G. Auglys (dešinėje) buvo vienas iš tų, kurie pasisakė prieš draudimo panaikinimą.

Aktualijos, Naujausi

Taryba panaikino draudimą švenčių ir renginių metu prekiauti alkoholiu

Loreta EŽERSKYTĖ

Ketvirtadienį, rugsėjo 28-ąją, vyko šeštasis rajono Savivaldybės tarybos posėdis. Jame posėdžiavo 22 politikai – dėl pateisinamų priežasčių neatvyko Audronė Augustėnienė, Agnė Balčiūnienė ir Algirdas Kopūstas. Tradiciškai posėdyje dalyvavo vicemeras Eugenijus Kuodelis, savivaldybės administracijos direktorė Inga Pračkailė, skyrių vedėjai ir specialistai, savivaldybės įstaigų bei įmonių vadovai, kiti svečiai. Taip pat buvo atvykę LNK televizijos žurnalistai. Ukmergėje parengtą reportažą jie ketina rodyti kitą savaitę.

Kaip jau įprasta, posėdžio pradžioje rajono savivaldybės vadovai gimtadienio proga pasveikino Danutę Užkurėlytę, Valdą Kersnauską, Arūną Civilką ir Arnoldą Vilčinską.

 

Patvirtino 27 sprendimų projektus

Posėdžio metu buvo balsuojama dėl 27 darbotvarkėje patvirtintų sprendimų projektų, pateikta viena informacija. Pabaigoje pirmą kartą vyko Tarybos mažumos valanda. Vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 23 dalyje nustatyta, kad ne rečiau kaip kartą per pusę metų vieno iš Tarybos posėdžių pabaigoje yra organizuojama savivaldybės tarybos mažumos valanda. Jos metu Tarybos mažumos atstovai turi teisę užduoti klausimų merui, vicemerui, administracijos direktoriui, komitetų pirmininkams, komisijų pirmininkams ir gauti į juos atsakymus. Jeigu posėdžio dieną nurodyti asmenys eina pareigas, jie savivaldybės tarybos mažumos valandoje privalo dalyvauti ir atsakyti į jiems užduotus klausimus.

Kam keisti nusistovėjusią gerą tvarką?

Šįkart, kaip ir prieš kiekvieną Tarybos posėdį, visi į darbotvarkės projektą įtraukti klausimai išsamiai aptarti, išdiskutuoti komitetų posėdžiuose. Susirinkus į Tarybos posėdį politikams neatsakytų klausimų beveik nelieka, tad ir diskusijos užsimezga retai. Šiame posėdyje Tarybos nariai žodžio pasisakyti prašė svarstant 15 darbotvarkės klausimą – Dėl Ukmergės rajono savivaldybės tarybos 2016 m. kovo 31 d. sprendimo Nr. 7-86 „Dėl prekybos alkoholiniais gėrimais draudimo švenčių, masinių renginių, parodų, koncertų, teatro spektaklių, cirko, sporto renginių metu“ pripažinimo netekusiu galios.

Šios sprendimo aiškinamajame rašte teigiama, kad Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 37 punktas nusako savivaldybių savarankiškas funkcijas, tarp kurių – prekybos ir kitų paslaugų teikimo tvarkos savivaldybių ar jų valdomų įmonių administruojamose turgavietėse ir viešosiose vietose nustatymas ir sprendimo projekto teikimo svarstymui metu Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo 18 straipsnio 1 dalies 4 punktas, kuriame numatyta, kad gali būti išduodama vienkartinė licencija mažmeninei prekybai alkoholiniais gėrimais mugėse ir masiniuose renginiuose, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 7,5 procento.

„2016 m. priimtas savivaldybės tarybos sprendimas neprekiauti alkoholiniais gėrimais masiniuose savivaldybės teritorijoje vykstančiuose renginiuose buvo inicijuotas Seimo nario Juozo Varžgalio ir atitiko tuo metu siekiamus tikslus – alkoholio vartojimo mažinimo, saugesnės aplinkos, tvarkos ir švaros bei nusikalstamumo prevencijos renginių metu. Nebuvo tikslo uždrausti prekybą alkoholiu aplinkinėse kavinėse ir parduotuvėse, kadangi renginių metu aplinkinių įstaigų apyvarta padidėja. Buvo siekta tikslo, kad pilstomas į tarą alkoholis būtų vartojamas koncentruotoje vietoje, nenešiojamas visoje renginio teritorijoje“, – pažymima aiškinamajame rašte.

Taip pat teigiama, jog šiuo metu renginių kultūra yra pasikeitusi, nuo 2016 metų ženklai pagerėjusi ir alkoholio vartojimo kultūra. Stebint uždarose teritorijose vykstančius renginius, kuriuose leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais darytina išvada, kad alkoholio prekyba renginio vietoje nebedaro (arba ji nėra ženkli) neigiamos įtakos nei dalyvių saugumui, nei renginio aplinkai. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento kiekvienais metais atliekama statistinė analizė rodo, kad lieka vis mažiau savivaldybių, kurios draudžia prekybą alkoholiniais gėrimais renginių metu. Vyrauja renginių organizatorių nuomonė, kad panaikinus šį sprendimą, renginiai pritrauks daugiau rėmėjų, prekybinių mugių dalyvių.

„Pritarus pateiktam sprendimo projektui, nebus draudžiama prekyba alkoholiniais gėrimais Ukmergės rajone vykstančių švenčių, masinių renginių, parodų, koncertų, teatro spektaklių, mugių, cirko, sporto renginių metu šių renginių teritorijoje nestacionariose mažmeninės prekybos ir viešojo maitinimo vietose. Šiuo metu yra pateiktas Seimui svarstyti Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimas, kuris numato, kad vienkartinės licencijos galės būti išduodamos prekiauti alkoholiniais gėrimais iki 15 procentų etilo alkoholio koncentracijos (šiuo metu yra 7,5 proc.)“, – informuoja aiškinamasis raštas.

Pristačius sprendimo projektą opozicijos lyderis Giedrius Auglys sakė, jog jis asmeniškai iniciatyvos panaikinti iki šiol galiojusį draudimą prekiauti alkoholiu švenčių ir viešų renginių metu nepalaikys ir balsuos prieš: „Nors ir manau, kad daugelis mūsų žmonių yra sąmoningi, geba saikingai vartoti alkoholį, vis dėlto yra ir tokių, kurie to daryti nemoka. Tikriausiai daugelis atsimenate, kaip iki šio draudimo vykdavo miesto šventės ir kiek įvairiausių nelabai gražių dalykų ten prisižiūrėdavome. Man po šio draudimo įvedimo miesto šventės buvo tapusios tikrai malonesnės ir jaukesnės. Todėl nesuprantu, kam reikia keisti nusistovėjusią, gerų rezultatų pasiekusią tvarką?“

Meras Darius Varnas priminė, kad 2022 m. Taryba jau yra priėmusi sprendimą, kuriame leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais aptvertoje teritorijoje.

Į diskusiją įsijungusi Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkė Indrė Kižienė teigė, jog visi žino kokią žalą daro alkoholis ir niekas tuo neabejoja. Politikė kvietė žvelgti plačiau, labiau pasitikėti mūsų rajono gyventojais, jų sąmoningumu. Pirmininkė teigė, jog tokie draudimai jau yra atšaukti ne viename rajone – Anykščiuose, Kėdainiuose, Molėtuose, Biržuose ir t. t.

A. Vilčinskas pastebėjo, jog iki šiol buvęs galiojimas liečia ir vietinių gamintojų, pavyzdžiui, įsikūrusių dvaruose, produkciją: „Vilniuje jie savo pagamintais gėrimais gali prekiauti, o Ukmergėje – ne. Tai nėra normalu…“

Kęstutis Zinkevičius replikavo, jog dvaruose alkoholiu prekiauti galima, draudimas uždarose erdvėse negalioja. Po diskusijos dviem Tarybos nariams balsavus „prieš“, 4 – susilaikius ir šešiolikai balsavus „už“, sprendimo projektui pritarta.

Į posėdį rinksis po dviejų mėnesių

Tarybos nariai taip pat priėmė sprendimus dėl Ukmergės rajono geriausio 2023 metų mokytojo vardo suteikimo, dėl valstybės turto perėmimo savivaldybės nuosavybėn, dėl fiksuotų pajamų mokesčio dydžių ir lengvatų, taikomų įsigyjant verslo liudijimus, nustatymo, dėl Ukmergės rajono daugiabučių namų, numatomų modernizuoti pagal valstybinę daugiabučių namų atnaujinimo programą, sąrašo papildymo, dėl pavadinimų gatvėms suteikimo ir kt. Dauguma jų patvirtinti vienbalsiai.

Meras informavo, kad spalio mėnesį Tarybos posėdis nevyks. Į artimiausią posėdį Savivaldybės tarybos nariai rinksis lapkričio 23 dieną.

AUTORĖS nuotraukos

Posėdyje apsilankę LNK žurnalistai kalbino politikus.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Xxxx :
  Ne ne! Uzmutino ne alus. Garbingas zmogus neprasideda su alumi, supraskit. Yra efektyvesniu priemoniu mutintis ...
 • užmutino nuo alaus :
  Ten galimai "tarybos balsas" kalbėjo, o nariai tik dėkojo už nuomonę dėl alučio.
 • ? :
  o kas ten pasisakė apie alų nerišliai?
 • Nevykeliai :
  Be komentaru, be komentaru. Dar tokios nevykeliu valdzios neturejome.
 • Širvintiškis Vaclovas :
  Sveikinu protingą ukmergiškių sprendimą
 • Vytautas :
  Labai sveikintinas sprendimas. Bus negeda sveciu is svetur atsivezti, lietuvisku alumi pavaisinti, o ne PASIGERTI. Buvome vienintele idiotu savivaldybe, priemusi toki sprendima, nors kas norejo, tas rado kur prisigerti
 • Zinka :
  https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2023/10/02/news/stt-pradejo-ikiteismini-tyrima-del-ukmerges-rajono-tarybos-nariu-ismoku-skaidrumo-28577771 Pas jį turėtų būti pigiausia, nes ėmė optom :)))
 • **** :
  Cekiuku dudenui ir bus saliarka, kaip ir pas zinkeviciu!
 • Taip :
  G . Auglys diskutuoja, pasako. Skirtingai nuo daugumos. Saunuolis.
 • ? :
  O po kiek saliarka pas Dudėną?
 • Zinka :
  LNK bando gauti pigiau saliarkos iš dudėno :)))
 • Pakeičiau nuomonę :
  Auglį, Ačiū už drąsą ir norą kažką pakeisti! :)
 • (⁠☞⁠ ͡⁠°⁠ ͜⁠ʖ⁠ ͡⁠°⁠)⁠☞ :
  Ukmergės regresas ir degradacija. Šventė nėra prisigerti ir po to myžti ir vemti už kultūrkės. Jau keli metai miesto šventės buvo tapę šviesesnės ir kultūringesnės - o dabar vėl 20 metų atgal. Paskelbkit viešai visą balsavusių sąrašą kas už ką balsavo - rajonas turi teisę žinoti savo herojus....
 • Nera zodziu :
  Cirkininkai, kad numarinti savo vagysciu skandala prieme "gera" sprendima - pagerkit ir pamirsite, kad mes esame Vagys. Apgailetina. Apgailetina.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas