Lopšelyje-darželyje ,,Eglutė“ buvo vykdomas ekologinis projektas ,,Augalai – mūsų draugai“.

Jaunimas

Vaikų darželiai ir mokyklos ruošiasi artėjančiam ligų sezonui

Evelina PAŠKOVSKYTĖ

Vilniaus universiteto studentė

 

Prasidėjus naujiems mokslo metams į ugdymo įstaigas grįžta ne tik vaikai, bet ir sezoninės ligos. Siekiant kovoti su užkrečiamosiomis ligomis, Ukmergės miesto lopšeliuose-darželiuose ir mokyklose jau taikomos prevencinės priemonės. Tačiau mažųjų sveikata turėtų rūpintis ir vaikų tėvai. Sveikatos priežiūros specialistų teigimu, vienas pagrindinių būdų apsisaugoti nuo sparčiai plintančių virusų yra stiprinti imunitetą.

Nors per pirmąsias rugsėjo mėnesio savaites ugdymo įstaigose susirgimų nustatyta minimaliai, vos po kelis sergančius klasėse, darželiai ir mokyklos intensyviai ruošiasi kovoti su netrukus užklupsiančiomis sezoninėmis ligomis. Lopšelio-darželio ,,Eglutė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Belousienė teigia, kad jau yra pradedančių sirgti.

„Jaučiame, kad ikimokyklinio amžiaus grupėse ima mažėti vaikų, jie lieka namuose. Vėlyvas ruduo – rugsėjo pabaiga, spalis ir lapkritis – pasižymi didžiausiu sergamumu virusinėmis ligomis“, – komentuoja O. Belousienė.

Pasak jos, „Eglutėje“ vykdoma sveikatingumo programa, tikimasi, kad vaikų fizinis aktyvumas stiprins imunitetą, leis kovoti su plintančiomis virusinėmis ligomis.

,,Mūsų įstaiga remiasi S. Kneipo filosofija. Penkis kartus per savaitę turime papildomus sporto būrelių užsiėmimus. Kol oras yra tinkamas, jie vyksta lauke, gryname ore“, – apie sveikatingumo programą pasakoja direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

Per savaitę 5–7 metų vaikams vyksta trys futbolo ir dvi krepšinio treniruotės. Taip pat į sveikatingumo programą įtraukiami ir ugdytinių tėvai. Yra sudarytos net kelios sveikos mitybos programos, kuriomis tėvai bei vaikai yra skatinami sveikiau maitintis ir gyventi.

Lopšelyje-darželyje ,,Vaikystė“, Visuomenės sveikatos biuro specialistės Vidos Peldžienės teigimu, su ūmių virusinių infekcijų plitimu kovojama profilaktiškai atliekant dezinfekcijas patalpose ir ugdant vaikų higienos įpročius. Taip pat labai svarbi yra ir informacijos apie susirgimų prevenciją sklaida tėvams.

,,Dažniausiai vaikams primename apie čiaudėjimo ir kosėjimo etiketą. Periodiškai klasės valandėles apie higieną veda ir auklėtojos, ir sveikatos priežiūros specialistė“, – pasakoja V. Peldžienė.

„Šilo“ progimnazijoje prevenciją klasės valandėlių metu taip pat vykdo sveikatos priežiūros specialistai, socialinė pedagogė ir auklėtojos.

Ugdymo įstaigose nuo tada, kai plito koronavirusas, prie įėjimų, valgyklų ir kitose patalpose yra išlikę rankų dezinfekantai.

,,Po koronaviruso pandemijos dažniau dezinfekuotis rankas tapo įpročiu“, – pastebi ir Senamiesčio progimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Vidas Krikštaponis.

Anot ,,Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Aušros Šaduikienės, virusiniai susirgimai prasideda nuo peršalimo, o darželiuose tarp jaunesnio amžiaus vaikų labiausiai plintantys yra roto arba noro virusai.

„Labai svarbu yra rūpintis vaikučių imunine sistema: gerti daug vandens, sveikai maitintis, imunitetą stiprinti C ir D vitaminais, ežiuolės preparatais. Nepamiršti ir tinkamos higienos“, – pataria farmacijos specialistė. Ir priduria, jog pastebėjus peršalimą, reikėtų vartoti atitinkamus medikamentus, sekti kūno temperatūros pokyčius, prireikus kreiptis į šeimos gydytoją.

Pasak A. Šaduikienės, prasidėjus mokslo metams ir susirinkus į ugdymo kolektyvus vienas peršalęs darželinukas arba moksleivis kontaktiniu arba oro-lašeliniu būdu užkrečia kitus: „Kontaktas čia neišvengiamas: vaikai žaidžia, valgo prie vieno stalo, dalinasi tais pačiais žaislais. Šiuo atveju net periodinės dezinfekcijos nepadeda.“

Vaistininkė taip pat pažymi, kad permainingi orai, didesni nei vasarą oro temperatūros kontrastai paros metu ir ilgesnis laikas, praleidžiamas uždarose patalpose, kuriose yra būrys vaikų, turinčių skirtingai atsparų imunitetą, yra palanki terpė sklisti peršalimo virusams. Dėl šios priežasties artėjant šaltajam metų periodui yra svarbu rūpintis savo imunine sveikata.

Jolantos VERBICKIENĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas