Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Bus laiminami gyvūnų globėjai ir jų augintiniai

Spalio 4-ąją, 17.30 valandą, gyvūnų globėjai ir mylėtojai kviečiami su savo augintiniais atvykti į Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios šventorių, kur vyks Pasaulinės gyvūnijos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, dienos paminėjimas.

Renginio metu susirinkusieji galės pabendrauti, pasidžiaugti savo augintiniais. Gyvūnų globėjams ir mylėtojams bei jų augintiniams bus suteiktas palaiminimas.

Šio susitikimo iniciatorius – Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento Ukmergės skyriaus vedėjas-valstybinis veterinarijos inspektorius Ričardas Gleiznys. Idėjai bažnyčios šventoriuje suburti gyvūnų globėjus ir mylėtojus mielai pritarė Ukmergės dekanato dekanas kunigas Raimundas Kazaitis.

Pranciškus Asyžietis gimė apie 1182 m. Asyžiuje, Italijoje. Pasaulis jį žino kaip poetą, visuomenės veikėją, gamtos mylėtoją, kuris žavėjosi žvaigždžių spindėjimu, kalnais, slėniais ir gyvūnijos grožiu. Pasak istorijos šaltinių, Pranciškus suprato gyvūnus, mokėjo paukščių kalbą, buvo prisijaukinęs vilką. Pranciškus Asyžietis – beturtis žmogus, praturtinęs pasaulį, mirė 1226 m. spalio 3 d, o spalio 4 d. buvo palaidotas Šv. Jurgio katedroje, vėliau kanonizuotas, palaikai perkelti į Šv. Pranciškaus baziliką Rojaus kalvoje, Asyžiuje. Po mirties Pranciškus Asyžietis Italijoje buvo paskelbtas šventuoju – gyvūnų, katalikybės plėtros, gamtos apsaugos ir prekybininkų globėju.

Visuomenėje paplitusi nuomonė, kad žmogaus sąmoningumą parodo tai, kaip jis elgiasi su gyvūnais. Spalio 4-ąją, šventojo Pranciškaus – visų gyvų Žemės padarų globėjo – atlaidų dieną minėti ir kaip Pasaulinę gyvūnų dieną nutarta 1931 metais Italijoje, Florencijoje. Nuo 2000-ųjų šventė švenčiama ir Lietuvoje.

Gyvūnų gerovė – viena prioritetinių sričių ir Europos Sąjungos veterinarijoje. Gražia tradicija yra tapęs Pasaulinės šv. Pranciškaus dienos minėjimas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos padaliniuose.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas