Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Elektromobilių įkrovimas namuose: ką reikia žinoti?

Nusprendėte automobilį su vidaus degimo variklių iškeisti į elektromobilį ir prisidėti prie aplinkos tausojimo? Patogiausia tokią transporto priemonę eksploatuoti namuose turint įkrovimo stotelę. Įkrovimo procesas yra visiškai paprastas, tačiau jei prie elektromobilio vairo planuojate persėsti pirmą kartą, verta žinoti keletą svarbių smulkmenų, kurios užtikrins, kad elektromobilių įkrovimas namuose būtų sklandus ir taupytų jūsų laiką bei pinigus.

Ar kiekvienas gali įsirengti elektromobilio įkrovimo stotelę?

Elektromobilių krovimas namuose yra galimas, jei turite stovėjimo vietą, vietą požeminiame garaže ar gyvenate privačiame name. Taip pat galima įrengti krovimo stotelę ir ant daugiabučio sienos, tačiau tam reikalingas kaimynų sutarimas. Variantų išties daug, tačiau dar reikia atsižvelgti į elektros įvado galią. Jis gali būti vienfazis arba dvifazis – nuo to priklauso, kokią įkrovimo įrangą galima naudoti. Kai kuriais atvejais galią galima padidinti, dėl to reikėtų pasitikslinti ESO.

Kaip pasirinkti įkrovimo stotelės įrangą?

Norint, kad elektromobilių įkrovimas namuose būtų sklandus ir greitas, reikia pasirinkti tinkamą įrangą. Neturint specialių žinių tai gali būti sunki užduotis, tad geriausia pasitarti su specialistais. Jie įvertins ne tik kokia įranga tinkamiausia, bet ir padės pasirinkti stotelę, kurios atsiperkamumas greitesnis, patogesnis naudojimas.

Pasirinkimui įtakos turi ir elektromobilis – įranga turėtų būti priderinta jo techniniams parametrams. Tinkamai įkraunama baterija tarnaus ilgiau, o jūs geriausiai galėsite pasinaudoti savo elektromobilio galimybėmis. Elektromobilių įkrovimas namuose bus patogesnis, jei stotelės krovimo galis bus lygi ar didesnė nei elektromobilio baterijos krovimo galia. Šiuo metu vienos populiariausių yra 7,4 kW galios stotelės, tačiau specialistai prognozuoja, kad ateityje elektromobiliai bus vis galingesni, tad galvojant apie ateitį verta investuoti ir į galingesnę įrangą.

Kiek investicijų reikia norint krauti elektromobilį namuose?

Tikslią sumą, kiek kainuos krovimo įranga, reikėtų skaičiuoti atsižvelgiant į visas aplinkybes. Tai priklauso nuo pasirinktos įrangos, jos įrengimo vietos ir kt. Visgi dažniausiai vairuotojams tenka investuoti apie kelis tūkstančius eurų, tačiau sutaupyti jie gali pasinaudoję valstybės parama elektromobilių įkrovimo stotelėms.

O nenorintys daug išleisti, gali pasinaudoti nuomos paslauga. Tokiu atveju reikia mokėti tik už įrangos montavimą ir santykinai nedidelį nuomos mokestį. Tai puiki išeitis tiems, kurie būstą nuomoja ar neturi galimybės stotelės įrengimui skirti didesnės sumos. Taigi, elektromobilių krovimas namuose galimas ir be didelių investicijų.

Jei svarstote persėsti prie elektromobilio vairo, reikėtų žinoti, kad šiandien elektromobilių įkrovimas namuose yra pats patogiausias ir pigiausias sprendimas, vertinant ilgalaikę perspektyvą. Šiuolaikinė rinka siūlo paprastus ir efektyvius sprendimus, o įrangos kaina yra palyginti nedidelė, tad nuosava stotelė išties leidžia sutaupyti. Be to, nepamirškite ir to, kad važinėdami elektromobiliu prisidedate prie neigiamo poveikio aplinkai mažinimo.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas