Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Kaip pasirinkti tinkamas padangas savo transporto priemonei

Tinkamų padangų savo transporto priemonei parinkimas yra tikriausiai vienas svarbiausių sprendimų automobilio savininkui. Tinkamos padangos žymiai pagerina jūsų automobilio veikimą, saugumą ir degalų naudojimo efektyvumą, o netinkamos padangos gali pakenkti šiems veiksniams ir net sukelti nelaimingus atsitikimus. Šiame straipsnyje Toptis.lt ekspertai supažindins jus su automobilio padangų pagrindais ir padės išsirinkti tinkamas padangas savo automobiliui.

Padangų tipai

Pirmasis žingsnis renkantis tinkamas padangas savo transporto priemonei – suprasti, kokių tipų padangų galima įsigyti rinkoje. Štai trys pagrindiniai padangų tipai:

Visų sezonų, arba multisezoninės, padangos

Šios padangos gaminamos ir skirtos važinėti įvairiomis oro sąlygomis. Jos tinka naudoti tiek sausu, tiek drėgnu oru, be to, gali būti naudojamos net kai lengvai pasnigę. Multisezoninės padangos yra geras pasirinkimas vairuotojams, gyvenantiems vietovėse, kuriose žiemos būna švelnios, arba tiems, kurie nenori keisti padangų kiekvieną sezoną.

Vasarinės padangos

Vasarinės padangos sukurtos taip, kad geriausią efektą suteiktų važiuojant karštu ir sausu oru. Jų nerekomenduojama naudoti žiemą ar esant šlapiai dangai, nes tokiomis sąlygomis jų sukibimas yra mažesnis. Vasarinės padangos yra geras pasirinkimas vairuotojams, gyvenantiems vietovėse, kuriose vyrauja karšti ir sausi orai, ir nevažinėjantiems žiemą.

Žieminės padangos

Žieminės padangos sukurtos taip, kad užtikrintų didžiausią sukibimą šaltomis ir snieguotomis oro sąlygomis bei važiuojant slidžiomis dangomis. Jos turi specialų gumos mišinį, kuris išlieka elastingas esant žemai temperatūrai, ir gilesnius protektoriaus raštus, užtikrinančius geresnį sukibimą su sniegu ir ledu. Žiemines padangas privalo turėti vairuotojai, gyvenantys vietovėse, kuriose žiemą vyrauja atšiaurūs orai.

Padangų dydis

Išsirinkus jums tinkantį padangų tipą, kitas žingsnis – pasirinkti tinkamą padangų dydį savo automobiliui. Tinkamą padangų dydį savo automobiliui galite rasti automobilio vadove arba padangų plokštelėje, esančioje ant vairuotojo pusės durų staktos.

Padangos dydis žymimas skaičiais ir raidėmis, pavyzdžiui, P215/60R16. Štai ką reiškia kiekvienas iš šių skaičių ir raidžių:

P: tai reiškia „Passenger“ (keleivis). Jis reiškia, kad padanga skirta naudoti keleivinėse transporto priemonėse.

215: Tai yra padangos plotis milimetrais.

60: Tai yra padangos kraštinių santykis, t. y. padangos šoninės sienelės aukštis, išreikštas procentais nuo jos pločio.

R: tai reiškia „Radial“. Tai reiškia, kad padanga pagaminta iš radialinių sluoksnių.

16: Tai padangos ratlankio skersmuo coliais.

Apkrovos ir greičio rodikliai

Padangos taip pat turi apkrovos ir greičio reitingus, kurie nurodo didžiausią apkrovą ir greitį, kurį padanga gali išlaikyti. Šie rodikliai taip pat nurodomi ant padangos šoninės sienelės, jie žymimi raidžių ir skaičių deriniu. Pavyzdžiui, padanga, kurios apkrovos reitingas yra 91, gali išlaikyti didžiausią 1 356 svarų apkrovą, o padanga, kurios greičio reitingas yra H, gali išlaikyti didžiausią 130 mylių per valandą greitį.

Rinkdamiesi padangas savo transporto priemonei, įsitikinkite, kad pasirenkate padangas, kurių apkrovos ir greičio reitingai atitinka jūsų transporto priemonės svorį ir didžiausią greitį.

Protektoriaus raštas

Protektoriaus raštas yra dar vienas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis padangas, nes jis turi įtakos padangos gebėjimui sukibti su keliu ir atlaikyti įvairias oro sąlygas. Yra trys pagrindiniai protektoriaus raštų tipai:

 1. Simetrinis protektoriaus raštas

Simetrinių protektoriaus raštų abiejose padangos vidurio linijos pusėse yra toks pat raštas. Jie yra geras pasirinkimas vairuotojams, kurie nori važiuoti sklandžiai ir tyliai ir kurie nevažinėja sudėtingomis oro sąlygomis.

 1. Asimetrinis protektoriaus raštas

Asimetriniai protektoriaus raštai turi skirtingus raštus vidinėje ir išorinėje padangos dalyse. Jie sukurti siekiant užtikrinti geresnes eksploatacines savybes tiek sausomis, tiek šlapiomis sąlygomis ir yra geras pasirinkimas vairuotojams, norintiems užtikrinti eksploatacinių savybių ir komforto pusiausvyrą.

 1. Kryptinis protektoriaus raštas

Kryptiniai protektoriaus raštai turi V formos raštą, nukreiptą viena kryptimi. Jie sukurti taip, kad užtikrintų didžiausią sukibimą šlapiuose keliuose, todėl yra geras pasirinkimas vairuotojams, gyvenantiems vietovėse, kuriose dažnai lyja arba vyrauja drėgnas oras.

Kiti veiksniai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti

Be pirmiau aptartų veiksnių, renkantis padangas savo automobiliui reikia atsižvelgti ir į kitus veiksnius:

 1. Protektoriaus tarnavimo laiką

Kai kurių padangų protektoriaus tarnavimo laikas yra ilgesnis nei kitų, todėl ilgainiui galite sutaupyti pinigų. Rinkdamiesi padangas įsitikinkite, kad renkatės tokias, kurių protektoriaus tarnavimo laikas atitinka jūsų vairavimo įpročius.

 1. Triukšmo lygis

Kai kurios padangos yra triukšmingesnės už kitas, o tai gali turėti įtakos jūsų vairavimo patirčiai. Rinkdamiesi padangas atsižvelkite į triukšmo lygį ir rinkitės tokias padangas, kurios užtikrina patogų ir tylų važiavimą.

 1. Gamintojas ir kaina

Rinkoje yra daug padangų prekės ženklų ir kainų. Nors gali kilti pagunda rinktis pigiausias padangas, svarbu atsižvelgti į prekės ženklo kokybę ir reputaciją. Rinkitės gerą reputaciją turintį prekės ženklą, kuris užtikrina gerą vertę už jūsų pinigus.

Tinkamų padangų pasirinkimas jūsų transporto priemonei yra labai svarbus sprendimas, kuris gali turėti didelės įtakos jūsų vairavimo patirčiai. Pasirinktos padangos turės įtakos automobilio valdymui, degalų naudojimo efektyvumui, saugumui ir bendroms eksploatacinėms savybėms. Todėl labai svarbu turėti pagrindinį supratimą apie įvairių tipų padangas, jų dydžius, apkrovos ir greičio kategorijas, protektoriaus raštus, protektoriaus tarnavimo laiką, triukšmo lygį, prekės ženklą ir kainą. Įvertinę šiuos veiksnius ir pasikonsultavę su padangų ekspertu, galite priimti informacija pagrįstą sprendimą, kuris pagerins jūsų vairavimo patirtį ir užtikrins saugumą kelyje. Atminkite, kad automobilio padangos yra vienintelis sąlyčio taškas tarp jūsų automobilio ir kelio, todėl rinkitės išmintingai ir važiuokite saugiai.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

 • teoriškai viskas gerai :
  o nuejas i padangu parduotuve gausi informacija nepatvirtintą beveiks jokiais dokumentais o tik labai labai "PROTINGO"pardavėjo pamastymais ir visa rizika liks vienam pirkėjui.
 • AhO :
  Aha, aha kiek padangos tarnauja? Paklausk pas pardavėją. Atsakys kad trumpai- niekas nepirks, žinoma atsakys kad ilgai, labai ilgai. Kiniečiai visur taip nurodo. O šis autorius gal agronomas nurodo piestelės/kuokelės tipą.
 • Valdas :
  Ką reiškia protektoriaus tarnavimo laikas - iš kur paimtas toks teiginys ir kaip perkant žinoti, kurių padangų koks jis?
 • Anatonijus :
  Nu ir kvailys autorius, o kur kalba apie gumos mišinį į ką reikia atsižvelgti perkant padangas, kokį čia š....... rašliavą apie nieką..... Straipsnis apie orą.....
 • Artūras :
  Teisinga informacija juk!

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas