Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Ką vyrams reikia žinoti apie cirkumciziją (apipjaustymą)?

Cirkumcizija – apyvarpės apipjaustymas, medicininė procedūra, gaubiama daugybės mitų. Vis dėlto ne visais jais verta tikėti, o daugiau sužinoję suprasite, kad tai naudinga ir sveikatos problemas įveikti vyrams padedanti procedūra.

Kas yra cirkumcizija?

Apie apipjaustymą žinome iš kai kurių bendruomenių, religijų tradicijų, papročių. Visgi medicinos prasme cirkumcizija yra procedūra, kurios metu visiškai arba dalinai pašalinama apyvarpė. Apipjaustymas paplitęs judaizme, islamiškuose kraštuose. Mūsų krašte cirkumcizija nėra privaloma ar rekomenduojama, ji atliekama tik tada, kai yra medicininių indikacijų.

Kada reikalinga cirkumcizija?

Viena dažniausių indikacijų yra apyvarpės susiaurėjimas (fimozė) ar kai jos negalima atsmaukti už varpos galvutės. Reikia pastebėti, kad fimozė yra įprasta naujagimiams, tačiau jos gydyti nereikia. Su amžiumi fimozės procentas mažėja, paauglių amžiaus tarpsnyje su šia problema susiduria retas. Apyvarpės susiaurėjimą gali sukelti tam tikros ligos, pavyzdžiui, diabetas apyvarpės uždegimas, traumos, tačiau taip pat ji gali būti ir įgimta.

Dėl susiaurėjimo apyvarpėje kaupiasi prakaitas, nešvarumai, sunku užtikrinti gerą genitalijų higieną. Tai gali sukelti apyvarpės uždegimą, o negymas jis gali padidinti vėžio riziką. Tokiais atvejais cirkumcizija yra būtina. Dar viena indikacija – dažnai pasikartojančios uždegiminės ligos, kurios dažnai sukelia itin nemalonius simptomus.

Taip pat cirkumcizija yra pageidaujama ir dėl higieninių bei kosmetinių priežasčių. Jei nėra medicininių indikacijų, sprendimą dėl apipjaustymo kiekvienas vyras gali priimti asmeniškai. Kai kurie ryžtasi šiai procedūrai ir iš seksualinių paskatų: cirkumcizija sumažina varpos galvutės jautrumą, o tai padeda išvengti priešlaikinės ejakuliacijos.

Kaip atliekama cirkumcizija?

Nors tai chirurginė procedūra ir galimos tam tikros komplikacijos, cirkumcizija yra nesudėtinga. Ji trunka vos iki valandos ir gali būti atliekama tiek vietinėje, tiek bendroje nejautroje. Po sėkmingos procedūros pacientas tą pačią dieną išleidžiamas namo, gali grįžti į darbą jau kitą dieną. Visgi taikomas ribojimas fiziniam darbui, sportui, taip pat negalima būti vandenyje. Pjūvis sugyja per porą savaičių, tad šiuo laikotarpiu negalima maudytis vonioje ar vandens telkiniuose, baseinuose, reikia susilaikyti nuo lytinių santykių.

Svarbu žinoti, kad po cirkumcizijos skausmo praktiškai nėra juntama. Gydytojas gali skirti voneles, tačiau tvarstį keisti reikia kasdien. Jei baiminatės, prisiminkite, kad tai saugi, greita ir neskausminga  procedūra. Kadangi pati procedūra nėra sudėtinga, tai ir komplikacijos po cirkumcizijos yra labai retos, o kai kurie vyrai įžvelgia išties daug privalumų: lengvesnė higiena, ilgesnis lytinis aktas.

Domitės šia procedūra? Netikėkite mitais ir užsukite pasikonsultuoti su gydytoju. Jis aiškiai ir pagrįstai išdėstys visus privalumus bei trūkumus, kad galėtumėte priimti sprendimą. Daugeliui vyrų, kenčiančių nuo pasikartojančių infekcijų ir uždegimų cirkumcizija padeda įveikti nemalonius simptomus ir užtikrina gyvenimo kokybę.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Justinas :
    Su intrigavo. Reikės pasikonsultuoti ir apsipjaustyt.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas