Asociatyvi nuotrauka.

Kriminalai

Griežtinama atsakomybė už neteisėtą atliekų išmetimą

Seimas pritarė Aplinkos apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kurios griežtina įmonių ir gyventojų atsakomybę už aplinkos teršimą. Tikimasi, kad šie pakeitimai, kurie įsigalios nuo 2024 m. sausio 1 d., leis užkardyti galimas neteisėtas veikas, susijusias su neteisėtu atliekų išmetimu aplinkoje, o sankcijos bus atgrasančios ir efektyvios.

Administracinė atsakomybė fiziniams ir juridiniams asmenims bus taikoma tuo atveju, kai į aplinką išmetama ne daugiau kaip 15 kubinių metrų nepavojingųjų atliekų ir ne daugiau kaip 7 kubiniai metrai pavojingųjų atliekų. Jeigu būtų išmesti didesni kiekiai, tai užtrauks baudžiamąją atsakomybę.

Įmonėms už neteisėtą atliekų išmetimą į aplinką baudos didėja daugiau nei du kartus ir sieks iki 84 tūkst. eurų, jų dydis priklausys nuo išmetamų atliekų kiekio. Nepavojingų atliekų į aplinką išmetus nuo 5 iki 15 kubinių metrų įmonėms gresia 3,9–8,4 tūkst. eurų bauda, nusižengus pakartotinai – 4,8–11 tūkst. eurų.

Už 5–7 kubinių metrų pavojingų atliekų išmetimą įmonėms baudos siektų 22–39 tūkst. eurų vietoje dabartinių 8–14 tūkst. eurų. Už pakartotiną pažeidimą baudos siektų 39–84 tūkst. eurų.

Seimas šių metų liepos mėnesį priėmė Baudžiamojo kodekso pataisas, pagal kurias  nuo kitų metų pradžios baudžiamoji atsakomybė bus taikoma tais atvejais, kai vykdant neteisėtą veiką į aplinką bus išmetama daugiau kaip 7 kubiniai metrai pavojingų atliekų arba daugiau kaip 15 kubinių metrų nepavojingų atliekų. Pagal naujas nuostatas, už neteisėtą daugiau kaip 15 kubinių metrų nepavojingų atliekų išmetimą į aplinką, jeigu dėl to nebuvo padaryta didelė žala ir neatsirado kitų sunkių padarinių bet kuriam iš šių aplinkos elementų, bus baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 3 metų; už neteisėtą daugiau kaip 7 kubinių metrų pavojingų atliekų išmetimą grės bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Nu jo :
    tai kur jas deti? 50 kg I METUS gali nemokamai priduoti.
  • Aha :
    O kada atsiras atsakomybė Ukmergės autobusų parkui ir Ukmergės savivaldybei už neteisėtos rinkliavos už šiukšlių išvežimą rinkimo? Aš šiukšles rūšiuoju,maisto atliekas kompostuoju,net tuščius aliejaus butelius su fairy išplaunu - mano šiukšles veža rūšiuojamų šiukšlių išvežėjai. Prie ko čia Ukmergės šiukšlių vežėjai kurie už nieką atsiunčia kasmet sąskaitą??? Už kieno šiukšlių vežimą aš turiu apmokėti? Pagal ką apskaičiuojamas šiukšlių mokestis??? Pagal horoskopus??? Ar tai teisinga,kad rūšiuojantys turi apmokėti nerūšiuojančių šiukšles. Kaimynas va verčia šiukšles ir bendrą konteinerį,sako kam man rūšiuot jei visvien sąskaitaą atsiūs.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas