Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Į ką atkreipti dėmesį renkantis fekalinį siurblį nuotekoms?

Nuotekų siurbliai šiandien nėra jokia naujiena dažnuose namuose. Tačiau būna situacijų, kai šis įrenginys tiesiog gyvybiškai būtinas. Sakykim, statant individualų gyvenamąjį namą, kotedžą ar įrengiant sodybą vietose, kuriose nėra centralizuoto nuotekų pašalinimo tinklo. Nuotekų siurbliai, dažnai dar vadinami fekalijų siurbliais, naudojami nuotekų perpumpavimui iš nuotekų rezervuaro į vietinius valymo įrenginius arba centralizuotą kanalizaciją. Šiuos siurblius galima panaudoti ir tvenkinių, šulinių ar baseinų valymui. Taigi, į ką reikia atkreipti dėmesį  renkantis fekalinį siurblį nuotekoms?

Ką reikia žinoti prieš perkant siurblį?

Fekaliniai siurbliai nuotekoms, kaip minėjome, gali būti naudojami įvairiose situacijose. Tad reikėtų įvertinti sąlygas, kuriomis siurblys bus naudojamas. Pirmiausia reikėtų apgalvoti, kokia yra skysčio, kuris bus pumpuojamas, temperatūra, tankis, sudėtis. Svarbu ir tai, ar skystyje gali būti kietų priemaišų ir kokio jos dydžio. Gamintojai paprastai savo gaminių aprašyme nurodo su kokiu maksimaliu priemaišų dydžiu gali susidoroti konkretus nuotekų siurblio modelis. Koks priemaišų dydis yra leidžiamas, lemia siurblio darbo rato konstrukcija. Su smėliu ir nedideliais akmenukais puikiai susidoroja daugelis fekalijų siurblių, tačiau kai priemaišos yra išties stambesnės, tuomet dera pasidairyti įrenginio su smulkintuvu.

Nepamirškite apgalvoti, koks nuotekų siurblio tipas jums tinkamiausias ir priimtiniausias –  paviršinis, pusiau ar pilnai panardinamas.

Svarbiausia nuotekų siurblio  dalis – darbo ratas

Nuo nuotekų siurblio darbo rato tipo ir konstrukcijos priklauso pagrindinės siurblio charakteristikos. Išskirsime pagrindines darbo ratų rūšis:

  • Vortex. Jo veikimo principas yra sūkurinis. Ratas, kuris yra sumontuotas korpuso viduje, sukdamasis sukuria sūkurį. Pats ratas kontakto su perpumpuojamu skysčiu beveik neturi. Tai labai svarbu jeigu siurblys naudojamas nuotekoms, kuriose yra stambių priemaišų.
  • Vieno kanalo ratas. Jie naudoja mažai energijos ir jų aukštas hidraulinio naudingumo koeficientas. Šio rato konstrukcija yra spiralės formos, todėl aplink jį neapsivynioja plaušinės priemaišos.
  • Daugiakanalis ratas. Jie, kaip ir vieno kanalo ratai, mažai naudoja energijos ir turi aukštą hidraulinio naudingumo koeficientą. Juose yra sukonstruotos kelios mentės, bet dideli atstumai tarp jų neleidžia apsivynioti priemaišoms.
  • Ratas su smulkintuvu. Tokie įrenginiai dažniausiai pasirenkami tekstilės, popieriaus ar kitokios buitinės pramonės veikloje. Smulkintuvai dažnai yra itin reikalingi ir žemės ūkyje. Jie  naudojami skysto mėšlo, dumblo, fekalijų pumpavimui.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas