Ukmergiškiai dalyvavo mokymuose.

Aktualijos, Naujausi

Gilino žinias viešųjų ir privačių interesų derinimo bei konfliktų valdymo politikoje

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja

 

Lapkričio 9‒10 dienomis rajono savivaldybės vadovai, Tarybos nariai ir administracijos darbuotojai Visagino rekreacijos paslaugų centro filiale „Visagino parkas“ dalyvavo mokymuose „Interesų konflikto valdymas, viešųjų ir privačių interesų derinimas savivaldybės tarybos nario veikloje“.

Mokymų lektorė – politikos mokslų daktarė Eglė Kavoliūnaitė-Ragauskienė, remdamasi pavyzdžiais, mokymų dalyviams paaiškino, kas yra privatus interesas ir interesų konfliktas, kaip elgtis iškilus potencialiam ar realiam interesų konfliktui, kodėl reikia derinti interesus ir ką tai reiškia, kaip išmokti atpažinti interesų konfliktą ir kt.

„Mokymų temą ir nagrinėjamus klausimus lektorei padiktavome patys. Tikiuosi, kad Tarybos nariams, tarp kurių šią kadenciją yra nemažai naujokų, gautos žinios pravers ir ateityje dirbant politiko darbą nekils jokių dviprasmybių. Tos žinios, manau, bus naudingos ir keičiant ar atnaujinant nemažai dokumentų, taip pat elementariose situacijose – kai kartais sutrinkame ir spėliojame, ar reikia Tarybos nariui nusišalinti svarstant tam tikrus klausimus, ar ne, arba kaip atskirti, kur yra Tarybos Etikos komisijos, o kur teisėsaugos tyrimo sritis,“ – sakė rajono savivaldybės meras Darius Varnas.

Pasak jo, vieta mokymams pasirinkta tikslingai – šiaurės rytų Lietuvoje esanti Utenos apskritis daugeliui mokymų dalyvių buvo iki šiol nepažintas kraštas.

Po mokymų ukmergiškiai susitiko su Visagino savivaldybės meru Erlandu Galaguzu, kuris pats asmeniškai vedė ekskursiją Visagino rekreacijos paslaugų centro filiale „Visagino parkas“ įkurtame Ignalinos atominės elektrinės (AE) bloko valdymo skydo treniruoklyje. Šis simuliatorius kaip mokymo priemonė pradėjo veikti 1998 metais, o jo atsiradimo priežastis – nauji saugumo reikalavimai ir iš esmės naujas požiūris į saugumo užtikrinimą atominėse elektrinėse po Černobylio avarijos. Kiekviena operatorių pamaina atvažiuodavo čia mokytis porą kartų per metus. Mokymų trukmė buvo 3 savaitės, per kurias specialistai galėdavo atidirbti visas įmanomas situacijas: kaip paleisti reaktorių, visą bloką, kaip sumažinti galią ar ją padidinti, kaip išjungti turbiną ir kt.

Ekskursiją vedė pats Visagino savivaldybės meras E. Galaguzas (dešinėje).

Po šios ekskursijos Ukmergės rajono savivaldybės atstovai apžiūrėjo neveikiančios Visagino AE pastatą, apsilankė Visagino savivaldybėje, o grįždami namo dar užsuko ir į Zarasus – apžiūrėjo čia esančias įžymias vietas: istorinę miesto centro dalį, žymiausio Lietuvos dailininko, siurrelisto Šarūno Saukos ir jos žmonos Nomedos Saukienės galeriją, Zarasų viešosios bibliotekos apžvalgos aikštelę ant stogo, pėsčiųjų tiltą per Nikajaus upę, Kupolę – multifunkcinę salę Zaraso ežero Didžiosios salos mažajame slėnyje, Šlyninkos malūną ir kt.

AUTORĖS nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

 • O.k. :
  Seimos nuotrauka. Geda.
 • AGS :
  Uzsimeta ir jiems gerai ... norma youtu.be/1c5HzAFKzFg?t=2353
 • nepykim :
  jie išmoko, nuvyko, pasidarė foto. už JUSUir MUSU pinigus. ir parvežė "idėjų"....žinau, aš durna , nes nesu TEN....Kęstučio aikštėje. Bet iš manęs nesijuokia juk
 • Serniukas :
  viešųjų ir privačių interesų derinimas savivaldybės tarybos nario veikloje ... jus cia rimtai
 • AGS :
  Cekiukus renka po Lietyva. Vargsai, nabaigai ... pabalsuokite dar uz juos ...J ie sugalvos kaip dar ka nusavinti.
 • Konfliktas :
  Ka cia mokytis, visus konkursus Ukmergej laimi imones,kuriu pavadinimus visi zino 🤣🤣🤣🤣 Juokdariai 🤣🤣🤣🤣

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas