Šventupės jaunimo susitikimas buvo įdomus ir kūrybingas.

Jaunimas

Pažindami vieni kitus ir save, kūrė ateities planus

Rugsėjo 2–3 dienomis Šventupės kaimo bendruomenės pirmininkės Linos Šeškuvienės kvietimu vietos jaunimas susirinko į kaimo turizmo sodybą pabendrauti, užmegzti artimesnius tarpusavio ryšius, kad vėliau susibėgtų į talkas, aplinkos tvarkymo akcijas bei kitas veiklas. Pažindami vieni kitus ir save, šventupiečiai kūrė ir ateities planus.

Susitikimas prasidėjo terapijomis. Saviugdos praktikos studijos „InRai“ vadovės Ingos Kaselienės vedamo užsiėmimo metu gongų skleidžiami garsai suvirpino iki sielos gelmių. Atsipalaidavę ir išvalę savo organizmus nuo streso, nuovargio, įsiklausę į save, dalyviai aktyviai įsijungė ir į „smėlio dėžės“ žaidimą. Pasakų ir smėlio užsiėmimus vedė terapeutė Asta Liumparienė. Jos paskatinti visi smėlyje dėliojo figūrėles, pažindindamiesi su savimi, savo nerimais, „baubais“. Taip po truputį smėlio dėžės vaizdas ėmė keistis, gražėti, o kiekvieno viduje atsirado kažkoks lengvumas…

Terapijos baigėsi jau gerokai sutemus. Tačiau susėdus prie bendro stalo, ilgai dar netilo kalbos apie Šventupės kaimą, bendrystę, vienatvę ir psichologinės būsenos svarbą. Nepastebimai viena po kitos vis gimdavo netikėtos mintys ir idėjos, kurias šventupiečiai įamžino popieriaus lape. Dalyviai svarstė, ką kartu galėtų nuveikti, kaip į veiklas įtraukti kitus šventupiečius ar kaimyninių kaimų gyventojus.

Kitą dieną laukė pažintis su kvapais, jų poveikiu. Su šventupiečiais bendravo iš Anykščių atvykusi gamtos SPA „Odorada“ įkūrėja Renata Špilevskė. Daugelis stebėjosi, kaip tas pats kvapas žmonėms gali sukelti skirtingas asociacijas. Viešniai pasakojant apie kvapus, jų poveikį, uodžiant ir renkantis mėgiamus, susitikimo dalyviai turėjo galimybę sukurti ir savus kvepaliukus.

Šventupės kaimo bendruomenės pirmininkė L. Šeškuvienė, pasakodama apie jaunimo susitikimą sakė, jog visi atsisveikino linkėdami vieni kitiems vėl greitai susibėgti. Bendruomenės pirmininkė taip pat padėkojo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Ukmergės rajono savivaldybei už projekto „Atraskime save bendruomenėje“ vykdymui skirtą finansavimą.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas