Asociatyvi nuotrauka.

Kriminalai, Naujausi

Patikėjusi sukčiais, prarado automobilį

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Rugsėjo 15-ąją į policiją kreipėsi dėl sukčių automobilį praradusi ukmergiškė. Ji pranešė, jog rugpjūčio 7 dieną interneto tinklalapyje www.autoplius.lt patalpino skelbimą apie parduodamą automobilį „Hyundai i40“, kurio vertė – 6 500 eurų. Rugsėjo 6-ąją atvyko vyras ir moteris, kurie prisistatė esantys UAB „Sėkmingas prekybininkas“ atstovais. Po pokalbio buvo sutarta, jog automobilį ukmergiškė parduos už 6 000 eurų, o pirkėjai atsiskaitys per du kartus. Bendrovės atstovai automobilį išsivarė, tačiau moteris iki šiol pinigų už jį negavo, su pirkėjais susisiekti nepavyko, nes jų telefonas išjungtas. Pareiškėja suprato, kad buvo apgauta.

Kreiptis į policiją ji nusprendė dar ir todėl, jog per televizijos transliuojamą žinių laidą išgirdo apie 10-ies asmenų grupę, įtariamą visoje Lietuvoje sistemingai vykdžius panašius sukčiavimus.

Apie tai pranešimą išplatino ir LR Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Milda Butkutė. Ji informavo, jog Marijampolės ir Vilkaviškio gyventojai viešojoje erdvėje skelbėsi apie bendrovių „Euro sprendimai“, „Sėkmingas prekybininkas“, „Autentika“ tariamai atliekamus statybos ir remonto darbus, nestandartinių baldų ir durų gamybą bei pristatymą, kietojo kuro pardavimus.

Turimais duomenimis, paslaugomis ar prekėmis susidomėjusių klientų atžvilgiu buvo naudojama apgaulė – sudaromas įvaizdis apie sėkmingai veikiančias bendroves, informuojama apie tariamai teikiamas paslaugas arba vykdomą prekybą, žinant, kad darbai nebus atlikti, prekės pirkėjams nebus pristatytos.

Įtariamieji taip pat galimai sukčiavo pirkdami automobilius išsimokėtinai, prisidengdami minėtų įmonių vardais. Pareigūnų surinktais duomenimis, internetinėse automobilių skelbimų svetainėse būdavo ieškoma tinkamų automobilių, pardavėjams siunčiami pasiūlymai parduoti juos išsimokėtinai. Įtariamieji prisistatydavo sėkmingai veikiančių bendrovių darbuotojais, nurodydami, kad jų veiklai skubiai reikalingi automobiliai, bet dėl vėluojančių klientų apmokėjimų jie negali iš karto sumokėti visos sumos ir prašoma transporto priemones parduoti išsimokėtinai. Taip įgyti svetimi automobiliai, dažniausiai tą pačią dieną, už ženkliai mažesnę kainą būdavo parduodami tretiesiems asmenims.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroro prašymu, teismas 4 įtariamiesiems skyrė suėmimą 2–3 mėnesių laikotarpiui, likusiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariate gavus ukmergiškės pareiškimą taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 182 str. 2 d. Pareigūnai kol kas negali atsakyti, ar šie sukčiavimai yra susiję.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Zinka :
    Pasirodo ne tik bobutėm limpa makaronai...

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas