Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Skolų išieškojimas versle – ką daryti, susidūrus su skolininku?

Ne paslaptis, jog negrąžintos skolos gali pakenkti bet kuriai įmonei ir turėti ilgalaikių pasekmių. Nors ir skolinimas yra neatsiejama bet kurio verslo finansinės veiklos dalis, kartais nutinka taip, jog kreditorius negrąžina turimos skolos. O kai kuriais atvejais skolos atsiranda tiesiog neapmokėjus jau suteiktų paslaugų. Situacijų yra įvairių, tačiau svarbiausia žinoti esminius žingsnius. Taigi, jei susidūrėte su skolininku versle, šiame straipsnyje rasite kelis naudingus patarimus.

Komunikuokite su skolininku

Visų pirmiausia, prieš imdamiesi teisinių veiksmų, išsiaiškinkite visas priežastis, kodėl skolininkas nevykdo savo įsipareigojimų. Galbūt šiuo metu kreditorius susiduria su finansiniais iššūkiais ir negali grąžinti visos turimos skolos. Finansų specialistai rekomenduoja sudaryti aiškų mokėjimo planą ir leisti skolininkui grąžinti pinigus tam tikromis dalimis per ilgesnį laiko tarpą. Tokiu būdu galėsite rasti sprendimą, palankų abejoms šalims.

Sudarykite rašytinį susitarimą

Jei vis dėlto bendravimas su skolininku niekur neveda, įmonė turėtų išsiųsti oficialų raštą kreditoriui, kuriame nurodoma sutarties informacija, skolos suma ir jos grąžinimo terminas. Taip parodysite, jog situaciją norite išspręsti taikiai, prieš imdamiesi tolimesnių teisinių veiksmų. Apskritai, visa komunikacija dėl skolų turėtų vykti rašytine forma, pavyzdžiui, el. paštu – jei skolininkas ignoruoja prašymus ar piktybiškai atsisako grąžinti skolą, tai pravers kaip įrodymas einant teisiniu keliu.

Kreipkitės į verslo skolų išieškojimo specialistus

Jei šie žingsniai nepadėjo ir skolininkas vis tiek negrąžina turimos skolos, kreipkitės į verslo skolų išieškojimo advokatus. Tai profesionalai, kurie bendraus su skolininku jūsų vardu ir iškels bylą teismui, jei to prireiks. Pavyzdžiui, „Litkraft Solicitors“ – patyrę lietuvių advokatai Londone – specializuojasi šioje srityje jau daugelį metų ir gali jums suteikti konsultaciją šiuo klausimu tiek Lietuvoje, tiek tarp tautiečių populiarioje Jungtinėje Karalystėje.

Taigi, susidūrus su skolininku privalu žinoti, kokių veiksmų turėtumėte imtis šioje situacijoje. Taip pat nepamirškite, jog norint apsaugoti įmonės reputaciją ir ilgalaikę sėkmę, į skolų išieškojimą reikėtų žiūrėti profesionaliai ir etiškai. Laikantis šių žingsnių susigrąžinti skolas bei užtikrinti savo įmonės finansinį stabilumą bus paprasčiau.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas