Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Internetas namams: ekspertų patarimai ieškant geriausio plano

Internetas jau seniai tapo integralia mūsų kasdienybės dalimi. Būtent todėl internetas namams turi būti patikimas ir niekada neapvilti. Patikimo interneto plano pasirinkimas gali būti rimtu iššūkiu. Jei sunku pasirinkti, aptarkime kelis dalykus, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis interneto planą.

 1. Jums reikalingas plano greitis

Kiekvienam būstui gali būti reikalingas skirtingas plano greitis, atsižvelgiant į jų gyvenimo būdą. Priklausomai nuo to, ar dirbate namuose, lankote paskaitas nuotoliniu būdu ar tiesiog naudojatės internetu laisvalaikio metu, Jums reikalingas skirtingas interneto greitis.

Jį renkantis, atsižvelkite į Mbps. Tai reiškia megabitus per sekundę. Tai būdas kiekybiškai įvertinti jūsų interneto ryšio greitį. Kuo didesnis šis rodiklis, tuo greitesnis bus jūsų interneto greitis.

Interneto plano greitį gali paveikti keli veiksniai. Šie veiksniai apima kitus tuo pačiu metu interneto ryšiu besinaudojančius žmones, interneto naudojimo paskirtį (pavyzdžiui, jeigu siunčiatės filmą, instaliuojate kompiuterinį žaidimą, internetas gali sulėtėti).

 1. Interneto ryšio tipas

Interneto ryšio, kurio jums reikės planui, tipas priklauso nuo jūsų gyvenamosios vietos, jūsų biudžeto ir reikiamo greičio tipo. Šiuo metu Lietuvoje populiarūs šie interneto ryšio tipai:

 • Šviesolaidinis internetas: šviesolaidinis internetas užima pirmąją vietą, kai kalbama apie sparčiausią interneto greitį. Skaidulinis internetas paprastai turi 50–1000 Mbps. Šviesolaidis internetas tinka šeimoms, žaidėjams ir įmonėms.
 • Kabelinis internetas: jis užima 2 vietą, kai kalbama apie sparčiausią interneto greitį. Kabelinis internetas paprastai turi 20–200 Mbps. Kabelinis internetas puikiai tinka „Netflix“ mėgėjams, žmonėms, kurie internetu naudojasi laisvalaikiu ar studijoms/pamokoms.
 • DSL (laidinis) internetas: jis daug lėtesnis nei kabelinis internetas. DSL interneto greitis paprastai bus 5–45 Mbps. Šio tipo internetas yra tinkamas paprastoms internetinėms užduotims atlikti, naršyti socialiniuose tinkluose.
 • Palydovinis internetas: vienas lėčiausių interneto tipų. Palydovinio interneto greitis paprastai siekia apie 10–30 megabitų per sekundą. Palydovinis internetas paprastai nenaudojamas miestuose, jis skirtas namų ūkiams kaimo vietovėse, kurių negali pasiekti kabelinis, šviesolaidinis ir DSL internetas.
 1. Plano / sutarties trukmė

Pirkdami interneto planą įsitikinkite, kad esate pasiruošę įsipareigoti jam visą sutarties galiojimo laiką. Dauguma planų turi 2 ar 3 metų sutartis ir greičiausiai turi atšaukimo mokesčius, jei nuspręsite jo atsisakyti.

 1. Akcijos ir paslaugų paketai

Daugelis interneto tiekėjų turės pasiūlymų, susijusių su kai kuriais populiariausiais planais. Šios akcijos dažnai reklamuojamos taip, kad galėtumėte interneto planą įsigyti kuo greičiau. Vis dėlto, tai darykite atidžiai, įsiskaitykite į tai, kas parašyta smulkiu raštu. Nuolaidų pasiūlymai dažnu atveju negalioja visam sutarties galiojimui, todėl įvertinkite, ar planas iš tiesų apsimoka.

Interneto tiekėjai dažnai teikia televizijos ir telefono paslaugas, kurias galite susieti su savo interneto planu: taip galite sutaupyti, lyginant su suma, kurią išleistumėte šiuos planus pirkdami jas atskirai. Dažniausi sujungtų planų pavyzdžiai yra šie:

 • Internetas + televizija
 • Internetas + televizija + mobilusis telefonas

Atminkite: internetas namams pasiteisins, jeigu atidžiai įsiskaitysite į sutarties sąlygas ir palyginsite skirtingus pasiūlymus.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Albina :
  Atsisakau interneto

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas