Nuotr. Derek Thomson, Unsplash.

Įvairūs

Keliausite per moksleivių žiemos atostogos? 3 būdai sutaupyti

Moksleivių žiemos atostogos atrodo tobulas metas planuoti kelionę su šeima. Vaikams nereikia eiti į mokyklą, tad planuoti kelionę kur kas paprasčiau. Vis dėlto, šia proga pasinaudoti nori daugelis šeimų, tad kyla ne tik susidomėjimas poilsinėmis bei pažintinėmis kelionėmis, bet ir kainos. Kelionių agentai sako, kad net ir išaugus paklausai ir, žinoma, skrydžių bei viešbučių kainoms, sutaupyti įmanoma. Štai keli labai paprasti patarimai, kurie leis bent šiek tiek sumažinti išlaidas.

Esminė taisyklė – planuokite iš anksto

Viena pagrindinių taisyklių norintiems nepermokėti už šeimos atostogas – planuoti iš anksto. Iš anksto rezervuoti apgyvendinimą, skrydžius ir užsiėmimus. Lygiai ta pati taisyklė galioja nepriklausomai nuo to, ar kelionę planuojate patys, ar domina kelionių agentūrų kelionių pasiūlymai, į kuriuos įeina tiek skrydžiai, tiek numeris viešbutyje, o galbūt ir viena kita pramoga. Jeigu žiemos atostogos dar nesuplanuotos, norintiems sutaupyti kelionių agentai pataria tai padaryti kuo greičiau.

Apgalvotai pasirinkite išvykimo datą

Apskritai, lankstumas datos pasirinkimo atžvilgiu neretai tampa vienu pagrindinių veiksnių taupant pinigus. Vis dėlto, turint šiek tiek daugiau nei savaitę, dažnai stipriai keisti kelionės datų paprasčiausiai nėra galimybės. Tačiau net ir kelios dienos gali reikšti daug – tai patvirtina ir kelionių agentai.

2023–2024 m. moksleiviai atostogaus nuo gruodžio 27 d. iki sausio 5 d. ir nuo vasario 19 d. iki vasario 23 d. Didžiųjų metų švenčių metu kainos taip pat kyla. Vis dėlto, gruodį nuo 27 d. įskaitant savaitgalius atostogoms lieka 12 dienų, o vasario mėnesį – 9 dienos įskaitant savaitgalius. Kelionių agentai pataria neplanuoti atostogų pradžios sulig moksleivių atostogų pradžia. Verta pasižiūrėti pasiūlymus kelios dienos prieš prasidedant atostogoms ir kelios nuo šių pradžios. Šiuo populiariu periodu net ir kelios dienos turi įtakos kainos atžvilgiu.

Pasidomėkite paskutinės minutės pasiūlymais

Iki pirmųjų žiemos atostogų liko maždaug keli mėnesiai. Jeigu užtruksite planuodami ar nuspręsite išvykti spontaniškai, verta peržiūrėti vadinamuosius paskutinės minutės pasiūlymus. Šie, beje, yra vienas būtų bent šiek tiek sutaupyti atostogų nesuplanavus iš anksto. Jeigu neturite laiko planuoti patys, kelionių agentai tai gali padaryti už jus.

Kelionių agentūrų interneto svetainėse neretai yra atskirta paskutinės minutės pasiūlymų skiltis, kurioje verta dairytis kainos ir kokybės santykiu neretai nustebinančių pasiūlymų, į kuriuos įeina tiek skrydžiai, tiek apgyvendinimas viešbučiuose. Kadangi reikia užpildyti likusias vietas lėktuve ir viešbučiuose, bendradarbiaujančios kelionių agentūros neretai gauna išties gerus pasiūlymus.

Dar kelios įžvalgos, kurios gali praversti planuojantiems šeimos kelionę savarankiškai:

  • Jei keliones planuojate patys, pasidomėkite skrydžių kompanijų ar populiarių su kelionėmis susijusių programėlių kartais taikomomis apdovanojimų programomis, lojalumo taškais, nuolaidomis.
  • Ieškokite nuolaidų ir pasiūlymų, skirtų šeimoms ir vaikams. Kai kurie kelionių paslaugų teikėjai siūlo šeimoms skirtus paketus ir akcijas, į kurias įeina, pavyzdžiui, nemokamas vaikų maitinimas ar nuolaidos pramogoms.
  • Apsvarstykite galimybę iš anksto įsigyti bilietus į lankytinas vietas – kartais įsigyjant paslaugas internetu siūloma geresnė kaina palyginti su bilietų pirkimu vietoje. Ieškokite šeimoms skirtų paketų arba kombinuotų bilietų, į kuriuos įeina kelios pramogos už mažesnę kainą.

Nepriklausomai nuo to, žiemos atostogas su šeima norite praleisti slidinėdami kalnuose ar besišildydami saulės spinduliuose – verta planuoti kelionę iš anksto. Tai yra, jau dabar. Nors ir nėra daug lankstumo datų atžvilgiu, pasižiūrėkite pasiūlymus kelios dienos iki moksleivių atostogų pradžios ir šioms jau prasidėjus – kelios dienos gali lemti mažesnę kainą. Na, o jei taip nutiks, kad atostogos taps spontanišku sprendimu – peržvelkite kelionių agentūrų pateikiamus paskutinės minutės pasiūlymus, kurie leis tiek sutaupyti laiko, tiek, tikėtina – sumažinti kelionės išlaidas.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas