Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Kaip seną, tamsų būstą pripildyti natūralios šviesos?

Natūrali šviesa praskaidrina, atgaivina ir pagyvina namų erdvę. Apsvarstyti natūralų būsto apšvietimą tikrai verta, o ypač renovuojant ar pertvarkant senus, tamsius namus, kuriuose trūksta saulės.

Tačiau ką daryti ir kokią būsto apšvietimo strategiją pasirinkti? E. parduotuvės Mynest.lt ekspertai pataria:

Padidinkite namo angas

Vienas veiksmingiausių būdų įleisti daugiau saulės šviesos į renovuojamą namą – padidinti jame esančių langų ir durų angas. Tai ne tik užtikrins didesnį šviesos srautą, bet ir suteiks interjerui gyvybės. Padidinus langų angas, kambariai atrodys erdvesni, gyvybingesni, iš jų atsivers geresnis aplinkos vaizdas.

Strateginis langų išdėstymas

Dar vienas ypač svarbus aspektas – strateginis langų išdėstymas. Langų padėtis lemia tai, kiek natūralios šviesos pateks į namą. Sumontavę didžiausius langus pietų ir rytų pusėse, užtikrinsite, kad į jūsų namą patektų tiek rytinės, tiek ir vidurdienio saulės šviesa. 

Visgi kokius langus pasirinkti?

Namo renovacijai puikiai tiks aukščiausius standartus atitinkantys kompozito arba PVC langai ir durys. Plastikiniai langai patvarūs ir universalūs, todėl juos nesunkiai priderinsite prie renovuojamų namų interjero ar eksterjero. Šalia to galėsite pasirinkti estetiškai patrauklesnius, didesnių išmatavimų langų rėmus.

Lango rėmas su išnešimu

Kad namas būtų maksimaliai apšviestas, apsvarstykite galimybę langus montuoti angose su išnešimu kuo arčiau angokraščių ar net išnešant langus į sienų išorę. Tai padės pasiekti optimalų natūralios šviesos kiekį namuose, o taip pat padidinti energinį namo efektyvumą – toks montavimo būdas atitinka pačius aukščiausius šilumo laidumo standartus.

Stogo ypatumai

Namams su šlaitiniu stogu ar antru aukštu idealiai tiks stoglangiai. Sumontavus šio tipo langus, į kambarius pateks dar daugiau papildomos šviesos, o tamsios namų erdvės taps gyvesnės.

Stoglangiai ne tik prisideda prie erdvių apšvietimo, bet gali tapti ir stilinga interjero detale. Renovuojamam namui jie suteikia erdvumo ir jaukumo pojūtį.

Taigi padidinant natūralios šviesos kiekį namuose galima pasiekti ne tik ekonomišką rezultatą, bet ir pagyvinti bei praskaidrinti gyvenamųjų erdvių atmosferą. Tam puikiai tinkantys kompozito arba PVC langai ir durys – tai optimalus, neabejotinai pasiteisinantis sprendimas.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas