Aktualijos, Naujausi

Ukmergės gatvėse išvysime naujus ,,Iveco” autobusus

Gabija VILKAITYTĖ

Vilniaus universiteto studentė

 

UAB „Ukmergės autobusų parkas“ pasiekė keturi nauji „Iveco“ autobusai. Pasak bendrovės direktoriaus Rimvydo Olšausko, šios transporto priemonės pakeis pačius seniausius ir taršius, dyzelinu varomus įmonės autobusus, kurie bus nurašyti ir utilizuoti.

Naujieji autobusai – kompaktiški, bet tuo pačiu ir erdvūs – kiekviename iš jų yra 21 sėdima ir 61 stovima vieta. Šie šiemet „Iveco“ gamykloje Prancūzijoje surinkti „Urbanway“ modelio, suslėgtomis dujomis varomi autobusai taip pat yra pritaikyti negalią turintiems ir sunkiai judantiems keleiviams. Šalia durų yra sumontuotas mygtukas, kurį paspaudus vairuotojas gauna signalą, kad reikia pagalbos į autobuso saloną norinčiam patekti neįgaliajam. Autobusai yra žemagrindžiai – su nuleidžiama platforma, kuri palengvina neįgaliojo vežimėlio patekimą į vidų – tam jis net šiek tiek pasvyra į keleivių įlipimo pusę. Dėl šios technologijos autobusais taip pat patogu naudotis ir tėvams su vaikiškais vežimėliais. Įrengta klimato kontrolės sistema užtikrins, kad žiemą salone būtų šilta, o vasarą – vėsiau. Keleiviams bus pranešama apie artimiausią stotelę bei kitos pavadinimas. Autobusų išorės ir keleivių vidaus saugumą stebės keturios vaizdo kameros. Šiose transporto priemonėse sumontuoti alkoblokai. Prieš užvesdamas autobusą jame esančiu alkotesteriu vairuotojas privalo pasitikrinti blaivumą. Jei vairuotojo iškvėptame ore aptinkama alkoholio, prietaisas neleidžia jam užvesti transporto variklio.

Naujieji autobusai įsigyti iš „Iveco“ atstovo Lietuvoje – UAB „Transmitto“, laimėjusio viešąjį pirkimo konkursą. Bendra įsigijimo kaina – daugiau nei 1,305 mln. Eur (su PVM). Apie 40 proc. šios sumos – virš 519 tūkstančių Eur – sudaro Europos Sąjungos Sanglaudos fondo parama, kurią suteiks Aplinkos projektų valdymo agentūra, o likusią dalį – įmonės sukauptos lėšos bei bankų paskolos.

R. Olšauskas teigė, jog netrukus, atlikus kelis formalumus, autobusai išriedės į gatves.

,,Taip pat planuojame vieną papildomą reisą, jo maršrutas dar derinamas. Galiu pasakyti, kad autobusas kursuos pro ,,Narbuto” gamyklą Žiedo gatvėje, kurioje dirba daug ukmergiškių ir jiems aktualu viešuoju transportu pasiekti darbovietę”, – džiugiomis naujienomis dalijosi įmonės vadovas.

Pasak R. Olšausko, planuojama toliau atnaujinti Ukmergės viešąjį transportą. Įmonė yra numačiusi įsigyti keleivių pervežimui net dešimt naujų elektrinių autobusų: ,,Centrinei projektų valdymo agentūrai esame pateikę investicinį projektą, tikimės gauti paramą. Šis projektas būtų įgyvendintas 2025-ųjų pradžioje.“

Chrisijos KVIETKAUSKIENĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Giminė :
    Gabijaaaa, labai fainas straipsnis, džiaugiasi šeima ir draugai, o autobusai irgi geri

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas