Ukmergės rajono žemdirbių asociacijos vadovas A. Valaiša.

Aktualijos, Naujausi

Žemdirbiai prašo sumažinti savivaldybės taikomą žemės mokesčio tarifą

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja

 

Antradienį rajono savivaldybėje buvo susirinkę Ukmergės rajono žemdirbių asociacijos atstovai.

Susitikę su meru Dariumi Varnu, vicemeru Eugenijumi Kuodeliu, administracijos direktore Inga Pračkaile, Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėju Salvijumi Stimburiu bei Finansų skyriaus vedėja Vida Butkevičiene jie išsakė savo nuomonę ir nepasitenkinimą dėl padidėjusio mokesčio už žemę.

Žemės mokesčio suma paskaičiuojama atsižvelgiant į savivaldybės taikomus žemės mokesčio tarifus, lengvatas bei pasikeitusią rinkos vertę (nuo šių metų, po VĮ Registrų centro masinio vertinimo, įsigaliojo naujos žemės sklypų vidurinės rinkos vertės).

Ukmergės rajono savivaldybėje šiais metais žemės ūkio, miškų ūkio, konservacinės, vandens ūkio paskirties žemės sklypams buvo taikomas 1,5 proc. tarifas, patvirtintas 2022 m. lapkričio 24 d. priimtu rajono Tarybos sprendimu. Minėtas tarifas nesikeičia jau daugelį metų.

Ukmergės žemdirbiams drastišką žemės mokesčio padidėjimą lėmė tai, kad per laikotarpį nuo 2018 iki 2023 metų pakilo žemės sklypų kainos. Per 5 metus žemės sklypų mokestinė vertė šalyje vidutiniškai padidėjo 43 proc., o Ukmergės rajone šis pokytis yra didesnis nei vidutiniškai visoje šalyje. Jei nesikeis teisės aktai, šios VĮ Registrų centro paskaičiuotos vertės žemės mokesčiams apskaičiuoti bus taikomos 2023-2027 metams.

„Mes neprašome atleisti mūsų nuo mokesčių, tai yra kiekvieno ūkininko prievolė. Mes sutinkame juos mokėti, tačiau prašome savivaldybės sumažinti – nuo 1,5 iki nors 1 proc. – taikomą žemės mokesčio tarifą. Aplinkiniuose rajonuose jis yra gerokai mažesnis“, – kalbėjo 88 narius vienijančios Ukmergės rajono žemdirbių asociacijos vadovas Algirdas Valaiša.

 „Ką dideliam ūkiui reiškia 1-2 tūkst. eurų, kurie bus „sutaupyti“ sumažinus šį tarifą? Jei jį sumažinsime, sumažės ir į rajono biudžetą surenkamos žemės mokesčio lėšos, kurios skiriamos gerinti žemės ūkio veiklos sąlygas – melioracijai, kaimo kelių remontui ir priežiūrai,“ – teigė meras D. Varnas.

Jis pabrėžė, kad dėl žemės mokesčio tarifo dydžio – palikti esamą ar mažinti – sprendimą gali priimti tik rajono Taryba. Ir tas sprendimas įsigaliotų tik nuo 2024 metų. Tiems rajono žemdirbiams, kuriems išaugęs žemės mokestis tapo nepakeliamas ir pagalbos reikia jau dabar, D. Varnas pasiūlė kreiptis asmeniškai į savivaldybę, pateikiant pagrįstą prašymą. Meras pažadėjo dar kartą susitikti su žemdirbiais kitų metų pradžioje ir aptarti minėto tarifo keitimo galimybes.

AUTORĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

  • AUDRIUS :
    TEGU MAZIAU VERKIA IR IŠ ŠONO PAŽIŪRI KAIP GYVENA IR KOKIAIS AUTOMOBILIAIS VAŽINĖJA KOKIE JŲ PELNAI IR KOKIUS ŽMONEMS ATLYGINIMUS MOKA IR KUR ATOSTOGAUJA LAISVU NUO DARBO METU
  • pala pala :
    aš mieste ant zemesgyvenu, o jūs pajamas gaunat. ir nemažas, neverkit. namų valda pigint, o ne žemės ūkio paskirties
  • Virgis :
    Tegul moka mokesčius kaip visi
  • O.k. :
    Uz ju isvogta biudzeta!!! Balsuokit dar uz tuos pacius. Nors tie patis visada. Nebebus dg. Ukmerges r. savivaldybes, nebus mero ir tarybos kartu su administracija. Bus tiesiog miestas. Tik klausynas kieno rajono.
  • Mirka :
    Mokesčius pakėlė, bet nei melioracijos, nei kažko nepadarė: Naujoji g. ,Ukmergėje. Nei atsvalto , nei apšvietimo, nei pėščiųjų takų, o nuo praeitų metų +50EUR išaugo žemės mokesčio suma. Už ką?
  • **** :
    Viskas isvogta. Ane Ona? Kontrokiere kontroliuoja kasa.
  • Truksta žodžių :
    Turit gyventojų pajamų mokesčio 500,0 tūkst. Eur viršplaninių pajamų - žemės mokesčio tarifą tikrai galit sumažint. Gobšumas neleidžia.
  • O.k. :
    Ten jo seiminjnkas medzioja ...seimininkai, kas ji pasodino i si posta.
  • Op Op :
    Op op o jus paklauskit mero uzkiek medziotojam valstybe musu žemes išnomuoja medžiotojam ? Tegu ir medžiotojai moka žmoniška kaina už plotus juk valstybes žverys ganos ir maitinasi musu žemese o kodel jūm uz centus o čia jau lupa kiek išgaleja . Atrodo žeme tapati o mokesčiai skirtingi .
  • Xxxx :
    Paskutine kadencija, ko noret.
  • Nemotyvuotas :
    Palyginimui, praeitų ir šių metų tarybos patvirtinti planai UKMERGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS PATVIRTINTO BIUDŽETO PAJAMOS tūkst.eurų _____________________________2022M___2023M Turto mokesčiai ________________1095,0 ____1925,0 iš jų: žemės mokestis__________________500,0 ____1100,0 nekilnojamojo turto mokestis_______580,0_____800,0 paveldimo turto mokestis __________15,0_______25,0
  • Xxxx :
    Uz tat pinigus renka uz valdiskos zemes prieziura is daugiabuciu gyvenroju, kai nera net zemes sklypai suformuoti!!!! Suformuok sklypus aplink daugiabucius, bus surinkti pinigai i biydzeta is daugiabuciu! O dabar UBU pinigus sau i kisene deda. Vat jums ir matematika. UBU vis nuostolingai dirba, kaip visad, 30 metu minuse?
  • Aha :
    Varno argumentas iš kur bus paimtos lėšos melioracijai ir kaimo keliams remontuoti??? O iš kur kiti rajonai gauna lėšų taikydami mažesnį žemės mokestį??? Miesto keliai nuo sovietmečio remonto nematę,aikštę prie vilko 10 metų trinkeles deda,vienintelis miesto tiltas remonto irgi nuo sovietmečio remonto nematęs. Apie kaimo kelius aplamai net nėra ką kalbėti.... Mažiau Varnas turistautų už valdiškus pinigus ir mažiau pirktų piarinius straipsnius vietinėje žiniasklaidoje su fotosesijomis,kur jau nei vienas straipsnis neišeina be Varno pagrindinėje nuotraukoje per vidurį.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas