FKS „Ukmergės“ akademijos U7 komandos futbolininkai su treneriu P. Baronu.

Sportas

„Ukmergės“ U7 futbolo komanda – turnyro Latvijoje čempionė

Benas KLIMAITIS

Vilniaus universiteto studentas

 

Rugsėjį vykusiame „Daugavpils CUP 2023“ turnyre FKS „Ukmergės“ futbolo akademijos U7 komanda laimėjo pirmąją vietą. Iš viso Daugpilio olimpinio centro stadione varžėsi 20 mūsų šalies ir Latvijos komandų. Čempionais tapę trenerio Pauliaus Barono auklėtiniai finale nugalėjo „Vilnius Football Academy“ baltąją komandą.

Visos varžybos „Daugavpils CUP 2023“ turnyre vyko 5 prieš 5 formatu. Jame dalyvavusios komandos buvo suskirstytos į keturias grupes, jų laimėtojai iškart keliavo į pusfinalį, o vėliau – į finalą arba tęsė kovą dėl bronzos medalių.

B grupėje rungtyniavę FKS „Ukmergės“ akademijos futbolininkai turnyro starte net 14-0 nušlavė vienmečius iš Daugpilio, antrose rungtynėse 5-0 sutriuškino „Augšdaugavas NSS 2016” komandą, trečiose nepaliko vilčių „Rezekne“ žaidėjams – 8-0.

Grupių etapo finiše ukmergiškiai susitiko su FA „Ateities“ komanda iš Vilniaus ir pakartojo legendinį Vokietijos ir Brazilijos rinktinių rezultatą 2014 m. pasaulio futbolo čempionate: laimėjo 7–1.

Grupių etape surinkusi 12 taškų Ukmergės komanda pusfinalyje susitiko su Pasvalio futbolininkais, tačiau ir čia paprakaituoti neteko – pergalė pasiekta rezultatu 5–1.

Be pralaimėjimų turnyre žengusi FKS „Ukmergė“ varžybų kulminacijoje susikovė su taip pat iki tol nesėkmės skonio nepatyrusiais vilniečiais. Pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui švieslentėje degė lygybė 1–1, tačiau baudinių serijoje 2016 m. gimę ukmergiškiai įrodė savo pranašumą ir į viršų kėlė čempionų taurę. Negana to – „Ukmergės“ žaidėjas Ajus Fijalkauskas buvo išrinktas geriausiu turnyro puolėju.

A. Fijalkauskas išrinktas geriausiu turnyro puolėju.

Anot nugalėtojų trenerio P. Barono, ukmergiškiams pergalę atnešė tai, kad jie labiausiai iš visų komandų norėjo laimėti.

„Turnyras mūsų komandai buvo labai geras, sugebėjome įveikti labai stiprias komandas tiek iš Lietuvos, tiek iš Latvijos, – teigė treneris. – Finale susitikome su viena stipriausių sostinėje akademijų – „Vilnius Football Academy“. Bet ir šiose rungtynėse berniukams pavyko iškovoti pergalę ir tapti turnyro nugalėtojais.“

Pasak P. Barono, nors komandos žaidėjams vos septyneri, futbolininkai į visas rungtynes ėjo užtikrintai, drąsiai ir su dideliu troškimu laimėti.

FKS „Ukmergės“ specialistui pritarė ir „Vilnius Football Academy“ treneris Ignas Baranauskas: „Ukmergiškiai degė noru nugalėti, buvo greitesni, stipresni ir jiems šiek tiek labiau šypsojosi sėkmė baudinių serijoje.“

P. Baronas pabrėžė, jog tokių kelionių, turnyrų bei pergalių nebūtų be puikios tėvelių bendruomenės. Be jų palaikymo, esą, nedžiugintų ir toks geras komandos žaidimas.

„Beveik į kiekvienas varžybas vyksta visi komandos žaidėjų tėveliai ir aktyviai palaiko futbolininkus. Manau, kad toks bendruomeniškumas mūsų akademijoje duoda labai daug, – tikino specialistas. – Visose akademijos grupėse stengiamės auginti tėvelių ir vaikų bendruomenę, kuri mylėtų futbolą.“

Kita vertus, tėveliai vaikų varžybose gali ir trukdyti – kartais per daug kišasi į rungtynių eigą, kelia didžiulį spaudimą rungtynių teisėjui, pasitaiko netgi necenzūrinių žodžių.

P. Baronas patikina, jog „mūsų tėveliai ne iš tų“.

„Jeigu tik pastebiu, kad kažkas jau vyksta, perspėju ir primenu sirgaliams, jog sirgti irgi reikia tinkamai. Tėveliai supratingi ir žino, kad nevalia peržengti tam tikros ribos. Jie turi palaikyti, bet negali persistengti, o palaikymo emocija turi būti teigiama“, – dėstė FKS „Ukmergės“ komandos treneris.

Nors ši „Ukmergės“ U7 komanda yra tikrai talentinga, ji kol kas Lietuvos čempionate nedalyvauja. Viena pagrindinių kliūčių – neturi autobuso, kuriuo galėtų važiuoti į varžybas. Dalyvaujant Lietuvos pirmenybėse komandai jis būtinas, o nuomoti transportą kiekvienoms varžyboms kainuotų labai brangiai.

„Šiuo metu mums paprasčiau yra nuvykti į turnyrą. Tačiau akademija turi tikslą įsigyti autobusą. Kai jis bus įgyvendintas, čempionatuose tikrai dalyvausime“, – pasakojo P. Baronas.

Verta paminėti ir tai, jog ši komanda ruošiasi gruodžio 1–3 dienomis Vilniuje vyksiančiam „Ateitis CUP“ turnyre, kuriame rungtyniaus ir legendinis italų AC „Milan“ klubas.

Nepaisant sunkumų, su kuriais susiduria FKS „Ukmergės“ akademija, P. Baronas mano, jog futbolas Ukmergėje atgimsta: „Akademija turi keturias futbolo grupes, kuriose sportuoja apie 100 vaikų. Su jais nuoširdžiai dirba du treneriai. Taip pat turime ir vyrų komandą, kuri šiais metais startavo II lygoje. Į jų varžybas susirenka vis daugiau žiūrovų ir tikimės, jog tai ženklas, kad Ukmergėje grįžta meilė šiai sporto šakai.“

Nuotraukos iš FKS „Ukmergė“ archyvo

Palikite komentarą apie straipsnį

  • gediminas :
    Saunuoliai,sveikinimai

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas