Aktualijos, Naujausi

Įsigijo neįgaliesiems pritaikytą turistinį autobusą

UAB „Ukmergės autobusų parkas“ pasipildė dar viena nauja transporto priemone. Rugpjūčio 31 dieną rajono savivaldybės vadovams ir Tarybos nariams buvo pristatytas konkurso būdu įsigytas, 2015 metais Švedijos gamykloje pagamintas „Scania“ markės autobusas.

Šis 55 vietų, 45 000 km nuvažiavęs, Norvegijoje eksploatuotas autobusas pritaikytas neįgaliesiems. Jame integruotas specialus liftas, kurio pagalba į saloną gali būti lengvai įkeliamas keleivis neįgaliojo vežimėlyje. Tokiems keleiviams salone yra dvi atskiros vietos.

Pasak UAB „Ukmergės autobusų parkas“ direktoriaus Rimvydo Olšausko, šio autobuso variklis – dyzelinis, o išmetamų teršalų kiekis atitinka „Euro 6“ standartą.

Autobusas yra pritaikytas ilgoms kelionėms, o keleivių patogumui jame yra reguliuojamos sėdynės, ant jų atlošų sumontuoti staliukai, individualus šildymas ir vėdinimas bei apšvietimas, bagažo lentynėlės, taip pat tualetas, virdulys, įgarsinimo įranga su mikrofonu, 3 videokameros.

Pirmasis autobuso įlipimo laiptelis šildomas, kad žiemos metu būtų išvengta traumų dėl apledėjimo. Bagažinės dangčiai reguliuojami elektronikos pagalba iš vairuotojo darbo vietos. Veidrodėliai, langai, langų valytuvai turi pašildymo funkciją. Prieš autobuso galinius tiltus yra sumontuotos pašildomos smėlio talpos, kurios automatiškai barsto smėlį praslydus autobuso ratams. Salone yra 220V įtampa.

Žiemos metu autobusą galima pajungti prie išorinio elektros tiekimo ir jis automatiškai, kartkartėmis užsivesdamas, palaikys komfortišką temperatūrą salone.

„Naujajį autobusą nuomosime užsakomiesiems reisams. Jis tiks ir vykstantiems į tolimesnes keliones už Lietuvos ribų“, – sakė R. Olšauskas.

Naujasis autobusas įmonei kainavo 151 250 eurų su PVM, jam įsigyti buvo panaudotos įmonės turimos lėšos.

Šiuo metu UAB „Ukmergės autobusų parkas“ turi 48 automobilius, o rugsėjo mėnesį parkas pasipildys 4 naujais suslėgtomis dujomis varomais autobusais. Jie bus skirti miesto maršrutams.

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus informacija

Dainiaus VYTO nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas