Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Storosios žarnos ligos: kokios pasitaiko dažniausiai?

Net ir tie žmonės, kurie labai rūpinasi savo sveikata, deja, kartais kenčia nuo pačių įvairiausių ligų, kurios labai apsunkina gyvenimą. Džiugu, kad šiuo metu yra labai daug tyrimų ir tuo pačiu įvairiausių ligų gydymo metodų, kurie gali padėti žmogui susigrąžinti gyvenimą į savo vėžės ir tuo pačiu išvengti bet kokių rimtesnių komplikacijų.

Storosios žarnos ligos yra labai įvairios. Deja, jos jaunėja, taigi, yra nustatomos vis jaunesnio amžiaus asmenims. Ta dalis, kuri anksčiau buvo siejama su senyvo amžiaus asmenimis – šiuo metu kankina ir vis jaunesnius, tad profilaktiniai tyrimai gali apdėti jų išvengti.

O dažniausiai pasitaikančias storosios žarnos ligas aptarsime žemiau.

Krono liga

Viena dažniausiai minimų ir pasitaikančių yra krono liga. Tai yra lėtinė liga, tad dažniausiai atsiranda su metais, kai ilgai nėra gydoma. Jos metu yra pažeidžiami paviršiniai ir gilieji žarnos sienelės sluoksniai, tad svarbu, kad būtų kuo anksčiau diagnozuojama ir būtų galima kuo anksčiau imtis gydymo metodų. Dažniausiai šią ligą išduoda keli esminiai simptomai:

  • Skausmas.
  • Sipnumas.
  • Pykinimas.
  • Prakaitavimas.

Kuo greičiau storosios žarnos ligos bus pradėtos gydyti – tuo greičiau žmogus vėl jausis puikiai. Deja, pasiekus tam tikrą laipsnį – jos išgydyti nebėra įmanoma.

Dirgliosios žarnos sindromas

Sakoma, kad tai yra XXI amžiaus liga, kuri dažniausiai kankina labai aktyviai gyvenančius, daug sau laiko skirti negalinčius asmenis. Paprasčiausiai dažnas ne tik valgo maistą, kuris yra po ranka, tačiau taip pat ir junta daug streso, kuris lygiai taip pat daro įtaką mūsų virškinimo sistemai. Dirgliosios žarnos sukėlėjas yra stresas ir dažniausiai juntamas pilvo pūtimas, skausmas, sunku tuštintis.

Pluoštinių storosios žarnos juostų sąaugos

Pluoštinių storosios žarnos juostų sąaugos yra gal kiek rečiau žinoma ir pasitaikanti liga, tačiau ne tokia reta, kad visiškai nevertėtų jos aptarti. Deja, ilgainiui sąaugos gali varžyti kitų organų funkcionalumą, tad atsiranda įvairūs simptomai, kurie trukdo sėkmingai gyventi. Dažniausiai apie šią ligą signalizuoja skausmai ir ji patiriama po įvairiausių traumų.

Storosios žarnos divertikulitas

Storosios žarnos divertikulitas tai yra problema, kuri lokalizuojasi būtent storojoje žarnoje. Dažniausiai atsiranda tuomet, kai žmogus netinkamai maitinasi. Ją sukelia ne tik netinkamas maistas, tačiau taip pat ir per greitas jo valgymas, taigi, rijimas. Uždegimas dažniausiai greta skausmų taip pat pasireiškia ir pykinimu, vėmimu.

Bakterinė žarnyno infekcija

Dar viena gana dažna problema yra bakterinė žarnyno infekcija. Ją sukelia bakterijos. Jų yra labai daug ir dažniausiais sukėlėjais yra įvardijami: salmonelės, stafilokokai, ešerichijos, šigelės arba virusai (dažniausi – roto virusai). Dažniausiai į žarnyną šios bakterijos patenka per nešvarias rankas, tad labai svarbu vaikučiams aktyviai kartoti, kad plauti rankas prieš valgį ir kuo dažniau per dieną yra labai svarbu.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas