariai ir organizatoriai.

Jaunimas, Naujausi

Patriotizmas prasideda nuo pagarbos

Aldona KALESNIKIENĖ

LPKTS Ukmergės filialo pirmininkė

 

Jauno žmogaus patriotizmo ir pilietiškumo ugdymas pirmiausia prasideda nuo pagarbos, meilės savo šeimai, savo gimtinei, jos istorijai. Ir tai kaip niekad labai aktualu šiandieną.

Didelę atsakomybę formuojant jaunimo patriotizmą turi prisiimti ne tik tėvai, pedagogai, bet ir mes, buvę tremtiniai.

Kas, jei ne mes, turime supažindinti, aiškinti jaunimui skaudžią mūsų tautos pokario, sovietinio laikotarpio istoriją. Ir tai labai svarbus veiksnys ugdant jaunąją kartą. Tačiau istorija turi būti nepagražinta, reali, su visais skauduliais.

Siekdami, kad tai nepasikartotų ateityje, LPKTS Ukmergės filialo nariai stengiasi kuo daugiau dirbti su jaunąja karta, įtraukti jaunimą į mūsų veiklą.

Džiugu, kai idėja supažindinti jaunimą su pokario partizanine kova, tremtimi sulaukia palaikymo, pritarimo ir pagalbos. Tuo įsitikinau, kai su pasiūlymu kreipiausi į rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėją Vaidotą Kaliną.

Ir šiais metais su didžiule Ukmergės švietimo pagalbos tarnybos metodininkės Jolantos Gelūnaitės bei Jono Basanavičiaus gimnazijos mokytojos Loretos Žilinskienės pagalba 8-9 klasių moksleiviams organizavome pilietiškumo pamoką ir viktoriną „Lietuvos laisvės keliais“, skirtą Tremtinių metams ir paskutinių okupuotos Lietuvos masinių trėmimų 70-mečiui paminėti.

Renginys prasidėjo Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke, kurį įkūrė monsinjoras Alfonsas Svarinskas. Ten komandoms vyko edukacinė pamoka ir orientacinis žygis, už kurį esame labai dėkingi Jolantai Čekauskaitei.

Vėliau dalyviai rinkosi į Ukmergės kraštotyros muziejų. Salėje didingai ir gražiai nuskambėjo jaunų balsų atliekamas Lietuvos himnas. Renginį pradėjo Jono Basanavičiaus gimnazijos gimnazistai su menine inscenizacija, kurią paruošti padėjo mokytoja Irmina Balsienė, o už renginio scenarijų esame dėkingi mokytojai Jovitai Majauskei.

Į susirinkusiuosius kreipėsi Jono Basanavičiaus gimnazijos direktorius Saulius Grigas ir šių eilučių autorė.

Buvo pristatytos komandos – Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos „Vilkberniai“ (mokytojos Gražina Medišauskienė ir Goda Juzėnaitė), Dukstynos pagrindinės mokyklos „Viltis“ (mokytoja Vida Pulkauninkienė), „Šilo“ progimnazijos „Liepsna“ (mokytojos Loreta Talutienė ir Daiva Židonienė), Jono Basanavičiaus gimnazijos „Laisvės sergėtojai“ (mokytoja L. Žilinskienė).

Moksleiviams buvo pateikta įvairių klausimų apie partizanų kovas, trėmimus, sunkias tremtinių gyvenimo sąlygas toli nuo Tėvynės. LPKTS Ukmergės skyriaus nariai paruošė vaizdo įrašus, kuriose klausimus uždavė klubo „Miško broliai“ vadas Artūras Grigucevičius.

Vyko įdomi ir uždeganti kova, moksleiviai entuziastingai ieškojo atsakymų. Klausėmės atliekamų partizaniškų dainų, moksleivių komandų parengtų literatūrinių-muzikinių prisistatymų.

Vertinimo komisijai – Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiajam specialistui Arūnui Augustinui, Kraštotyros muziejaus istorikui Vladui Kovarskui ir šių eilučių autorei – teko atsakingas darbas. Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad viktoriną laimėjo Dukstynos pagrindinės mokyklos komanda „Viltis“, antra vieta skirta „Šilo“ progimnazijos komandai „Liepsna“, trečia buvo Jono Basanavičiaus gimnazijos komanda „Laisvės sergėtojai“, ketvirta – Ukmergės TVM komanda „Vilkberniai“.

Laimėtojai, dalyviai ir mokytojai buvo apdovanoti Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos padėkos raštais ir knygomis. Be to, moksleiviai, Ukmergės tremtinių iniciatyva, buvo pakviesti vykti ekskursijon į Šilalę, kuri vadinama patriotų miestu.

Tikimės, kad šiuo prasmingu renginiu prisidėjome puoselėjant jaunajai kartai patriotizmą, pilietiškumą. Juk be praeities nebus ir gražios ateities.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas