Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Kodėl verta tapti elektros gamintoju, pasinaudojant APVA parama saulės parkams?

Augantis nors naudoti švarią energiją ir sumažinti savo neigiamą poveikį aplinkai skatina gyventojus ieškoti tvarių sprendimų. Vienas jų – saulės energetika, tačiau daugelis vis dar galvoja, kad tokios technologijos yra itin brangios ir sunkiai prieinamos. Saulės parkai yra vienas universaliausių sprendimų, norint tapti švarios elektros energijos gamintoju, o pasinaudojus APVA parama saulės parkams galima dar ir nemažai sutaupyti. Šiame straipsnyje apžvelgsime priežastis, kodėl verta šia parama pasinaudoti jau dabar.

Sumažinkite išlaidas elektros energijai

Vienas didžiausių saulės energetikos privalumų yra tai, kad panaudojant saulės energiją elektra yra gaminama praktiškai nemokamai. Žinoma, reikalingos investicijos į įrangą, tačiau jos atsiperka (su APVA parama saulės parkams – atsiperkamumas yra greitesnis), o saulės energija visada yra nemokama. Įsigijus dalį saulės parko, galima pasigaminti elektros energijos namų ūkio poreikiams ir sumažinti išlaidas. Ilgalaikėje perspektyvoje sutaupysite, be to, nebūsite priklausomi nuo elektros kainų rinkoje, kurios gali ir padidėti.

Universalus sprendimas, tinkamas visiems

Nors saulės elektrines ant namų stogų galima išvysti vis dažniau, saulės parkai yra daug universalesnis sprendimas. Savo dalį juose gali įsigyti kiekvienas, tad norint gaminti elektros energiją nereikia nei nuosavo namo stogo, nei vietos kieme. Saulės parko dalininkais gali tapti ir daugiabučių gyventojai, kurie neturi galimybės įsirengti saulės elektrinę.

Puiki galimybė sutaupyti

Valstybė skatina tvarius sprendimus, tad verta pasinaudoti APVA parama saulės parkams. Pagal paramos teikimo taisykles yra kompensuojama saulės parko dalis iki 10 kW galios, o už 1 kW teikiama maksimali paramos suma siekia net 323 eurus. Tai puiki galimybė sutaupyti ir tapti saulės parko dalies valdytoju investuojant mažiau. Nors tokia parama gyventojams yra siūloma jau ne vienerius metus, nėra aišku, kiek dar ilgai parama bus teikiama, tad neverta rizikuoti – geriausia pasinaudoti ja iškart.

Sumažinkite savo poveikį aplinkai

Nors apie aplinkosaugą daug kalbama, vien kalbėti – negana. Reikia imtis veiksmų ir kiekvienas turėtų pradėti tai daryti nuo savęs. Tapdami saulės parko dalininku, galėsite naudotis švaria elektros energija ir taip sumažinsite savo neigiamą pėdsaką. Tai labai svarbu, nes net ir mažas asmeninis žingsnelis yra labai svarbus, vertinant visos planetos mastu.

Nelaukite, kol kainos išaugs

Nors tiksli saulės parko dalies kaina priklauso nuo daugybės veiksnių, matoma kainų augimo tendencija. Tam įtakos turi ir infliacija, ir geopolitiniai įvykiai. Tačiau svarbiausia tai, kad kainos auga ir ateityje už to paties galingumo saulės parko dalį, tikėtina, teks mokėti brangiau. O kuo pigiau saulės parką įsigysite, tuo greičiau jis atsipirks. Atsiperkamumo laikotarpį taip pat trumpina ir APVA parama saulės parkams, tad delsti tikrai neverta.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas